referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Alfréd
Streda, 19. júna 2024
Unsere Deutschstunde
Dátum pridania: 01.07.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Sasik
 
Jazyk: Nemčina Počet slov: 221
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 0.7
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 1m 10s
Pomalé čítanie: 1m 45s
 
Wir lernen Deutsch schon neuen Monate. Wir haben zweimal wochentlich Deutsch, und zwar dienstags und donnerstags. Dienstags haben wir Deutschstunde von funf Minuten nach halb neuen bis zwanzig Minuten nach neun Uhr. Und donnerstags haben wir Deutschstunde von halb zwei bis Viertel drei Uhr. Da sind wir schon mude.
Unsere Lehrerin ist sehr nett, gut und lustig, aber sie ist auch ein wenig streng. Wir mussen immer gut vorbereitet, aber wir sind nicht immer.
Zuerst korrigieren wir unsere Aufgaben und dann wiederholen wir die Gramatik und Vokabeln. Manchmal lesen wir Texte oder wir horen Kassettenrecorder. Dann machon wir mit dem Lehrbuch und wir machen Ubungen.
Zu Hause sollen wir Gramatik lernen, vokabeln wiederholen und Aufgaben schreiben. Wir wollen ja gut deutsch sprechen.

NAŠA HODINA NEMČINY
Učíme sa nemčinu už deväť mesiacov. Nemčinu máme dvakrát do týždňa a to v utorok a vo štvrtok. Utorok máme nemčinu od 8.35 h do 9.20 h a vo štvrtok 13.30 h do 14.15 h. To sme už unavení.
Naša učiteľka je veľmi milá, dobrá a vtipná, ale je tiež trochu prísna. Musíme byť vždy dobre pripravení, ale nie sme vždy.
Najprv opravujeme naše domáce úlohy a potom opakujeme gramatiku a slovíčka. Niekedy čítame text alebo počúvame magnetofón. Potom pracujeme s knihou a robíme cvičenia.
Doma musíme sa učiť gramatiku, opakovať slovíčka a písať úlohu. Chceme predsa vedieť dobre po nemecky.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.