referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Barbora
Pondelok, 4. decembra 2023

Pobox

ATLAS

Prihlásenie

@atlas.sk
Zaujímavosti o referátoch
Meno:
E-mail:
Nadpis:
Text príspevku:
11.06.2007
Springmay    Reagovať
Stvorené veci - prečo nehovoríme o nich podrobnejšie ?
Boh stvoril Nebo a Zem .. Boha možno poznať zo stvorených vecí - ale prečo akoby sme sa báli hovoriť podrobnejšie o týchto "veciach" - o tomto zázračnom Božom stvorení ! A pritom sa nám Boh - Stvoriteľ dennodenne pripomína nespočetne mnohými spôsobmi - ráno sa zobudíme a svieti Slnko, tento zázračný zdroj energie pre náš život alebo prší - a voda z neba zalieva v záhradách chutnú mrkvičku, zelený hrášok, skromné ale dôležité zemiaky či cibuľku, bez ktorých si nevieme predstaviť ani týždeň v našej kuchyni, rozkošne sladké jahody, ktoré v lete tak dobre osviežia... Po dvore chodia sliepky, ktoré nám znášajú vajíčka a my z nich vyčarujeme praženicu, vmiešame ich do cesta, koláčov... Krava mliečko, zdroj vápnika nám dáva... A pred domom kvitnú rôznofarebné kvietky od výmyslu nášho Stvoriteľa, na stromoch spievajú vtáci svoje melódie.. A keď po práci oddychujeme, naše srdce, neúnavný motor v tele si ďalej ticho spieva pieseň života, aby sme toto všetko mohli vnímať, cítiť, počuť a zrakom, týmito dômyselnými guľôčkami vidieť aj naďalej..kto má oči nech vidí, kto má uši, nech počuje..
Lebo Boh tak miloval svet, že dal nielen svojho jednorodeného Syna ale aj toto všetko nám, ľuďom, aby sme užívali a ďakovali za Jeho "Výtvory" pre nás, ľudí, ktorých stvoril tak zázračne - dýchame, jeme. pijeme a Božia múdrosť v našom tele, zvaná fyziológia, sa už postará o všetko ostatné...
Prečo kňazi na svojich kázňach popri citátoch z Biblie aj o Stvorení podrobnejšie ? Veď aj v ňom sa odzrkadluje Božia Múdrosť, či nie ???
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.