referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Urban
Sobota, 25. mája 2024
E-insuring – poisťovňa na Internete
Dátum pridania: 20.12.2001 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: bajrad
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 443
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 6.1
Priemerná známka: 2.99 Rýchle čítanie: 10m 10s
Pomalé čítanie: 15m 15s
 
Fenoménom informačnej spoločnosti a stúpajúcej ponuky vo všetkých oblastiach, sprevádzanej silným konkurenčným bojom je aj klesajúca vernosť spotrebiteľov a klientov k výrobkom a službám. Podobná situácia je aj v oblasti poistenia a finančných služieb. Klienti sa nerozhodujú pre banku alebo poisťovňu, ktorej služby budú využívať dlhé roky. Prah rozhodovania o zmene partnera sa znižuje. Prispieva k tomu aj reklama, marketingové aktivity medzi spoločnosťami, ktoré sa snažia pritiahnuť klienta na svoju stranu a takéto rozhodnutie aj podporujú konkrétnymi aktivitami.
Pretlak odbytových kanálov vedie spoločnosti k hľadaniu alternatívnych spôsobov. Ako alternatívne odbytové kanály sa rysujú systémy multi-level marketingu, franchizing, elektronické kanály – bankomaty, audiotext, Internet. To sú cesty ako sa dostať ku klientovi a predať mu svoj produkt alebo službu.

1. Poistenie pre produkt

Poistné služby sú čoraz viac považované za tovar. Klient ich prestáva vnímať ako službu, ktorá musí byť pripravovaná špeciálne pre neho a vníma poistenie ako niečo, čo musí mať pre krytie rizika. Krytie rizika je pomaly štandardnou potrebou pri riešení životných situácií. Ak je poistenie v očiach klienta len krytím rizika, podstatné sú podmienky za akých ho dostane, teda aj cena. Tá sa stáva jedným z dôležitých kritérií najmä v tranzitívnych ekonomikách strednej Európy, kde kúpna sila obyvateľstva nie je dostatočne silná a spotrebiteľ pociťuje nedostatok finančných zdrojov. K transformácii poistenia smerom od služby k produktu (tovaru) prispela aj relatívna unifikovanosť druhov poistenia a zhoda v obstarávacej cene na trhu s poistením.

2. E-insuring pre poisťovne

Možnosti využitia, ktoré ponúka webstránka pre poisťovne, môžeme rozčleniť do troch oblastí:
a) Využitie na dopyt po informáciách.
Jedna možnosť využitia pozostáva pre poisťovne z toho, že prostredníctvom svojej webovej prezentácie môže vystupovať ako subjekt dopytujúci sa po informáciách. Zber informácií zohráva dôležitú úlohu pri skúmaní trhu a skúmanie trhu tvorí predpoklady pre úspešný marketing a ovplyvňuje tvorbu produktov a cien, voľbu odbytových kanálov a komunikačnú cestu.
 
   1  |  2  |  3  |  4  |  5    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.