referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Rudolf
Streda, 17. apríla 2024

Pobox

ATLAS

Prihlásenie

@atlas.sk
Zaujímavosti o referátoch
Celibát - čo hovorí o ňom biblia
Meno:
E-mail:
Nadpis:
Text príspevku:
25.01.2011
badatel    Reagovať
celibát-prežitok stredoveku
Ano smolinka, Boh "požehnal", celibát-smilstvom, rozvrátenými manželstvami/ked knazi mali pomer s vydatými ženami/, pedofíliou, homosexualitou, narušením mysle, úzkosťou, zmätkom..../Rim.1.,28-30/.Som za biblický "celibát",slúžiť Bohu bez roptylovania ako slobodný ,ale s možnosťou, že ak to bude pre daného jednotlivca už neúnosné/ked zahorí vášnou/,aby mal možnosť zmeniť tento stav." Nútený celibát"/teda trvalý stav, bez možnosi zmeny/,napáchal už vela zla a spôsobil už vela bolestí. Na internete najdeš niekolko štúdií o škodlivosti tejto neprirodzenej, nebiblckej náuke i mnohé smutné štatistiky. Chod na pár rokov do ženskej ,alebo mužskej väznice a pochopíš o čom hovorím. Alebo si myslíš ,že pedofília, alebo homosexualita u knazov je v dôsledku globálneho oteplovania?
29.01.2010
jano    Reagovať
Celibát?
Dobre sa o hovorí o celibate tomu,kto nežije v celibáte!Milujte sa a množte sa.Kto to len prikázal?
27.06.2009
Pravda    Reagovať
Kristus si vyvolil aj ženatých apoštolov!
Písmo sa dá vysvetľovať všelijako, ale nedá sa spochybniť Kristovo povolanie 12 učeníkov. Kristus si slobodne vybral aj ženatých. Prečo by si vyvolil ženatých, ak by na nich neskôr naliehal aby opustili svoje manželky? Prečo prvý pápež nebol celibátnik, preto lebo najviac miloval Krista aj keď mal manželku. Ak by Kristus chcel aby opustili svoje manželky, kto by sa o nich postaral a o ich deti, ale práve preto že to považovali za celkom normálne tak sa spomína v listoch, že byskup má byť muž jednej ženy - to znamená že nemá mať viacej žien. Táto apoštolská tradícia sa zachováva vo východných cirkvach - u nás gréckokatolícka církev. Na slovensku máme okolo 350 ženatých katolíckych kňazov - výcodného obradu a nevenujú sa o nič menej ako rím. kat. kňazi. Boh dal každému dar - kto je viac je ľudská otázka, ale určite ten kto vie viac milovať Boha a je to jedno či je slobodný, alebo ženatý. Práve si myslím, že v dnešnej dobe, keď sa manželstva tak rozpadavajú sú veľmi potrební práve ženatí kňazi.
11.10.2008
Jana Barteková    Reagovať
Starý zákon
Aj v StAROM AJ V NOVOM ZAKONE sú zmienky o celibáe, hoci sa takto nevolá.Bola to skkôr výnimka ako pravidlo, ale excistovala, zober si prorokov, v novom zákone Jána Krstiteľa, essénov atd. A Boh proti tomu zväčša nič nemal.
19.07.2008
smolinka88    Reagovať
Celibát
milý hrnco, dovol mi uprimne vysvetlit ti, ze Písmo je potrebné čítať celé, samotné úryvky z neho mozu byt zavádzajuce... je samozrejme, ze nemozeme ho vsetci chapat rovnako.
Napr. co sa tyka 1. list Tim 4, 1-3 ti, ktorí v posledných dnoch budu "zakazovat" zenit sa, su podla mna media - media, ktore nam velmi nebadane hovoria, ze je normalne, ked muz a zena ziju spolu ako druh a druzka, bez sviatostneho manzelstva... atd.
V 1.list Tim. 7, 7-9 hovorí o slobodnych a vdovach, vdovcoch (osobne si nemyslim, ze o knazoch) aby sa vydali/ozenili, ak "horia", pretoze je to lepsie ako zhresit... Co sa tyka tych prvych uryvkov, su napisane pre ludi tej doby, t.j. na pociatku sirenia krestanstva bolo potrebne, aby niekto (spravodlivy a dobreho srdca) spravoval "cirkevne obce" - hoci aj zenati muzi, neskor (sorry, ale neviem presne kedy) papez nariadil celibat - aby mohli diakoni, knazi, biskupi, atd celou svojou bytostou sluzit Bohu, ktory im pri ich vysvateni/vysviacke da milost vytrvalo Mu sluzit a zachovat celibat az do smrti. No uznajte, bolo by mozne dostatocne sa venovat chorym v nemocniciach, mladezi, predmanzelskym pripravam, dennodenne spovedat, atd keby knazi mali aj vlastne rodiny? Este posledna myslienka - kazdy zavazok nesie so sebou i pozehnanie - ked si niekto da zavazok, ze sa kazdy den pomodli ruzenec, Boh to pozehna - aj ked sa to dotycnemu nepodari kazdy den, ale "len" kazdy druhy den, Boh pozehna uz aj samotnu snahu. A tak je to aj s celibatom. Dakujem
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.