referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Kornel
Sobota, 26. novembra 2022
Hodnotenie zamestnancov
Dátum pridania: 01.04.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Bariva
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 595
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 2.8
Priemerná známka: 2.94 Rýchle čítanie: 4m 40s
Pomalé čítanie: 7m 0s
 
Hodnotenie zamestnancov je jednou z najdôležitejších činností systému riadenia ľudských zdrojov. Okrem motivácie slúži ako zdroj veľkého množstva užitočných informácií pre ďalšiu personálnu činnosť. Dobre spracovaný systém hodnotenia zamestnancov sa prejaví hlavne v zvýšenom pracovnom výkone, v zlepšení motivácie pracovníkov ku kvalite, v zvýšení spravodlivosti a efektívneho odmeňovania a mnohých ďalších aspektov.
Hodnotenie sa robí 1 krát ročne, u menších podnikoch štvrťročne alebo polročne. Spravodlivý systém hodnotenia predpokladá správny výber kritérií a metód hodnotenia. Význam hodnotenia
– základný akt, silná pružina, kt. naťahuje firma, aby obstála v konkurenčnom prostredí. Túto funkciu plní len hodnotenie objektívne, spravodlivé, založené na faktoch a pravdivých údajoch (ktoré sú merateľné, porovnateľné, reálne identifikovateľné)
– Je tým zložitejšia činnosť, čím hodnotíme vyššie postaveného zamestnanca, do popredia idú postoje, správanie, jednanie, komunikácia a rad ťažšie merateľných hodnôt.
– Má odhaliť reálny obraz s akým ľudským potenciálom firma disponuje. Každý zamestnávateľ potrebuje vedieť akých má zamestnancov, ako pracujú, prispievajú k hosp. výsledkom a povesti podniku. Na druhej strane má zamestnanec vedieť ako sa zamestnávateľ na neho díva, ako je spokojný s prácou a pod.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Zdroje: Alexy-Manažment
Súvisiace linky
Podobné referáty
Hodnotenie zamestnancov SOŠ 2.9752 3421 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.