referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Ingrida
Sobota, 8. mája 2021
Animačná aktivita
Dátum pridania: 12.10.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: cicuska84
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 2 896
Referát vhodný pre: Vysoká škola Počet A4: 8.1
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 13m 30s
Pomalé čítanie: 20m 15s
 
Úvod:

V tejto seminárnej práci som sa snažila opísať realizáciu animačnej aktivity – folklórneho večera v Tunise. Pokúsila som sa opísať postup pri realizácii programu, čo všetko je potrebné vybaviť, aby sa večer konal, aké veľké náklady súvisia s realizáciou a prečo by sa mali návštevníci zúčastniť na animačnej aktivite.

1.Program

Názov – zameranie programu: Tuniský folklórny večer – večerný program pre účastníkov zájazdu v Tunise / Hamammet. Večer zameraný na spoznanie domácej tuniskej kuchyne a tradičných nápojov, tuniskú hudbu spojenú s predstavením domáceho folklóru.
Odbor animácie: Spoločenská a zábavná aktivita – jej primárnou tendenciou je družnosť, teda kontakt s inými ľuďmi, komunikovať s nimi. Je to špecifická forma kultúrneho oddychu vo voľnom čase a predpokladá určitý stupeň spoločenskej organizovanosti podujatí. Účastníci sa počas večera uvoľnia, relaxujú a je to vhodný čas na nadväzovanie nových vzťahov medzi účastníkmi navzájom.

Dôležitý je aj tzv. rytmus týždňa, ktorý by mal animátor poznať. Táto animačná aktivita patrí do tzv. pevného bodu programu, ktorá sa organizuje na začiatku dovolenky. Podľa klasifikácie môžeme túto animačnú aktivitu zaradiť do podujatí, ktoré využívajú prvok zmeny, teda spoločenské podujatie, ktoré ňou získavajú určité čaro, pozitívne podráždenie hostí (napr. spoznanie nových jedál, predstavenie brušných tanečníc atď.). Podľa priestorových podmienok, je to podujatie organizované v interiéry – večera spojená s hudobným / folklórnym podujatím kolektívov (folklórneho súboru).

2.Charakteristika

Je to organizovaný program, ktorý sa koná v jeden večer počas pobytu, zvyčajne sa koná v druhý večer a je to zároveň aj príležitosť, kedy sa môžu účastníci uvoľniť a vžiť sa do krajiny, ktorú si vybrali ako miesto svojej dovolenky, navzájom sa spoznať a nájsť nových známych, s ktorými môžu stráviť zvyšok pobytu v stredisku. Adresátom programu sú najmä dospelí (starší a mladší) účastníci zájazdu, ktorí ocenia kultúrny program počas pobytu, podľa záujmu o spoznávanie krajiny sa programu môže zúčastniť aj mládež. Účastníci sa počas večera príjemne zabavia, spoznajú sa navzájom, zoznámia sa s národnou kuchyňou Tunisu, tradičnou hudbou, folklórom (fakíri, hltači ohňov, beduínske a brušné tance).

3.Účastníci

Tým, že program ponúkajú viaceré cestovné kancelárie a miesto konania poskytuje miesta pre cca 70 ľudí, môže sa ho zúčastniť väčší počet účastníkov, ktorí sú v danej dobe ubytovaní v hoteli. Počet hostí v skupine je 35. Tento program je skôr určený pre dospelých (starších aj mladších), muži aj ženy, bez obmedzenia veku, podľa záujmu aj pre mládež. Tento program nie je veľmi vhodný pre malé deti, ktoré by nevydržali zotrvať na jednom mieste cca 3 hodiny.

4.Zaujímavosti (atrakcie)

Pre účastníkov je pripravený nezabudnuteľný večer spojený s ochutnávkou miestnych špecialít a nápojov. Z tradičných jedál patria medzi najznámejšie - „Mechouia“ šalát zo zeleniny, tuniaka a vajec so zálievkou z olivového oleja a citrónovej šťavy, „Brik“ piroh plnený vajcom, cibuľou, zemiakom a petržlenovou vňaťou, obľúbený a známy „cous-cous“, čo je dusené mäso rôzneho druhu so zeleninou, varenou semelinou a krupicou a tradičné sladkosti z orieškov a medu, taktiež ochutnávka silnej aromatickej tuniskej kávy, pre toho, kto nepije kávu, osviežujúci mätový čaj, ktorý sa tradične podáva v úzkych pohároch. Pre znalcov vína budú k dispozícii na ochutnávku ušľachtilé tuniské vína, ďalej figové brandy Boukha a pod. V ponuke nebude chýbať čerstvé ovocie (pomaranče, figy, hrozno).
 
   1  |  2  |  3  |  4    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.