referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Paulína
Utorok, 22. júna 2021
Projekt riadenia ľudských zdrojov v Mestskom úrade v Prešove
Dátum pridania: 08.04.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Termit_
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 979
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 8.8
Priemerná známka: 2.95 Rýchle čítanie: 14m 40s
Pomalé čítanie: 22m 0s
 
ÚVOD

Cieľom mojej seminárnej práce je aplikácia funkcií riadenia na činnosť MsÚ v Prešove, zistenie postavenia úseku riadenia ľudských zdrojov v organizačnej štruktúre MsÚ v Prešove a porovnanie kvality zákona o štátnej službe so zákonom o verejnej službe.
Na toto zistenie použijem metódy: analýzu pri posudzovaní postavenia úseku riadenia ľudských zdrojov v organizačnej štruktúre, porovnávanie pri zákonoch a aplikáciu znenia zákonov projektu.
Štruktúra projektu je organizovaná v 4-roch kapitolách. V prvej kapitole sa venujem funkcii plánovania. V druhej funkcii organizovania. V tretej sa venujem funkcii kontroly. Vysvetľujem tam postavenie hlavného kontrolóra v MsÚ v Prešove. Vo štvrtej kapitole sa venujem funkcii riadenia ľudských zdrojov, náboru zamestnancov, postaveniu úseku riadenia ľudských zdrojov, plánovaniu počtu zamestnancov MsÚ a stratégii riadenia ľudských zdrojov. Pokúšam sa v tejto práci stanoviť stratégiu RĽZ. Ťažisko práce je vo 4-tej kapitole.


1 FUNKCIA PLÁNOVANIA

Mestský úrad nemá právnu subjektivitu a je výkonným orgánom mestského zastupiteľstva a primátora. Zabezpečuje administratívne a organizačné veci mestského zastupiteľstva, primátora a ďalších zriadených orgánov mestského zastupiteľstva. Mestský úrad je zložený zo zamestnancov mesta.
Poslaním Mestského úradu je pripravovať a spracovať odborné podklady a iné písomnosti pre rokovanie mestského zastupiteľstva. Vykonáva tiež nariadenia a uznesenia mestského zastupiteľstva. Za plnenie týchto úloh zodpovedá prednosta mestského úradu. Vedúci zamestnanci sa zúčastňujú rokovaní mestského zastupiteľstva podľa potreby.

2 FUNKCIA ORGANIZOVANIA

Mestský úrad organizuje a vedie prednosta mestského úradu a primátor mesta. Mestský úrad sa člení na odbory, ktoré sú riadené prednostom mestského úradu a zástupcom prednostu. Odbory sa členia na referáty.
 
   1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  ďalej ďalej
 
Zdroje: www.presov.sk, stiahnute15. 10. 2003, Zákon o verejnej službe 313/2001 z. z., Zákon o štátnej službe 312/2001 z. z., Zákon o obecnom zriadení 369/1992 z. z., KUZMIŠINOVÁ, V.: Personálny manažment pre učiteľské špecializácie, FHPV: Prešov, 2002, počet strán 180, ISBN 80 – 8068 – 135 – 6
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.