referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Vilma
Streda, 29. mája 2024

Pobox

ATLAS

Prihlásenie

@atlas.sk
Zaujímavosti o referátoch
Meno:
E-mail:
Nadpis:
Text príspevku:
07.03.2010
Filip Gontko    Reagovať
Kelti
Kelti žili v rokoch 750 pred n.l. až 520 n.l. Bývali v malých domčekoch ktoré si postavili a chodili takmer nahý. Zaujímavé je že nikto nevie odkiaľ Kelti prišli. Niektorý vrevia že žili v Británii už od roku 1180 pred n.l.Iný vravia že prišlo zo Strednej Európy. Kelti mali namisto kňazov DRUIDOV. Druidi vraj dokázali mnohé veci- premeniť sa na čo chceli, cestovať v čase, ovládať počasie a vyvoľať hmlu aby sa stali neviditeľnými... Kelti mali bôžikov ktorým prinášali svoje obete. Chodili obetovať zvieratá a dokonca aj ľudí. Používali rôzne typy smrti-vodou, vzduchom, ohňom a zemou. Ich obete si vždy mohli vybrať.
Druidi žili s keltmi v menších dedinkách. Keďže dokázali mnohé veci, boli pre keltov veľmi významný. Druidi vedeli veľa vecí o ktorých niektorý ešte dodnes ani netušia. Napríklad keby ti druid podal šťavu z imela čo by si urobil? Vypil by si ju?Druidi by ťa nahovorili ty by si ju vypil a potom by si zomrel.Druidi vedeli že šťava z imela je vlastne jed. No aj napriek tomu aby to imelo fungovalo, musel druid vyliezť na strom a odrezať vetvičku zlatým kosákom. Kelti alebo Galovia boli príbuzné skupiny indoeurópskeho pôvodu, ktoré od pol. 2. tis. pred Kr. začali pôsobiť v južných častiach strednej Európy a západnej Európy (od Čiech až po Francúzsko). Hovorili keltskými jazykmi(welčina,gálčina,...). Z jazykového hľadiska majú rad spoločných znakov s Italikmi na juhu a Germánmi na severe. Kelti boli nositeľmi laténskej kultúry.
19.01.2011
Jakub    Reagovať
Re: Kelti
to preto lebo Fifo vie o nich vela ved on je kelt vpodstate
13.01.2008
keth    Reagovať
SUPER REFERAT
upllne supeeer. som sa ho naucila namiesto pozanmok do skoly, lebo som nemala poznamky. supeeer. lahko sa to pameta a je to halda informacii.
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.