referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Blažena
Utorok, 11. mája 2021
Akvizícia
Dátum pridania: 18.03.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: paliha
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 823
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 3.1
Priemerná známka: 2.94 Rýchle čítanie: 5m 10s
Pomalé čítanie: 7m 45s
 
Zadanie:
Uskutočňujete akvizíciu pre váš tovar (napr. chladničky) u celkom nového partnera vo Fínsku. Ekonóm z 000 sa pokúšal nešikovným spôsobom o kontakt s týmto partnerom. Partner neodmietol akvizíciu, avšak nevedeli sa dohodnúť na konkrétnom termíne (partner sa tomu akosi vyhýbal). Predpokladajme, že okrem uvedenej nešikovnosti delegáta 000 existuje pre výhovorky partnera z Fínska iný dôvod.


Úloha č. 1: Naformulujte taký telefonát, v ktorom navrhujete termín. Partner je veľmi slušný a pokiaľ naformulujete vhodne svoju žiadosť, nemôže ju odmietnuť. Premyslite si variantu vhodnej formulácie.

Po úvodnom pozdravení a predstavení sa by mohla nasledovať nasledujúca formulácia. „Rád by som s vami chcel opäť prehodnotiť návrh našej firmy. Problém, ako už viete, je v termíne nášho spoločného stretnutia, na ktorom sme sa zatiaľ s vami nedohodli. Informujem vás preto, že v našej firme sa plne podriadíme vašej požiadavke na termín a miesto stretnutia.“


Úloha č. 2: Pripravujete sa na stretnutie s potenciálnym odberateľom (telefonicky ste sa dohodli, vaša formulácia bola perfektná). Idete za ním na akvizíciu prvý krát! Ako by mala vyzerať príprava na obchodné rokovanie k tejto akvizícii?

Príprava na túto akvizíciu by mala zahŕňať:
- získať čo najviac informácii o partnerovi vo Fínsku, t.j. získať všetky dostupné informácie o ekonomike firmy, postavení na trhu, stratégii a cieľoch firmy
- zmapovať konkurenciu, zistiť silné a slabé stránky (SWOT), získať informácie o cenovej hladine
- zanalyzovať vlastný produkt, mať kompletné a spoľahlivé informácie
- pripraviť si obsah rozhovoru, základné body a štruktúru rozhovoru
- dbať na celkový imidž pri rozhovoreÚloha č. 3: Čo je cieľom akvizície a súvisiaceho obchodného rokovania?
a) všeobecne
b) konkrétne k uvedenému prípadu Fínsko

a) cieľom akvizície je stať sa majiteľom statkov, služieb alebo práv
b) v našom prípade bude cieľom zaujať partnera, vzbudiť uňho záujem o náš tovar. Takisto môže byť cieľom získať prísľub na nákup nášho tovaru, respektíve zmluvu o budúcej zmluve, oboznámiť partnera o dodacích a platobných podmienkach. Úloha č.
 
   1  |  2  |  3    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.