referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Henrieta
Pondelok, 28. novembra 2022
10 najlepších B2B internetovo-marketingových stratégii
Dátum pridania: 01.10.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: milanovic
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 639
Referát vhodný pre: Vysoká škola Počet A4: 4.7
Priemerná známka: 3.01 Rýchle čítanie: 7m 50s
Pomalé čítanie: 11m 45s
 

10 najlepších B2B internetovo-marketingových stratégii

1.Vzdelávajte svojich budúcich klientov

Ak dokážete, aby sa vaši klienti cítili ako profesionáli, konštatovanie Margaret Marka a Carol S. Pearsona, je oveľa viac pravdepodobné že sa rozhodnú pre kúpu ako keby boli zmätení. Mark a Person vo svojej knihe Hrdina a Bandita diskutujú ako úspešné značky korešpondujú so základným vzorom v podvedomí známom ako pravzor. Množstvo klientov sa stavajú do role pravzorov, ktoré použivajú inteligenciu a analýzu pre pochopenie sveta.
Stratégia založená na strachu, neistote a starostiach je v rozpore v tom, čo motivuje vašich klientov. Namiesto toho, Mark a Pearson navrhujú nepoužívať tzv. „tvrdý predaj“. Profesionálny biznismeni sa chcú cítiť bystro, kvalifikovane a byť pánmi transakcie. Radi zhomažďujú dáta, aby mohli robiť správne rozhodnutia, a vyžívajú sa v komplikovaných produktoch (napr. PC), ktoré vyžadujú dodatočné vzdelanie a je sú ťažko ovládateľné. Ak sa klienti cítia byť tlačení , je pravdepodobné že ustúpia od transakcie, pretože oni vidia kúpu ako racionálne rozhodnutie založené na informáciách.
Jedna z najcennejších komodít pre profesionálnych biznismenov je ich čas, preto je veľmi prínosné využívať čas-šetriace technológie ako napr. E-mail alebo video konferenciu namiesto toho, aby sme si s klientom dohovárali schôdzku pri golfe.


2.Vytvorte novú štruktúru

Dobrý makreting nie je iba o pokusoch ovplyvniť mienku ľudí o kontrétnych produktoch alebo službách. Dobrý marketing sa zameriava na vytvorenie vhodnej štuktúry, vďaka ktorej môžú ľudia hodnotiť vaše produkty alebo služby. Tradičná koncepcia predaja produktu alebo služby spočíva v tom že sa zameriame na konkrétne funkcie a výhody riešenia, a prečo je to lepšie, rýchlejšie a lacnejšie ako konkurenčné produkty. Miesto toho, vytvorte novú štruktúru pre obchodných profesionálov pre uplatnenie ich špecifických podnikových skúseností, zákazníckej spätnej väzby a finančnej analýzy do vašeho riešenia. Namiesto orientovania sa na cenu, vaša koncepčná štruktúra umožní budúcim klientom porozumieť sile, ktorá stvárňuje ich biznis a ako je vaše riešenie nedeliteľnou časťou ich úspechu.


3.Vytvorte možnosti na komunikáciu

Ale ako súčasne vzdelávať potenciálnych zákazníkov a zahŕňať ich do štruktúry, ktorá by vystihovala váš podnik v tom správnom svetle? Odpoveď je: vyvážiť stálosť komunikácie proti prílišnej komunikácii. Keď prvý krát stretnete potencionálneho zákazníka, zväčša si vypýtate vizitku a snažíte sa zistiť viac o jeho firme. Výmena vizitiek je príležitosť na ďalšie skúmanie informácii o vašom potencionálnom partnerovi.
Vytvárajte príčiny na komunikáciu o vysoko hodnotných myšlienkach a informáciach s vašimi budúcimi klientami a snažte sa vyvážiť stálosť proti prílišnej komunikácii. Vytvorte podnikovo špecifikovaný E-mailový zoznam a posielajte podstanté články a informácie o blížiacich sa podujatiach jednak svojim klientom ale aj budúcim klientom. Poskytnite im najnovšie odborné publikácie a výskumné štúdie, ktoré by im mohli pomôcť robiť ich prácu efektívnejšie. Posilňovanie takejto komunikácie má veľmi kladný dopad na vzťah k vašim potencionálnym zákazníkom, ktorí budú v budúcnoti preferovať nákup práve od Vás.


4.Hovorte „ich“ jazykom

Keď už príde k samotnej komunikácii s potencionálnymi zákazníkmi, ktorí majú rozličné funkcie v rámci podniku, zaslanie všeobecných resp. úplne globálnych informácii nemá zmysel. Vedúci finančného oddelenia sa vždy bude zameriavať na investičné výdaje a návrat Investícii. Ak by ste posielali mail vedúcemu finančného oddelenia, mali by ste mu vysvetliť ako vaše riešenie zabráni dodatočnému zvyšovaniu nákladov a že má zabudovaný systém na meranie efektívnosti marketingových nákladov.
Mail pre CTO(Chief Technical Officer) by mal obsahovať informácie ako dobre bude váš produkt spolupracovať s existujúcou techológiou danej spoločnosti. Vedúci marketingu môže mať napríklad požiadavku na efektívne a rýchle spracovanie a interpretáciu údajov z marketingového prieskumu. Mali by ste začať vytvorením zoznamu, ktorý by preveril váš produkt či službu z rôznych hľadísk(ekonomického, technického, ....). Následne personalizujte vašu Emailovú komnunikáciu na základe jednotlivých segmentov, ktoré chcete osloviť.
Ujistite sa, že ste poskytli potrebné marketingové, finančné a technické argumenty potrebné na presvedčenie príslušného náprotivku(klienta).


5.Vzdelávanie prostredníctvom Emailu

Jedným z najlepších prostriedkov ako vzdelávať vašich zákazníkov je prostredníctvom E-mailu. Je vhodné vytvoriť portál vďaka ktorému by sa budúci klienti a zákazníci mohli naučiť viac o vašej firme. Po prihlásení sa do systému, obdržia sériu mailových správ v pravidelných intervaloch. V maili sa nachádza mini sumár jednotlivých tém a krátka prípadová štúdia, ktorá preskúša praktickú aplikáciu vašeho riešenia. Qvíz po každej lekcii môže poskytnúť okamžitú spätnú väzbu o tom čo sa vaši klienti naučili.

 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.