referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Frederik, Frederika
Utorok, 25. februára 2020
Pripravenosť podniku na vstup do EU
Dátum pridania: 11.12.2003 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Hrusa
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 3 349
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 13.1
Priemerná známka: 2.98 Rýchle čítanie: 21m 50s
Pomalé čítanie: 32m 45s
 
1. Charakteristika podniku

Firma Eissmann Automotive Slovensko spol. s r.o. (EAS) bola založená 17. apríla 2000 ako 100% dcérska spoločnosť firmy Eissmann GmbH Bad Urach (Nemecko). Obchodnou formou je spoločnosťou s ručením obmedzeným (spol. s r.o.). Sídlom firmy je Holíč, mesto vzdialené cca 80 km severne od Bratislavy. túto mimoriadne výhodnú polohu firma využila pre jej blízkosť k hraniciam, malej vzdialenosti od hlavného mesta kde má firma najväčšieho slovenského odberateľa Johnson Controls a dobrého potenciálu pracovnej sily. Disponuje 7 výrobnými halami s veľkou výrobnou a skladovou plochou. Mottom firmy je spojenie slov „Technika a koža“, to preto, že výrobným programom je produkcia interiérových doplnkov pre automobilový priemysel z kože a syntetickej kože.
Výrobná paleta:
- Automobilové komponenty
- Diely z kože , umelej kože a umelej hmoty pre vnútorné vybavenie
- Kašírované diely
- Plakety na riadiace páky
Firma dodáva firmám v ČR , Švédsku , Belgicku , Nemecku , Anglicku a SR. Na distribúciu svojich výrobkov do zahraničia využíva priamy export. Svoje výrobky priamo expeduje zo svojho sídla do miesta určenia. Na jeho vykonávanie má niekoľko kamiónov a nákladných vozidiel. Na prepravu na väčšie vzdialenosti využíva aj lodnú a občas aj leteckú prepravu, ktorú jej zabezpečujú rôzne prepravné spoločnosti. Tento spôsob prepravy sa osvedčil a podnik hodlá v ňom do budúcnosti pokračovať. Avšak nepredpokladá rozšírenie svojho autoparku, keďže sa zistilo, že preprava a udržiavanie vlastných kamiónov vychádza porovnateľne, ako keď sa preprava zadá inej spoločnosti a s udržiavaním vlastných vozidiel sú spojené aj iné starosti.
Spoločnosť má svoje kvalitatívne ciele u ktorých sa jedná nielen o znižovanie počtu nepodarkov, ale aj o zvýšenie spokojnosti zákazníkov. V tomto odvetví je treba dodržiavať vysoké kvalitatívne nároky ako na materiál tak aj na produkciu samotnú. Firma sa môže pýšiť dosahovaním kvality svetovej úrovne a certifikácie podľa celosvetových noriem ISO.
Kvalitne a produktívne môžu vyrábať len spokojní zamestnanci, ktorých firma motivuje sociálnymi výhodami, zavádzaním prémiového systému a neustálym vzdelávaním a školením. Kvalifikovaný personál patrí medzi najlepšie „tromfy“ pri konkurenčnom boji o zákazníka. V súčasnosti má firma okolo 920 zamestnancov.
V centre pozornosti vedenia podniku stojí i ekologický program, chápaný ako plnenie morálnej povinnosti voči životnému prostrediu a budúcim generáciám.
 
   1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.