referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Leonard
Utorok, 16. augusta 2022

Pobox

ATLAS

Prihlásenie

@atlas.sk
Zaujímavosti o referátoch
Poznáš pravú biblickú zvesť?
Meno:
E-mail:
Nadpis:
Text príspevku:
17.06.2006
citatel    Reagovať
interpretacia
Aj v cirkvi, z ktorej je autor clanku maju urcitu svoju tradiciu, t.j. sposob akym vysvetluju to, co je napisane v Biblii. Tradicia katolickej cirkvi nie je v ziadnom bode v rozpore s Pismom... je len v rozpore s interpretaciou Pisma, ktoru tieto cirkvy ponukaju.

Odporucana stranka je www.catholic.com
07.09.2011
badatel    Reagovať
Re: interpretacia
80% katolíckeho učenia je pohanského pôvodu. Smutné je na tom to, že oni sa i k tomu hlásia-ku gréckej pohanskéj filozofii. A to ako dnes vypadá svet ,je dôkazom ,že Boží svätý duch nepôsobí v tejto cirkvi-ktorá sama je problémom./pedofilní kňazi,homosexualita,smilstvo telesné i duchovné, prepych,pasú sami seba...atd./Ako hovorí učenec/bývalí katolík/ h.Kung-Kat.cirkev je stromom, ktorý prináša hnilé ovocie. Matrikoví,papučoví kresťania ,nie sú žiadni kresťania.Boh formálnosť nenávidí.
21.09.2011
Mgr.    Reagovať
Re: Re: interpretacia
Bádatel a jeho príspevok zo 7.9.2011, ktorý si napísal toto si fakt prehnal.
Pozri sa na svoju historiu a dovoľ, aby som ti pripomenula, a všetkým, čo budú čítať tento jeho príspevok.
/ na vysvetlenie bádatel je jehovista /

historia a vznik svedkov jehovových
Pripomeňme si ako vzniklo hnutie svedkov jehovových. Povstalo iba nedávno.
Založil ho američan Karol T. Russel.
Karol Russel /1852-1916/ dostal v detstve len základné vzdelanie.

V 16-tych rokoch zmenil prvý raz vieru. Opustil presbyteriánov a stal sa kongregacionalistom.
/ iná odnož protestantizmu /
Po roku sa stal metodistom. Ale i to trvalo iba rok pretože sa pripojil k adventistom.

Adventisti a tá ich vetva, ku ktorej patril K.Russell, očakávali príchod Krista v r. 1874. Veci došli tak daleko, že ľudia prestali zbierať úrodu,zatvárali dielne,...atď

K.Russel 3 roky pred svojou smrťou ich nazval Medzinárodné združenie bádatelov Biblie.
Po smrti K.Russela prebral združenie býdatelov Biblie v r. 1917 Jozef Franklin Rutherford / zomrel 1942/ Jeho samovôľa, veľkéodchýlenie od Russella, kompromitácie a nesplnené proroctvá, mali za následok , že sa hnutie Bádatelov biblie rozpadlo na niekoľko skupín.
Najväčšiu zo skupín sa Rutherfordovi podarilo udržať a v roku 1931 na zjazde v Colombo /Ohaio/ jej dal názov : Svedkovia Jehovovi.
Čo donútilo Rutherforda k tomu, že opustil názov Bádatelia biblie ? Pravdepodobne to, že názov Bádatelia Biblie sa stal na verejnosti skompromitovaný udalosťami. Počítal s tým, že zmena názvu pomôže zamaskovať minulosť.

Ako vidíš, hnutie Bádateľov biblie a Svedkov jehovových nezaložil Kristus, ale obyčajný človek Američan Karol Russell.

Nie je vôbec pravda, čo ti hovoria, že svedkovia jehovovi jestvovali dávno pred katolíkmi, že boli už v čase starého zákona a že k nim patrili i traja mládenci, vhodení do ohnivej pece, ako aj apoštoli.

Svedkovia jehovovi neexistovali pred Russellom. To on ich založil a názov dostalo ich hnutie až po jeho smrti v r. 1931. Tento pôvod od K.Russella je pre vodcov Svedkov jehovových kompromitujúci, a preto sa držia toho, že je lepšie o svojom americkom zakladatelovi nehovoriť.
04.12.2010
Mgr.    Reagovať
Re: Diky za referat-reakcia
Na uvod chcem povedať ancovicke, že z rimsko-katolíckej cirkvi sa nedá vystúpiť.

Krstom predsa dostávame na dušu nezmazateľný znak, Kristovu pečať a charakter.

Krst je prvá a základná sviatosť.
1, Krstom sa zmýva dedičný hriech, s ktorým prichádzajú na svet všetci ľudia.
2, Krstom sa stávame kresťanmi a právoplatnými členmi Kristovej cirkvi.
3, Krstom dostávame na dušu nezmazateľný Kristov znak a pečať sme označený Kristovým charakterom.
4, Krst sa nedá zrušiť a ani z cirkvi
pozn. Katolíckej sa nedá vystúpiť.

Choďte teda, učte všetky národy a krstite ich v mene Otca i Syna i Ducha Svätého a naučte ich zachovávať všetko, čo som vám prikázal." (Mt 28, 19-20)

ancovicka prečo si vymenila perlu (RKC ) za lacnú a časom zhrdzavenú bižuteriu.

Ježiš sa zjavuje učeníkom a dáva im moc odpúšťať hriechy.
Ján 20 19-23

Večer v ten istý prvý deň v týždni, keď boli učeníci zo strachu pred Židmi zhromaždení za zatvorenými dverami, prišiel Ježiš, stal si doprostred a povedal im : Pokoj Vám ako to povedal, ukázal im ruky a bok.
Učeníci sa zaradovali, keď videli Pána.
A znova im povedal : Pokoj Vám ako mňa poslal otec, aj ja posielam vás.

Keď to povedal, dýchol na nich a hovoril im : Prijmite Ducha Svätého . Komu odpustíte hriechy, budú mu odpustené, komu ich zadržíte, budú zadržené.

Podľa mňa to je dosť dôležité v akej cirkvi si.

V cirkvách sa posudzuje najmä platnosť a neprerušenosť kňazských svätení.
( teda platnosť a pravosť sviatostí )
ide najmä o tieto sviatosti :
1, sviatoť zmierenia
2, Eucharistie

Platné sviatosti majú :
( rimskokatolicka cirkev, grekokatolicka cirkev, pravoslávna cirkev, starokatolícka cirkev, anglikánska cirkev)
21.03.2007
ancovicka    Reagovať
Diky za referat
Tesim sa,ze tu nachadzam take hodnotne referaty ako je napr.tento o porovnani humanistickeho a biblickeho krestanstva.Krasne a jasne si vysvetlil tento zasadny rozdiel. Pre citatela: jedina tradicia ktora je vo vacsine protestanskych cirkvi je Biblia a este raz Biblia. Ziadny katechizmus ci kanonicke pravo ci tradicia ,ci neomylne encykliky papezov,ktore v katolickej cirkvi sa davaju na roven Biblii, nenajdes medzi krestanmi,ktori sa znovunarodili v Panovi Jezisovi Kristovi. Nehovorim o tom ze jedine ta a ta konkretna cirkev je spravna. Pretoze rozdelenie na rozlicne denominacie,to sa rozdelili ludia.Ale v zasade vsetky protestanske cirkvi su zjednotene v tom najdolezitejsom a to: jedine Biblia ako zdroj pravdy o Bohu, jedine Jezis ako cesta, spasa skrze milost,nie skrze skutky. Nie je dolezite v akej si cirkvi, dolezite ci si uveril a prijal Pana Jezisa za svojho spasitela,uznal tak svoju hriesnost,vyznal hriechy a rozhodol sa zit s Nim a podla Bozieho slova, t.z.nie podla tradicie,ktoru si vytvorili ludia. Ja som sa rozhodla vystupit z RKC po mojom znovuzrodeni v Jezisovi,lebo to bolo proti mojmu svedomiu tam nadalej zostavat,kedze som chcela zit podla Bozieho slova a uctievat Pana Jezisa v ucte a pravde. Teraz som v krestanskom zbore Bratskej jednoty baptistov s ludmi,ktori si takisto uvedomuju svoju hriesnost a totalnu zavislost na Bohu,ktory je Bohom Abrahama, Izaka a Jakuba...Ale samozrejme je na kazdom cloveku,ako sa rozhodne zit a v akej cirkvi bude. Ja som len napisala svoj pribeh.
21.12.2004
kazatel    Reagovať
pokračovanie- 2
Pravá cirkev nie je žiadna pozemská inštitúcia, ani organizácia...ale je to nevesta Baránkova, telo Kristovo...tvoria ju všetci, ktorí patria Pánovi Ježišovi- tí ktorí boli očistení jeho krvou...

Človek môže byť zapísaný aj v 10pozemských cirkvách- ale to ešte neznamená, že sa narodil z Boha- že je dieťa Božie!

To, že katolícka cirkev oslavuje tzv. svätých- je vo svetle Božieho slova obyčajné modlárstvo...ale to je dôsledok toho, že sa odvrátili od Božieho slova a stavajú na svojich tradíciách! A preto slová Pána Ježiša, ktoré vyslovil farizejom(náboženským vodcom jeho doby) patria aj im: Tento ľud ma ctí svojimi perami, ale ich srdce je ďaleko odo mňa. Darmo ma však ctia, keď učia učenia, ktoré sú ľudskými prikázaniami. Zanechali ste prikázanie Božie a pridŕžate sa ľudskej tradície...Takto vyhlasujete prikázanie Božie za neplatné svojou tradíciou, ktorú ste podali. (Mar.7:6-8; 13)

Pán Ježiš to povedal jasne: Ak chce niekto plniť jeho vôľu, rozpozná, či to učenie je od Boha, alebo či hovorím sám od seba. (Ján 7:17)

Takto hovorí Hospodin: Zlorečený muž, ktorý sa nadeje na človeka... (Jer.17:5)

Na záver sa s Tebou ešte rozlúčim slovami Pána Ježiša: Ak zotrváte v mojom slove, ste naozaj moji učeníci; a poznáte pravdu a pravda vás vyslobodí. (Ján 8:32)

Skutočne, skutočne, hovorím vám: Každý, kto pácha hriech je otrokom hriechu. Otrok však nezostáva v dome naveky; syn zostáva naveky. Keď vás tedy Syn vyslobodí, budete skutočne slobodní. (Ján 8:34-35)
Ak skutočne hľadáš pravdu a chceš vedieť, ako môžeš obdržať večný život...ak ešte nemáš odpustené hriechy a Pán Ježiš nie je Tvojím osobným Spasiteľom...kľudne ešte napíš, veľmi rád Ti napíšem o Ježišovi, ktorý oslobodil aj mňa!

Prajem Ti krásny deň...Tvoj kazateľ
21.12.2004
kazatel    Reagovať
Ahoj nehodný- pokračovanie
Máš Syna Božieho? Je Tvojím Osobným Spasiteľom a vykupiteľom? Máš svedectvo sama v sebe? Prijala si ho do srdca? To je otázka, od ktorej závisí Tvoja večnosť!

Pýtaš sa, kto povedal, že len Bohu patrí oslava? Takých miest je v Písme veľa...ale napíšem Ti aspoň zopár- myslím, že budú úplne stačiť:

Lebo hoci poznali Boha, neoslavovali ho ako Boha, ani mu nevzdávali vďaky, ale vo svojom mudrovaní sa pomiatli a ich nerozumné srdce sa zatemnilo. Vydávali sa za múdrych, ale stali s bláznami a zamenili slávu neporušiteľného Boha za podobu obrazu porušiteľného človeka...tí, čo pravdu Božiu zamenili za lož A ÚCTU A SLUŽBU PREUKAZOVALI STVORENIE NAMIESTO STVORITEĽOVI, KTORÝ JE POŽEHNANÝ NA VEKY.AMEN...- tieto slová si môžeš prečítať v 1. kapitole apoštola Pavla Rimanom...

Kto by sa ťa nebál, Pane, a neoslavoval Tvoje meno? Veď ty jediný si Svätý! Zjav. 15:4

Sláva a uctievanie nepatrí žiadnemu človeku, ani anjelovi! Jedine Otcovi nebeskému a jeho Synovi, v Duchu Svätom!

Uvediem Ti pár príkladov z Písma- apoštol Ján bol v pokušení klaňať sa mocnému anjelovi- Tu som mu padol k nohám, aby som sa mu klaňal, ale on mi hovorí: Pozri, nie tak! Som spoluotrokom tvojím a tvojich bratov, ktorí majú svedectvo Ježišovo. Bohu sa klaňaj! (Zjav. 19:10)

Keď apoštol Peter prišiel do Kornéliovho domu- ten sa mu chcel pokloniť, ale Peter mu povedal: Vstaň, i ja som iba človek! (Sk. 10:34)

Pýtaš sa ma prečo cirkev oslavuje všetkých svätých...musím ťa ale opraviť- nie Cirkev, ale katolícka cirkev a to je obrovský rozdiel!
21.12.2004
kazatel    Reagovať
Ahoj Nehodný
Páči sa mi Tvoj nick...áno, aj ja som nehodný hriešnik, ktorý len z Božej milosti spoznal úžasný dar Božej lásky k nám- Pána Ježiša Krista! Vďaka nemu som spoznal, aké to je mať odpustené hriechy a v srdci istotu večného života...
Ten istý Duch dosvedčuje spolu s naším duchom, že sme dietkami Božími. Rim. 8:16
Nieto preto nijakého odsúdenia tým, čo sú v Kristu Ježišovi. Rim. 8:1
Áno, máš pravdu- Boh stvoril človeka dobrého a dokonalého- A Boh videl všetko, čo učinil, a hľa, bolo to veľmi dobré. (Gen. 1:31)
Ale toto platilo len do jeho pádu do hriechu. Odvtedy platí: A Hospodin videl, že sa množí zlosť človeka na zemi, a že všetko, čokoľvek vytvoria myšlienky jeho srdca, je len zlé po všetky dni. (Gen. 6:5)
Najľstivejšie od všetkého je srdce a je neduživé na smrť. Kto ho pozná? (Jer.17:9)
Lebo zo srdca vychádzajú zlé myšlienky, vraždy, cudzoložstvá, smilstvá, krádeže, falošné svedectvá, rúhania. (Mat. 15:19)
Niet totiž rozdielu. Lebo všetci zhrešili... (Rim.3:23)
Kým neprežiješ duchovné znovuzrodenie (nemyslím tým krst malých detí- čo je nezmysel). Ale myslím tým znovuzrodenie, o ktorom hovorí Pán Ježiš v 3.kapitole Jánovho evanjelia:
Skutočne, skutočne, hovorím ti, ak sa niekto znova nenarodí, nemôže vidieť kráľovstvo Božie. (Ján 3:3)
Kým toto neprežiješ- aj Tvoj najlepší skutok bude pre Boha neprijateľný- poznačený hriechom. Výstižne to opísal prorok Izaiáš- Lebo sme všetci ako nečistí a všetky naše spravodlivosti sú ako ohyzdné rúcho... (Iz.64:6)

To čo človek potrebuje je spasenie, ktoré je jedine v Kristovi!
A niet v nikom inom spásy, lebo niet pod nebom iného mena, daného medzi ľuďmi, v ktorom máme byť spasení. (Sk.4:12)
A to, že bez Boha nespadne ani vrabec- to vôbec nesúvisí so slobodnou vôľou človeka! Práve naopak, Boh nás nestvoril ako automaty, ale každý má možnosť sa rozhodnúť...pre jeho Syna, ktorého dal z tej najväčšej lásky k nám...dal nám to najvzácnejšie...a preto: Kto verí v Syna Božieho, má svedectvo sám v sebe; kto neverí Bohu, urobil ho luhárom, lebo neuveril svedectvu, ktoré Boh vydal o svojom Synovi. A toto je to svedectvo, že Boh nám dal život večný, a tento život je v jeho Synovi. Kto má Syna, má život; kto nemá Syna Božieho, nemá život. Toto som napísal vám, ktorý veríte v meno Syna Božieho, aby ste vedeli, že máte život večný. 1.Jána 5:13

______________________________________________________________
> Od: "nehodnĂ"
> Komu: [email protected]
> CC:
> Datum: Wed, 15 Dec 2004 12:03:38 +0100 (CET)
> Predmet: REFERATY.SK -ina sprava pre autora
>
>
> Nepochopenie
> Myslim, ze autor nepochopil vobec nic z krestanskeho posolstva BIBLIE. U mna by tato praca nepresla...
> Kde je povedane, ze clovek nie je dobry??? Je povedane, ked Boh stvoril cloveka: "A Boh videl vsetko, co urobil, a hla, bolo to velmi dobre." Ibaze po dedicnom hriechu, nasa vola sa naklonila k zlemu: takto clovek lahsie kona zlo ako dobro...
> Bez Boha nespadne ani vrabec??? A kde je slobodna vola cloveka??? Ktory moze konat aj zlo???...
> Kto povedal, ze len Bohu patri oslava??? A preco Cirkev oslavuje vsetkych svatych???
>
> Nech pisa o Biblickom posolstve, ten co ho pozna...
>
15.12.2004
nehodný    Reagovať
Nepochopenie
Myslim, že autor nepochopil vôbec nič z kresťanského posolstva BIBLIE. U mňa by táto práca neprešla...
Kde je povedané, že človek nie je dobrý??? Je povedané, keď Boh stvoril človeka: "A Boh videl všetko, čo urobil, a hľa, bolo to veľmi dobré." Ibaže po dedičnom hriechu, naša vôľa sa naklonila k zlému: takto človek ľahšie koná zlo ako dobro...
Bez Boha nespadne ani vrabec??? A kde je slobodná vôľa človeka??? Ktorý môže konať aj zlo???...
Kto povedal, že len Bohu patrí oslava??? A prečo Cirkev oslavuje všetkých svätých???

Nech píša o Biblickom posolstve, ten čo ho pozná...
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.