referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Aurel
Piatok, 25. októbra 2024

Pobox

ATLAS

Prihlásenie

@atlas.sk
Zaujímavosti o referátoch
Život čaká na nás, my čakáme na ...
Meno:
E-mail:
Nadpis:
Text príspevku:
16.11.2005
federer    Reagovať
hmmm...zivot
podla mna je zivot taky ako si ho urobis...su tu urcite veci ktore zmenit nemozes ale aj napriek nim je mozne mat pekny zivot...mne sa moj zivot paci a urcite by osm ho nemenil...

vec nazoru

otazka:ked sa ti nepaci zivot,ked ta sere ze zijes preco si ten zivot nezoberes???
(tym ta nechcem nahovarat na samovrazdu ale chcem len aby si sa zamyslel ze nieco ta tu predsa len drzi)

ciao
16.11.2005
Alex    Reagovať
Blbosti,blbosti a blbosti...
Aiwa18,skus mi prosim ta vysvetlit akym sposobom si ten ozembuch presadil svoj nazor.Snad nie tym,ze ho uverejnil....Kamo,ved rozmyslas jak ovca,ty by si potreboval Jezisa...A pokial ide o to,ze ta urazam,tak skus zacat ty mna...,,Pokusenie"...
16.11.2005
Alex    Reagovať
to,ze nechapes je len preto lebo nechces...a ked na to nemas,tak pochop,ze v skutku na to nemas...
,,Fuck3r si v takej istej sracke ako tvoj genius"...
16.11.2005
Alex    Reagovať
cLOVEK BY SI POMYSLEL,ZE TO JE DOBRA UVAHA
Na to aky si sprosty,bez urazky,su to dost silne slova nemyslis?Ked nepoznas svoj zmysel zivota,ked nevies naco si tak preco nedrzis svoj jazyk za zubami.Ved mrhas svojim potencialom.Dovolim si ta nazvat trdlom,lebo ta uvaha sa rovna urovni maleho sestrocneho detska,ktoremu foter zobral hracku.S tym rozdielom,ze sestrocny chlapec ma vynimocne vyjadrovacie schopnosti.Ako si vobec dovolujes hovorit o bohu ako o cvokovi,ty cvok.Nic sa nedeje bez vyznamu...Ked si taky vsimavy ako to mozno vypada,tak si si to mohol uz davno vsimnut.A preco hovoris v mnoznom cisle sakra.Pripada ti snad,ze mi ostatni to berieme podobne?A nehovor mi ze su to fakty o ktore si sa opieral,lebo fakt je ergo ty nevies rozoznavat fakty od dojmov.Ty sa branis dojmom.Kedze sa im branis tak ich nevidis a nemas moznost ich rozoznavat a porovnavat s tym co je realne....ty trdlo...Z toho co si napisal usudzujem,ze si dost velka sracka,apropo,nechcem ta odpisovat ale skus sa pozerat na krasu tohto sveta aj cez tie vsetky sracky,ktore sa tu deju.Dalej pokial sa ti zivot nepaci,tak si uvedom defakto on vlastni teba tym padom.KEd chces vlastnit zivot tak si ho musis cenit,respektovat ho.Trn pristup by si mal aplikovat pri smrti.Lebo ta sa nam smeje do tvare a nam nezostava nic ine ako jej to opatovat.Lebo vsetko co si necenis raz stratis pokial to neni obycaj ale kauzalita tak si v riti kamo.A tym padom ti hovorim,co si si zrejme este neuvedomil,ze si dost v riti,ale v dost velkej.A ked budes pokracovat takto,tak uz sa z toho nevylizes a zivot ta pohlti.pokial si myslis,ze smrt ta vykupi tak si na omyle,Kamarat.S tymto pristupom to bude este horsie.Lebo tvojich 21 gramov zacne vyuzivat dalsie zakrivene rozmery, ktore uz ti druhu sancu nedaju....toto si asi nepochopil ale ide jednoducho o to,ze kazda myslienka ktora ta napadne bude ralita a nebude sa diat iba v tvojej,,hlave".Ono sa to vlastene uz aj deje i dialo a aj vzdy bude.A ty si obycajny spratek,ktoremu treba dat za usi.JA mam tiez take pocity ale su to nespravne pocity.Pokusenie kamo,je to pokusenie a je jedno z akeho hladiska sa na to pozeras.Cisto vseobecne,objektivne odpoved na tvoje otazky je pokusenie.Tak prestan byt taky sprosty.
A teraz pocuj.Z hladiska tvoho potencialu ta uvaha je dobra,ale skus sa zamyslit nad vlastnou sprostostou a zistis toho viacej ako keby si sa zamyslal nad vlastnou mudrostou.Ak si myslis,ze ta neopravnene sudim tak by si isiel pro sebe,to ti je dufam jasne.A nedavaj mi sproste otazky,ze preco a pod...Ked uz sme pri tom,ze preco?No tak preto,lebo SOM SA TAK ROZHODOL....
10.04.2005
mafo    Reagovať
Odkaz
Kamo este zijes?
13.04.2005
quidoo    Reagovať
Re: Odkaz
hej este dycham
10.04.2005
aiwa18    Reagovať
pravidlá...
Naša vnímavosť je na takej nízkej úrovni, že musíme žiť podľa pravidiel......tak toto je ta najlepsia myslienka z celej uvahy.....mozno ma ani tak nezaujal tvoj pesimisticky postoj k zivotu a k svetu, ale tvoj nazor ktory dokazes presadit..........:)
09.04.2005
Evelyn    Reagovať
zamysli sa!
skutocnostou sa pre nas stava to,comu vo svojom zivote verime.Nase skusenosti su iba vonkajsim dosledkom nasich myslienok.Zmen myslienku a s nou sa zmeni aj tvoj pocit.
......trosku si v tej uvahe protirecis:na jednej strane nenavidis kolotoc bezneho zivota a na druhej zas zavidis kolotoc zvierat,konkretne kravy.
Mal by si zmenit svoje myslenie,pretoze ako myslis,tak sa aj citis.Najvacsia sila je v myslienke
09.04.2005
Fuck3r    Reagovať
CHALAN TY SI GENIUS
Tak toto bola najlepsia uvaha aku som kedy cital, naozaj ma zaujala a mnoho z toho co si tu pisal je cista pravda.....mas velky talent!!! Za tuto pracu by som ti dal 1 s hviezdickou...sice postoj je jasne pesimisticky ale na druhej strane kazdy kto by chcel oponovat by skor ci neskor zistil ze aj tak si mal pravdu. Osobne som hodnu chvilu rozmyslal co by som ti vytkol ale po hlbsich uvahach som vzdy dospel k podstate veci, ktoru si tu uz vyjadril....SUPER SUPER!!!!
07.04.2005
tina    Reagovať
jeden velky sok...
je sice uz neskorsi cas, ale to co som si precitala ma tak zobudilo ze ani neviem ako. je dost brutalne aky mas k vsetkemu negativny postoj, az sa bojim ze mas pravdu-ale dufam ze nie!!!!!
asi ta v zivote nestretlo moc fajneho alebo ta to zdaleka radsej obchadza, lebo na svete su aj tie nie mozno skvele veci ale aspon ,,lepsie,,...a ty ich asi fakt nechces vidiet! tak sakra otvor oci a kuka,j bo asi nemas 75 rokov a niesi unaveni zo zivota,tak nevrav taketo somariny.
vsetci co citali tvoj prispevok, ktory je mimochodom dost dobry az na ten jedostranny postoj k vsetkemu, musia uz len kvoli tebe byt stastny,chapes???takze ty si vo svojej podtsate prispel k tomu co vravis ze nie je definovane.....ak mi chces oponovat tak sa ozvi.
08.04.2005
quidoo    Reagovať
Re: jeden velky sok...
chcem ti oponovat tak sa ozyvam... napism mi na mail [email protected]
03.04.2005
Zaneta    Reagovať
zivot je to to najcennejsie co mas
si na hlavu alebo co? zivot je naozaj to najcennejsie co mas a za co mozes dakovat Bohu. nie kazdy ma taku prilezitost zit a mat slobodnu vôlu. ked ta bude nieco trapit tak mi napis na mejl
05.04.2005
quidoo    Reagovať
Re: zivot je to to najcennejsie co mas
nemám tvoj mail...
29.03.2005
berinka    Reagovať
život je nanič
napisal si to upne super sa mi to dost pačilo
20.03.2005
nick    Reagovať
v podstate pravda
Ak mate zaketo názory tak vam odporucam stranku www.depka.sk
09.03.2005
cukor    Reagovať
pravda a nic len pravda
myslim ze som este necital lepsiu uvahu s ktorou by som sa vedel tak stotoznit.nie asi ale urcite je pravdou ze tu asi fakt nemame co robit.mam pocit ze si zasluzime naozaj viac ako zit "TU"
Myslim ze nikdy nepochopim ake je nase poslanie,aky je ucel naseho zivota ak sa to zivotom vobec da nazvat.
05.02.2005
dream    Reagovať
život nemá zmysel
... a nikdy zmysel nemal. keby to tak bolo, ľudia by nepáchali samovraždy, a ani žiadne iné sebadeštrukčné veci ako nypríklad rezanie si rúk. ale neexistuje ani boh, pretože nikto nemôže mať žalúdok aby sa len pozeral na tento takzvaný civilizovaný svet s vedomím, že to môže zmeniť. neviem, ako vznikol život, a prečo vlastne na zemi, ale ani ma to nezaujíma. aj tak sa to už celé skončí a to čoskoro. takí inteligenti ako bush alebo hussajn si zase raz zahrajú šach s "nevinnými" ľuďmi a zničia celé ľudstvo bez toho, aby si to uvedomili, alebo ľutovali, bez žiadnych výčitiek ani pochybností. a nebude to zrovna ďalekábudúcnosť. tak prečo, dopekla, musím každé ráno vstávať a dívať sa aký okašľaný mám život a tváriť sa, že všetko je fajn? Prečo musím mať priateľov, ktorí ma na tomto svete držia. ľudia pustite ma na večnosť. snáď tam nájdem pokoj.. a potom aj ty quidoo, mi príď na pohreb, aspoň im budeš schopný vysvetliť, že prečo som tak nenávidela svet aj seba...
06.02.2005
quidoo    Reagovať
Re: život nemá zmysel
hej kocka! to je len momentalny stav... raz je dobre a raz chces spachat samovrazdu... normalka. to ci boh dokaze ovplyvnit nas zivot a zabranit tymto zverstvam to nevieme mozno to ma vyssi zmysel ktoremu nerozumieme ale samovrazda je blbost... neviem si predstavit krajsie miesto ako zem staci ti len clovek ktoreho mozes bezvyhradne milovat dostatocna kopka penazi na minanie s nim a hned je vsetko ruzovejsie... keby si nahodou chcela spachat samovrazdu tak mi najprv zavolaj dame si rande a potom budes mat aspon objektivny dovod spravit to... tvoj oddany quidoo
06.02.2005
dream    Reagovať
Re: Re: život nemá zmysel
hmm.. tieto momentálne stavy trvajú už 3 roky...
nie všetko má vyšší zmyseľ... napríklad vojna. vojna nemá klady. má len katastrofálne dôsledky a zrodila sa v chorých hlavách.
celý svet je paradox. napríklad takí ľudia v iraku chceli žiť a umreli. a ja chcem umrieť a žijem (teda ak sa to tak dá nazvať, ja by som to nazvala agónia)... prečo sa to proste nemohlo vymeniť?
jeden človak raz povedal niečo v zmysle, že najväčšie hrdinstvo je milovať svet, aj potom ako zistíš aký v skutočnosti je. mne sa to nepodarilo. ja som otvorila oči a znenávidela svet. a tú bezmocnosť, lebo ten svet nemôžem zmeniť. a aj keď sa snažím zmeniť aspoň ten svoj malý okolitý, je to zbytočné, pretože som neschopná a blbá. obmedzená, aby som pochopila význam existencie mňa, ľudstva, sveta.
06.02.2005
quidoo    Reagovať
Re: Re: Re: život nemá zmysel
vidis tri roky nie je cely zivot... jeden mudry clovek raz povedal ze predpokladom optimizmu je nevedomost a toho sa drzim napriklad aj ja... uz sa nezamyslam preco je to tak proste sa snazim aby som si vytvoril prijemne okolie kde sa pohybujem, mozno je to sebecke ale irak a hlad v afrike je mi zatial sedem, ked budem mat silu zmenit to taksa na to pozriem ale zatial si uzvam krasy malomesta... inak podobnym obdobim som prechadzal aj ja... zaspaval som s pocitmi ze zajtra pojde okolo obeda super rychlik do kosic a len tak cez obednu prestavku si vybehnem... je to len na tom aka si silna a schopna prekonat tento stav ber to ako dar ze mozes nieco taketo prezit, ja keby som si mohol vybrat ze ci toto alebo zadubenost tak si vyberiem toto aj ked je to neporovnatelne tazsie....
06.02.2005
dream    Reagovať
Re: Re: Re: Re: život nemá zmysel
its better to burn out than to fade away...
06.02.2005
quidoo    Reagovať
Re: Re: Re: Re: Re: život nemá zmysel
hej to je sice dobra vec ale naco je potom sex?
06.02.2005
quidoo    Reagovať
Re: Re: Re: Re: Re: Re: život nemá zmysel
mal som radsej napisat laska pretoze toto vyzera asi dost sovinisticky...
06.02.2005
dream    Reagovať
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: život nemá zmysel
hej, ale čo je to vlastne láska.. feeling, kt spôsobí viac škody ako úžitku a potom len tak odíde práve vtedy, keby mal zostať.. láska má dve ruky, jednou berie a druhou kradne... v konečnom dôsledku je láska zbytočná a krutá. a ten sex? sex je na to, aby sme na tento zk***ný svet priviedly ďaaľších ľudí, ktorí z neho budú chcieť zdrhnúť, lebo, bohužiaľ, ani tých sa nikto nebude pýtať, či sem cchú ísť...
06.02.2005
quidoo    Reagovať
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: život nemá zmysel
tak s tymto asi väcsinova cast zeme suhlasit nebude... sex je tu dost oblubeny a pravdepodobne aj zostane a laska je tiez fajn... ludia prichadzaju a ludia aj odchadzaju... cim viac trpis kvoli rozchodu tym viac vies ako si toho cloveka milovala, kazdym rozchodom mas novu prilezitost stretnut niekoho lepsieho... je len znova na tebe ci dokazes byt tak silna a najst ho a byt stastnejsia ako pred tym... nic nie je zadarmo potom by nam to nechutilo veci si treba zasluzit. a co sa tyka lasky ako takej tak to mas skoro pravdu ale existuje aj laska nezhubneho charakteru a ta je fajn... vsetko je to o konkretnych ludoch
06.02.2005
dream    Reagovať
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: život nemá zmysel
nehovorm, že sex nie ej obľúbený, alebo fajn, len v konečnom dôsledku to tak dopadne..
bohužiaľ moje vzťashy vždy skončili strašným fiaskom a vždy to bolelo... a preto som tak skeptická. keď už si našiel ideálneho človeka, ako môžeš hľadať niekoho lepšieho? ibaže s tým ideálnym to aj tak dopadlo veľmi smutne. a aj keď hľadám, tak proste nemôžem nájsť. a preto sú tu moje príspevky skôr snahou vykričať svetu všetko to zúfalstvo a hnev...
nenávidím svet... a nenávidím seba, lebo som jeho súčasťou a nedokážem ho zlepšiť... to že párkrát pomôžem priateľom z depiek a riešim s nimi ich problémy, ešte nič neznamená... nič to nezmení, len pár chvíľ v ich živote.. len pár chvíľ.. a čo z toho? keby som tu nebola, prišli by iní, ktorí by pomohli.. tak na čo som tu? nemôžem sa zabiť, lebo nedokážem opustiť ľudí na ktorých mi záleží a je ich veľa.. ale aj tak to strašne chcem urobiť.. respektíve chcem, aby to nie(kt)(č)o urobilo za mňa.. nedávno ma zrazilo auto a mňa len stranše mrzí, že som nestihla urobiť ešte jeden a pol kroka, aby som sa mu dostala pod kolesá a mala pokoj.. bez výčitiek, bez otázok... aj ja sa teším na svoj pohreb.. aspoň budem po prvýkrát obsypaná kvetmi...
06.02.2005
quidoo    Reagovať
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: život nemá zmysel
sak to je to Ty blazon! kedze tie "idealne" vztahy nevydrzali to znamena ze to bolo na houby. keby boli idealne tak vydrzia navzdy. na planete je nas 6 miliard to hladanie je coraz tazsie ale nieje nezmyselne... celym tymto slohom som chcel ukazat stav naladu depresiu... ale nie filozofiu a zmysel, chcel som len ukazat druhu stranu aby sme si cenili tu na ktorej sme... uspokojit ludskeho tvora je ta najtazsia vec na svete (a tiez natocit dobry film) to ze si nespravila ten rozhodujuci krok a ze nemas odvahu spravit to znamena len jedine este si na tejto planete povies svoje.... mne pomohlo dostat sa s tychto ponurych myslienok oddist od vsetkeho... proste stravit mesiac sam niekde inde alebo tiez som zacal pisat knihy poviedky a tak... podstata je naucit sa byt sam so sebou... ked stravis dostatocne mnozstvo casu mimo mozu sa stat dve veci zapaci sa ti to a zacnes novy zivot alebo si uvedomis ze to co mas je dostacujuce a bude ti to chybat... vratis sa a budes to brat z novej stranky... obe rozhodnutia su spravne
06.02.2005
dream    Reagovať
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: život nemá zmysel
to nebolo o ideálnom vzťahu, ale chlapovi.. ale nevermind...
jaaaaj... keby to tak šlo.. vypadnúť odtiaľto niekam ďaleko preč.. a byť sama, aspoň na chvíľu, aspoň na pár dní.. nemusí to byť hneď mesiac, ale aspoň chvíľa na usporiadanie si myšlienok...
06.02.2005
quidoo    Reagovať
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: život nemá zmysel
vsetko je mozne... zivot je otazkou priorit...
30.01.2005
femme    Reagovať
fakt "inspirativne"
Aky si mal dovod napisat tento sloh, ked ani nevies dovod svojho zivota ? ked si mal tu namahu napisat takuto "hlbokoplytku sebareflexiu" tak si tym len poprel vsetky tie blbosti, co si napisal...
31.01.2005
quidoo    Reagovať
Re: fakt "inspirativne"
konecne nieco zaujimave... preco? rozved svoj nazor
01.02.2005
aupair2    Reagovať
Re: Re: fakt "inspirativne"
ty fakt nevies o com to bolo...............................................................................................................................tststs
01.02.2005
alebočo    Reagovať
aupair
bol som prvy, kto si tento sloh precital a poviem vam ludkovia, bol to sok. prijemny sok, samozrejme, ved ,,boh je cvok" a podla mna tento chlapik ani nemusi hladat zmysel zivota, zivot totiz zmysel nema, sme len ,,tráva". that is all folks
31.01.2005
femme    Reagovať
bullshit
o.k. Tak si ten svoj zatracenej zivot predsa len uzivas...Thats the way I like it..goodby A vies co, napriek tomu ze tvoj sloh je strasny hlod, dam Ti jednotku len za to ze hlodas marne..
31.01.2005
quidoo    Reagovať
Re: bullshit
si este mala zabka aby si chapala velke veci ropuch brekeke bolo mi potesenim....
31.01.2005
femme    Reagovať
inspirative
Pises o tom ako sa tesis na pohreb, to znamena ze by si o tom nepisal, chapes? proste mas dost protichodne zmyslanie, ked pises tento maximalne destruktivny sloh, len preto aby si potom mal radost pozerat sa ci ti niekto nanho pise pripomienky a ako Ti ho hodnotia...clovek co si sam zlepsuje hodnotenie svojho slohu, nemoze mat taky nazor aky si v nom vyjadril...
31.01.2005
quidoo    Reagovať
Re: inspirative
to ze si vylepsujem hodnotenie to robim stale je to uchylka... a nielen na tomto portali takze pozor na mna!!! to ze sa tesim na svoj pohreb je prvok efektu a to ze som to sem pacol fakt je preto aby som si skonfrontoval nazory na tento sloh... cakal som skor konstruktivnu kritiku a nie tieto.... neviem co mas druhu sancu a hned si sem pacnem jednotku... brekeke nech ta rozpuci
29.01.2005
cilinka    Reagovať
wow a este raz wow
Uz len ta prva veta tejto uvahy je uzasna... Ziadne trapne frazy, konecne ma aspon niekto otvorene oci.. Klobuk dole :)
27.01.2005
Stol    Reagovať
pozoruhodne
Je to strasne pozurohodny a zaujimavy clanok. Podla mna osobne zivot ma zmysel, jeden clovek moze zmenit svet /napriklad Hitler negativne, alebo potom ten chlapik co objavil penicilin/, ma zmysel sa aj smiat a podobne, ale aj tak, tento clanok je fascinujuci a rozumny.
 
späť späť   1  |   2   
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.