referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Tamara
Utorok, 26. januára 2021
Kvalitatívne požiadavky na podnikateľský plán
Dátum pridania: 23.03.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: lucifuk21
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 304
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 5.4
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 9m 0s
Pomalé čítanie: 13m 30s
 
Príčiny vzniku podnikateľského plánu:

Podnikateľský plán sa vytvára z dôvodu prezentácie svojho zámeru v oblasti vytvárania nového podniku. Vytvára sa pre potenciálnych investorov, zákazníkov, ale i dodávateľov. Najčastejším dôvodom je predloženie zámeru bankárom, prípadne iným investorom. Na kvalitne vypracovanom projekte veľa krát záleží budúcnosť, úspech či neúspech. Podnikateľský plán musí zahrňovať krátkodobé i dlhodobé podnikové ciele, analýzu okolia, trhu a tržných příležitostí, popis ponúkaných výrobkov alebo služieb, definíciu zákazníka, spôsob realizácie celého zámeru spolu s personálným obsadením, náplňou kontrolných činností a finančnou časťou venujúcou sa zdrojom a spôsobom ich použitia a zhodnotenie celého zámeru. Žiaduce je uvádzať všetky fakty v porovnaní s konkurenciou.

Nástroje využívané v podnikateľskom pláne:

V podnikateľských plánoch sa uplatňujú mnohé nástroje i z iných odborov ekónomie, ako je marketing, management, personalistika, účtovníctvo alebo finančná analýza.

Formy podnikateľského plánu:

Podnikateľský plán sa spracováva v zažitej forme, ktorá sa opiera hlavne o svetovo prijímané metodiky prípravy projektov, spracovávané organizáciou UNIDO (organizácia OSN pre priemyselný rozvoj). Kľúčovým znakom podnikateľského zámeru je jeho variantnosť. Jednotlivé varianty sú navrhnuté tak, aby spoločnosť mohla prejsť od jednej varianty k druhej, bez toho aby došlo k ohrozeniu jej existencie. Skutočná hodnota podnikateľského zámeru je skrytá v novej myšlienke, ktorá až po spracovaní dostáva jasné obrysy. Podnikateľský zámer môže byť spracovaný ako krátkodobý, strednodobý alebo dlhodobý. Spracováva sa pre celú spoločnosť, jej podnikateľské jednotky, prípadne jednotlivé funkčné úrovne. Štruktúra podnikateľského plánu:

1. Zhrnutie projektu

Zhrnutie projektu je najdôležitejšou časťou plánu, lebo po jeho prečítaní musí byt' jasné kto je realizátorom projektu, kde sa bude realizovať, o aké výrobky resp. služby a trhy pôjde, aké kompetencie majú kľúčové osobnosti v podniku, koľko to bude stáť a čo z toho môže podnik získať. V zhrnutí projektu treba stručne a jasne predstaviť celý podnikateľský plán, zosumarizovať hlavné body plánu, jeho ciele, hlavnú produkciu, výrobu, hlavných odberateľov, zákazníkov, požadovanú sumu finančných prostriedkov. Túto časť je najlepšie písať ako poslednú v rozsahu minimálne jednej strany.
 
   1  |  2  |  3  |  4  |  5    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.