referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Elena, Helena
Štvrtok, 18. augusta 2022

Pobox

ATLAS

Prihlásenie

@atlas.sk
Zaujímavosti o referátoch
Kresťan a katolík vo svetle Biblie
Meno:
E-mail:
Nadpis:
Text príspevku:
25.05.2011
Kresťanský katolík    Reagovať
Nehľadaj smietku v oku
Prečo hľadáš smietku v oko druhého a vo svojom brvno nevidíš???

Neučiníš si rytiny nijakej podoby vecí, ktoré sú na nebi hore ani tých, ktoré sú na zemi dole, ani tých, ktoré sú vo vodách pod zemou. Nebudeš sa im klaňať ani im nebudeš slúžiť.......
Pohrebná maska Martina Luthera
Maska je z vosku a od Lutherovej smrti nebola dlho prístupná verejnosti.
HALLE - Návštevníkov kostola Marktkirche v nemeckom Halle čaká zaujímavé prekvapenie - vystavená pôvodná pohrebná maska reformátora Martina Luthera (1483 - 1546). Maska je z vosku a od Lutherovej smrti je vo vlastníctve miestneho chrámu. Verejnosti nebola prístupná dlhý čas, ale od včerajška si ju ľudia môžu vychutnať v plnej kráse. Miestne úrady dúfajú, že maska sa stane turistickou atrakciou a priláka väčšie množstvo turistov do 1 200 rokov starého univerzitného mesta.
Myslím, že nenachádzaš pokoj v tej cirkvi kde si a potom útočíš na iných......a uniká Ti podstata.
07.10.2011
milan    Reagovať
Re: Nehľadaj smietku v oku
Klin sa klinom vyráža? Kresťanský katolík,radšej zodpovedz,prečo nerešpektujete Božie prikázanie a klaniate sa bohom z dreva,kameňa,..a pod? Ten ,prívlastok :"kresťanský", vôbec nesedí k slovu katolík.Kto pozná dejiny katol.cirkvi,tak tieto dejiny neboli vôbec kresťanské.
16.10.2011
Mgr.    Reagovať
Re: Re: Nehľadaj smietku v oku
Mne zas nesedí kresťanský k svedkom jehovovým.
kto pozná dejny svedkov jehovových tak vôbec neboli kresťanské.

Čo vaši ľudskí zakladatelia :
1, Russell
2, Ruterford
3, Náthan Knnor
4, Frederick W.Francz
5, Milton G.Henschel

Ďaľej s kontakte pri nábore využíva zvestovateľ techniku, ktorá sa nazýva : -tieňová argumentácia

Ďaľej využívajú aj termín poďme spolu hľadať pravdu.
-pravdu vôbec nie je ťažké hľadať
a pod.

Najvyššie vedenie v Brooklyne je uzavretá spoločnosť.

Miestom nasledovateľa Ježiša Krista je Cirkev Božia a nie temnotou pokrytá tajná spoločnosť.

Dovoľ, aby som, Ti pripomenula že :
Samotný Russell využíval masonské symboly ako kríž v korune, okrídlené slnko, vežu pevnosti a pyramídu.

Prvé zhromaždenia svedkov Jehovových v USA prebiehali v masonských chrámoch.

historia a vznik svedkov jehovových
Pripomeňme si ako vzniklo hnutie svedkov jehovových.
Povstalo iba nedávno.
Založil ho američan Karol T. Russel.
Karol Russel /1852-1916/ dostal v detstve len základné vzdelanie.

V 16-tych rokoch zmenil prvý raz vieru. Opustil presbyteriánov a stal sa kongregacionalistom.
/ iná odnož protestantizmu /
Po roku sa stal metodistom.
Ale i to trvalo iba rok pretože sa pripojil k adventistom.

Adventisti a tá ich vetva, ku ktorej patril K.Russell, očakávali príchod Krista v r. 1874. Veci došli tak daleko, že ľudia prestali zbierať úrodu,zatvárali dielne,...atď

K.Russel 3 roky pred svojou smrťou ich nazval Medzinárodné združenie bádatelov Biblie.
Po smrti K.Russela prebral združenie býdatelov Biblie v r. 1917 Jozef Franklin Rutherford / zomrel 1942/ Jeho samovôľa, veľké odchýlenie od Russella, kompromitácie a nesplnené proroctvá, mali za následok , že sa hnutie Bádatelov biblie rozpadlo na niekoľko skupín.

Najväčšiu zo skupín sa Rutherfordovi podarilo udržať a v roku 1931 na zjazde v Colombo /Ohaio/ jej dal názov : Svedkovia Jehovovi.

Čo donútilo Rutherforda k tomu, že opustil názov Bádatelia biblie ?
Pravdepodobne to, že názov Bádatelia Biblie sa stal na verejnosti skompromitovaný udalosťami.
Počítal s tým, že zmena názvu pomôže zamaskovať minulosť.

Ako vidíš, hnutie Bádateľov biblie a Svedkov jehovových nezaložil Kristus, ale obyčajný človek Američan Karol Russell.

Nie je vôbec pravda, čo ti hovoria, že svedkovia jehovovi jestvovali dávno pred katolíkmi, že boli už v čase starého zákona a že k nim patrili i traja mládenci, vhodení do ohnivej pece, ako aj apoštoli.

Svedkovia jehovovi neexistovali pred Russellom. To on ich založil a názov dostalo ich hnutie až po jeho smrti v r. 1931.
Tento pôvod od K.Russella je pre vodcov Svedkov jehovových kompromitujúci, a preto sa držia toho, že je lepšie o svojom americkom zakladatelovi nehovoriť.
05.02.2011
berco    Reagovať
babylonská neviestka
Katolícka cirkev je tu 1600 rokov. (od Konštantína). A či je kresťanská, to závisí od toho , či sa drží učenia Krista a lásky. Tak poznať pravých kresťanov. Aj ked mám bujnú fantáziu ,túto skotočnosť nemôžem nikdy pripustiť. Dejiny kat.cirkvi , sú dejinami netolerancie, násilia, tmárstva, bigotnosti, zhýralosti...apod. Dnešný stav sveta tomu jasne napovedá. Ako hovoria(okrem iných)Francúzi, -čím bližšie ku kostolu, tým dalej od boha.
05.02.2011
Mgr.    Reagovať
Re: katolícka cirkev
Toto som našla v odbor.literatúre.
kniha V.Judáka Na Petrovom stolci I
strana 103.

Katolícka cirkev - prvýkrát sa takto označuje spoločenstvo kresťanov okolo roku 100 v listoch sv. Ignáca Antiochijského. Svätý Cyril Jeruzalemský ju charakterizuje slovami. Cirkev sa volá katolíckou čiže všeobecnou preto, že je rozšírená po celom svete od jedného kraja zeme až po druhý, aj preto, že všeobecne a bez zvyšku učí všetky pravdy, o viditeľných i neviditeľných, o nebeských i pozemských veciach, ktoré majú ľudia poznať.
05.01.2011
Mgr.    Reagovať
Re: reakcia
tot nemyslíaš naozaj vážne ?

Pojem „kresťan-katolík“ je vnútorne protirečivý. Katolícka cirkev je odpadlícka forma kresťanstva zmiešaného s pohanstvom a nebiblickou tradíciou, ktorá stojí v protiklade k historickému kresťanstvu.

Tešíme sa z každého obráteného katolíka, ktorý príde k pravému a spasiteľnému poznaniu Ježiša Krista.
Je to našou najväčšou radosťou, keď Boh rozdáva svoju milosť a vytrhuje ľudí z moci bludu a tmy, aby ich voviedol do svojho večného kráľovstva a odpočinku.

Tak dovoľ, aby som ti pripomenula, že Katolícka cirkev je tu 2000 rokov.

Katechizmus katolíckej cirkvi 1252

Prax krstiť malé deti je od nepamäti tradíciou Cirkvi. Od druhého storočia sú o nej výslovné svedectvá.
Je však celkom možné, že už od začiatku kazateľskej činnosti apoštolov, keď prijali krst celé domy boli pokrstené aj malé deti.

Katolícka cirkev - prvýkrát sa takto označuje spoločenstvo kresťanov okolo roku 100 v listoch sv. Ignáca Antiochijského. Svätý Cyril Jeruzalemský ju charakterizuje slovami. Cirkev sa volá katolíckou čiže všeobecnou preto, že je rozšírená po celom svete od jedného kraja zeme až po druhý, aj preto, že všeobecne a bez zvyšku učí všetky pravdy, o viditeľných i neviditeľných, o nebeských i pozemských veciach, ktoré majú ľudia poznať.
04.01.2007
Vlado    Reagovať
Maja- doplnenie
Náš Pán bol v Cézarei Filipovej (Mt 16), keď sa spýtal svojich učeníkov: Za koho ma ľudia považujú?
A oni odpovedali: Niektorí hovoria, že si Jánom Krstiteľom, niektorí ťa považujú za Eliáša a iní za Jeremiáša, alebo za jedného z prorokov.
Christos im povedal: Ale za koho ma vy považujete? A Šimon Peter odpovedal a riekol mu: Ty si Christos, Syn Boha živého.
A Pán odpovedal: Požehnaný si Šimon, syn Jonášov, pretože telo a krv ti to nezjavili, ale môj otec, ktrorý je na nebesiach.
A ja ti hovorím: Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a brány pekelné ju nepremôžu (porov. Mt 16, 13-18).
Z týchto slov je celkom jasné, že Pán postaví svoju Cirkev nie na Petrovi, pretože by jasne povedal: "Ty si Peter a na tebe zbudujem svoju Cirkev", ale ma skale pravej viery, ktorú Peter vyznal, že Pán je synom živého Boha.
Odtiaľ pochádza učenie rímsko-katolíkov, že Christos postavil Cirkev na Petrovi a jeho nástupcoch (pápežoch), lebo o tomto v biblii nie je ani zmienka.
21.03.2007
ancovicka    Reagovať
Re: Maja- doplnenie
Irenaus, biskup Lyonsky ( 178-200) napisal zoznam prvych 12 Biskupov Rima. Linus bol prvy. Petrove meno sa tam nevyskytuje. Eusebius z Caeserie, otec historie cirkvi,sa nikdy o Petrovi ako Biskupovi nezmienil.Len pise, ze Peter, na konci svojich dni prisiel do Rima a bol tam ukrizovany.
Vatikan vydava oficialny zoznam papezov, pocinajuc svojvolne Petrom a pokracujuc az podnes.Udajna "neprerusena linia postupnosti spat k Petrovi" je vymysel. Rimsky biskup zacal byt povazovany za papeza dobrych par stoviek rokov po Letniciach!!!Neverim ze vsetci ti papezi,ktori sa preslavili svojimi najzvrhlejsimi chutkami(nebudem konkretizovat,to kazdy vie) su naslednikmi Petra.
Jezis ani Peter neboli katolici! Peter bol krestan (po grecky sa povie krestania-christianoi- " Kristov lud"), lebo nasledoval Jezisa Krista a nie katolicku cirkev, ktora ako oficialna institucia vznikla davno po jeho smrti. Cisarska katolicka cirkev vznikla v r.313,ked cisar Konstantin zarucuje nabozensku slobodu.
Vznik papezskej katolickej cirkvi mozme datovat do 4.-5.storocia, kedy zil Lev I., teolog,pravnik a pastier,ktoremu historici priznavaju titul "prvy papez" v pravom slova zmysle.Podarilo sa mu presvedcit cisara zap.Rima, aby uznal jeho primat. Bol prvym rimskym biskupom, ktory sa ozdobil titulom pohanskeho hlavneho knaza, titulom pontifex maximus, ktoreho sa vzdal byzantsky cisar.
Pre vsetkych katolikov - tuto poslednu informaciu o Levovi I.som sa nedozvedela z knihy ziadneho ateistu ci protestanta, cerpala som z knihy katolickeho! teologa Hansa Kunga,ktory ma mimochodom zakaz prednasat na katolickych univerzitach...
20.11.2010
Mgr.    Reagovať
Re: reakcia
pozrite si Mt 16-18

Petrovo vyznanie a jeho privát:

Aj ja ti hovorím : Ty si Peter a na tejto skale postavím svoju Cirkev a pekelné brány ju nepremôžu.

Tebe dám kľúče od nebeského kráľovstva : čo zviažeš na zemi, bude zviazané v nebi, a čo rozviažeš na zemi, bude rozviazané v nebi.

Veď Peter patril medzi 12-tych apoštolov.
18.11.2008
Radoslav    Reagovať
Re: Re: Maja- doplnenie
Irenaeus vo svojej knihe "Proti herézam" (Adversus haereses,A.D.189) píše:
"Požehnaní apoštoli [Peter a Pavol], ktorí založili a vybudovali cirkev [Ríma]... odovzdali biskupský úrad Linusovi."
Je potrebné študovať veci do väčšej hĺbky a nielen recyklovať argumenty ľudí, ktorým nezáleží na pravde.
21.03.2007
ancovicka    Reagovať
Re: Maja- doplnenie
Nesuhlasim s Tebou, Vlado. Ja viem,ze katolicka cirkev sa odvolava na tento Jezisov vyrok. Lenze treba si aj overit historicke skutocnosti a fakty. Peter nebol prvym papezom. Neexistuje nikde zaznam o tom,ze by bol Peter niekedy rimskym biskupom a tak tedas ziadny biskup Rima nemohol byt jeho nastupcom
10.10.2008
Robo    Reagovať
Referat
Trápny referat od protestanta:)
21.03.2007
ancovicka    Reagovať
ospravedlnujem sa, Vlado
Prepac mi, Vlado,az teraz som si vsimla,ze hovoris o tom istom ako ja. Takze suhlasim s Tebou a len som Ta doplnila o nejake historicke fakty.
14.12.2006
michal    Reagovať
gradive
Myslim, ze kazatel mal na mysli znovuzrodených kresťanov, ktorí prežili obrátenie k Bohu a ktorí čítajú bibliu...na rozdiel od 99 percent bežných katolíkov...prepáč, Gradiva, tiež som si už prešiel mŕtvym náboženstvom bez Krista a katolícka cirkev je priam jeho ukážkou
23.05.2006
gradiva    Reagovať
kto je to "My"
kazatel pises:
"Naším motívom pre publikovanie tohto článku je hovoriť pravdu v láske. Tento dokument nemá za cieľ nikoho napádať, na nikoho útočiť a ani urážať. Jediným cieľom je poukázať na učenie a prax Katolíckej cirkvi vo svetle Božieho slova. Nemáme voči katolíkom žiadnu nenávisť. Je to však Božie slovo, ktoré nás zaväzuje svedčiť o pravde aj katolíkom. My milujeme katolíkov, a preto nám záleží na ich spasení."

kto je to autoritativne MY???
hovoris ze ONI - katolicka cirkev pravdu nemas, ale VY ju mate. v com sa VY lisite od katolickej cirkvi?takisto tvrdis ze mas patent na pravdu :))
27.11.2006
hmm    Reagovať
Re: kto je to "My"
Držal/a si už v rukách Bibliu?
Nalistuj si 1.Tim 4:1-5(kto zakazuje manželstvo,...??), 2. Mojž 20:4-5(porozmyslaj comu sa v kostole klanias)
11.07.2005
maja    Reagovať
cirkev
Ahoj, paci sa mi tvoj referat a myslim, ze je pravdivy. Prosim ta mohol by si mi napisat, co si myslis o vyroku Jezisa, ked povedal Petrovi, ty si skala a na tejto skale postavim svoju Cirkev. Myslim, ze od toho kat. cirkev odvija svoje prvenstvo. Dakujem
02.07.2005
o. Eirene    Reagovať
Kto je ten neomylný?
"Kazateľ" vo svojom článku píše:

Preto prosím chápte, že motívy nášho srdca sú priame a stoja na láske ku tým, ktorí hynú, pretože nepoznajú pravdu zjavenú raz a navždy v napísanom Božom slove nachádzajúcom sa v 66 knihách Svätého Písma.

"Kazateľ" je bohužiaľ vo veľmi veľkom omyle, - a snažím sa to povedať prinajmenej s takou láskou ako on.

Moja otázka je:

KTO NEOMYLNE ROZHODOL, ŽE BIBLIA MÁ 66 KNÍH? Lebo ja nemám pochybností, že katolícka Cirkev neomylne rozhodla, že Biblia má 72 INŠPIROVANÝCH kníh.
Viď linku:
http://www.iprimus.ca/~mbc24/CLANKY/0033%20%20Adventista%20a%20katolik/0033_016_adv_a_kat.htm
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.