referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Václav
Štvrtok, 28. septembra 2023
Klopeme na dvere Európskej únie (úvaha)
Dátum pridania: 15.04.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: EvulkaSikulka
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 839
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 2.7
Priemerná známka: 2.94 Rýchle čítanie: 4m 30s
Pomalé čítanie: 6m 45s
 
ÚVOD:
Televízia, rozhlas, tlač a komunikácia medzi ľuďmi, všade sa hovorí o Európskej únii. Koľko štátov doň vstúpilo, aké výhody im prinieslo, ako sa majú dobre ale vieme mi vôbec čo to vlastne Európska únia je? Co to vlastne vsetko obnaša?

JADRO:
EÚ je politicko-ekonomické združenie štátov najčastejšie západnej Európy. Vlastne ak si to vezmeme tak už odnedávna sa z takýchto národov vybralo to najlepšie a ruka v ruke sa bojovalo proti „zlu“.Dnes nie je tomu inak, tak ako ostatné štáty aj my sa snažíme o tento veľký krok vpred. Vieme však čo nás čaká, aké výhody a nevýhody nám prinesie? Jedno však vieme, Slovensko sa už dlhší čas snaží o integráciu.
Lenže je to snaha len tých vo vláde alebo celého štátu teda aj nás laikov a prostých pracujúcich ľudí? Politici nám len vravia ako to bude v EÚ, čo dobré a pozitivne to ludom tohto statu prinesie. Ale informuju nas pravdivo aj o tom co zle a negativne nas po vstupe do unie ocakava? Na co vsetko sa musi prosty clovek pripravit a prečo nás neinformujú aj o všeobecných veciach. Ako môže taký prostý človek vedieť niečo o únii. Prevazna vetsina len chce aby sa v starobe mala lepšie a nemusela sa drieť na živobitie.Abi až dôjde po odpracovaných rokoch k zasluzenemu odpocinku si skutocne mohli odpočinut a nie kazdy den premišlať za co si dnes kupia chleba.A ja sa pitam informuju nas media a politici aj o tejto stranke veci? Lenže mne sa zda ze nie, mne to niekedy pripadá ako keby tí politici hľadeli len na seba a svoje peňaženky. Vymýšľajú samé hlúpe zákony a vyhlášky a my ich len ticho trpíme. Viem ze vstup do unie nebude pre nas običajných smrtelnikov lahky,ale ak nás čaká niečo zlé a nepovedia nám to teraz, potom po vstupe to bude ovela tašie. Bohužiaľ taký je už dnešný svet, nikoho už nezujímajú dôsledky hlavne,že si zrealizujú svoje sny.

EÚ prináša mnohé výhody a neodmysliteľne aj nevýhody ale po vstupe samozrejme prinesie zmeny. Takou najvýraznejšiou zmenou bude spoločná mena a to Euro. Od útoku na Newyorské dvojičky sa vo svete biznisu a peňazí stav meny Eura a ostatných neustále mení a meniť sa aj bude, pretože dnešný svet je svet prekvapení. Každý deň nás informujú o nepokojoch, útokoch, atentátoch a každý deň imigruje množstvo ľudí. Všetky tieto aspekty oslabujú každú menu a jej hodnota sa neustále pohybuje.
Ďalšia zmena nastane v ekonomike teda vo svete trhového mechanizmu.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.