referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Jela
Piatok, 19. apríla 2024

Pobox

ATLAS

Prihlásenie

@atlas.sk
Zaujímavosti o referátoch
Meno:
E-mail:
Nadpis:
Text príspevku:
31.05.2010
Stela    Reagovať
K tomu prekladu:
Mohol by niekto, kto tomuto článku skutočne rozumie napísat normálny preklad ? ved to vyzera akoby to prekladal dajaky Maďar !!!
05.01.2010
Martina    Reagovať
tu mate preklad z toho neznameho clankuu :D:D
Bojnice sa nachádza v strednej Slovensko, má ca.5000 obyvateľov a leží asi 200 kilometrov od Bratislavy. Bojnice Weinitzen-nemčina je jedným z najkrajších, urschprünglichsten a najzaujímavejších miest na Slovensko. Klima je teplé, mierne vlhké s miernou zimou.

Thermalqellen z Bojnice medzi prvú liečivých prameňov v Slovensko. Prvá písomná zmienka o tepelnej v Bojniciach je od kráľa Kolomana z 1113 Kúpele sa nachádza v srdci Slovensko. Prúdu vďaka svojej polohe blízko ideálne klimatické podmienky, a najmä na zloženie termálnej vody, je ideálny pre liečenie, regeneráciu, rehabilitáciu a rekreáciu svojich hostí.

Ďalším lákadlom je medzinárodne známa neo-gotický hrad v Kunsthistorisches Napriek tomu sa s mnohými zbierok. Bojnice hrad patril Belo IV Matúš Csak Trenciansky, Jána Korvína, rodiny a Thurzos Pálfy. Alex Thurzo z Betlanovce prvé kúpele v prvej polovici 16. Storočia, založený. Zámok a kúpele boli koncom 19. a na začiatku 20. Storočie posledných majiteľov, grófa Jána Pálfy, umgestattet. Po jeho smrti odišiel vôľu.

Tam stál jeho poslednej vôle, že zámok by mal štát ako múzeum pre všetkých ľudí k dispozícii. Až po 50 rokov po jeho smrti jeho posledné želanie bolo splnené. V zámku v súčasnej dobe befidet múzeum s urschprünglichem interiérom a galérie. Guľa nájdete tu, miesto svadobných hostín, až o 10 rokov organizuje medzinárodný festival duchov. Vzhľadom k tomu, príbeh Fantaghiro bolo natočené. V Bojnice sa nachádza hneď vedľa najväčšie a Aleš Zoo v Slovensko. Kúpeľov bola nedávno postavená, so soľou peklo. Atemwegprobleme liek, zápal priedušiek, alergie, kožné choroby.
29.01.2007
matik1113    Reagovať
bojnice
je to celkom dobre ale mohli by ste dat k tomu preklad len tak mimorec
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.