referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Miloš
Nedeľa, 23. januára 2022
Podnikateľský plán - PC herňa
Dátum pridania: 06.08.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: cheever
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 321
Referát vhodný pre: Vysoká škola Počet A4: 3.8
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 6m 20s
Pomalé čítanie: 9m 30s
 

PODNIKATEĽSKÝ PLÁN
Herňa, s.r.o.


= Počítačová herňa =


OBSAH

1. PODSTATA PODNIKATEĽSKÉHO PLÁNU ................................................................................... 3
2. CHARAKTERISTIKA FIRMY ..................................................3
3. VYBAVENIE ........................................................................3
- Priestory .............................................................3
- Technické vybavenie ............................................3
- Zabezpečenie
- Objektu ............................................................4
- Poistenie ...........................................................4
4. ANALÝZA TRHU ..................................................................4
- SWOT analýza ...................................................4
- Krátka analýza.....................................................5
- Konkurencia ........................................................5
- Profil zákazníka ...................................................6
5. MARKETINGOVÝ PLÁN ........................................................6
- Strategické a taktické ciele .................................6
- Finančná analýza ................................................7
- Grafické zobrazenie delenia ziskov .....................8


1. PODSTATA PODNIKATEĽSKÉHO PLÁNU
Hlavným cieľom našej spoločnosti je prevádzkovanie nevýherných hracích automatov, čiže počítačov. Služba, ktorú chceme poskytnúť je hranie počítačových hier. Samozrejme dnes má počítač doma mnoho ľudí. Avšak my našim klientom ponúkame počítače prepojené sieťou – local area network (LAN). Toto prepojenie im umožní zahrať si jeden proti druhému, či už individuálne alebo v skupinách.

2. CHARAKTERISTIKA FIRMY
Dovoľte, aby som Vám predstavil našu spoločnosť. Spoločnosť Herňa, s.r.o. bola založená v roku 2003 za účelom poskytovania služieb prostredníctvom počítačov. Boli realizované vklady spoločníkov:

XX – 221 000 Sk
XY – 221 000 Sk
YY – 221 000 Sk

3. VYBAVENIE
Priestory
Priestory sme prenajali v centre mesta na Župnom námestí. Tieto priestory sú vhodné na prevádzkovanie počítačovej herne. Sú vykurované a je plánované pridať pred letom klomatizačné jednotky. Vhodné je aj členenie miestností a dobrá lokalizácia. Veľkú výhodu predstavuje dopravný uzol na Hodžovom námestí.

Technické vybavenie
Technické vybavenie herne, akú chceme prevádzkovať je dosť náročné. Je potrebné, aby u nás ponúkané hry bolo možné hrať bez technického obmedzenia a iných problémov. K tomu je potreba zadovážiť kvalitné a výkonné počítače.
K dosiahnutiu najlepších výkonov počítačov pri čo možno najmenšej cene a samozrejme aj najväčšej spokojnosti klientov je potreba správneho výberu jednotlivých komponentov do týchto strojov a ich konfigurácia. Toto je jeden z činiteľov k dosiahnutiu úspechov našej spoločnosti na tomto trhu. Preto zloženie počítačov a ich následná konfigurácia je našim obchodným tajomstvom. Ďalej je potrebné vybrať vhodné stoly.

Po naštudovaní štatistík, vypočutia si názorov a taktiež z vlastnej skúsenosti vieme, že je potrebná čistá pracovná plocha stola o rozmeroch 110x80cm. Veľmi dôležitá je povrchová úprava. Vrchná doska musí byť umývateľná a nesmie byť veľmi drsná. Týmto podmienkam vyhovuje povrchová úprava kuchynskej linky. Takisto podstatná je výška, v akej je namontovaná pracovná doska. Keďže predpokladáme, že niektorý hráči tam strávia naraz viac času, zalistovali sme zase v štatistikách. Vrchná doska by nemala byť veľmi nízko, pretože zákazník by sa musel hrbiť. Po dlhšom čase hrania ho začne bolieť chrbát a odíde, čo pre nás znamená stratu. Takisto doska nesmie byť privysoko. Podľa dostupných štatistík je dokázané, že človek pracujúci s počítačom by za ním mal sedieť vzpriamený. Po zvážení všetkých horeuvedených faktov sme dospeli k názoru, že ideálna výška pre stôl do našej herne je 73cm.

Zabezpečenie objektu
Vzhľadom na cenu vybavenia, sme sa rozhodli inštalovať do prenajatých priestorov herne kamerový systém a takisto alarm so snímačmi pohybu pripojený na pult centrálnej ochrany.

Poistenie
Nemôžeme zabudnúť na poistenie. Firma bude poistená proti krádeži, požiaru, zatopenia, ujme voči tretej osobe. Takisto zamestnanci budú poistení.

4. ANALÝZA TRHU
SWOT analýza
S: Silné stránky
- dlhodobé pôsobenie dvoch zo zakladateľov v Bratislavských herných klanoch, čo prináša pohľad na herne aj z pohľadu zákazníka – hráča
- v pomere ku zisku sú mesačné náklady nízke
W: Slabé stránky
- konkurencia
- zastarávanie počítačov
O: Príležitosti
- stále sa rozrastajúca škála počítačových hier
- možnosť využitia priestorov a vybavenia aj na iné účely: internet kaviareň, školenia, doškolovania, prednášky a semináre

T: Riziká
- pokles dopytu
- zlyhanie, resp. zastaranie pri nedostatočných investíciach do technologického zariadenia a jeho údržby


Krátka analýza trhu
Tento trh je vo fáze rozvoja, avšak rýchlo napreduje. Pred dvomi rokmi prišiel na trh hit: Half-Life a s ním neskôr Counter-strike. Kultová hra sa hrá dodnes. Naša výhoda je, že na trh prichádza tohto roku jej pokračovanie Half – Life 2.

Konkurencia
Trh počítačových hier a herní je stále vo vývoji. Zamerajme sa teraz na Bratislavu, kde plánujeme otvoriť našu herňu. Nachádza sa tu asi 5 väčších herní a niekoľko menších, takzvaných sídliskových. Menšie herne majú v priemere okolo desať počítačov a sú lokalizované mimo centra mesta. (Ružinov, Karlova Ves, Dúbravka, Rača, Petržalka, Vrakuňa, Podunajské Biskupice ... ). Práve pre malý počet počítačov a umiestnenie pre nás nepredstavujú veľkú konkurenciu. Ich zákazníci sú hlavne ľudia z blízkeho okolia a okolitých škôl. Väčšie herne majú od 20 do 50 počítačov. Predstavujú pre nás väčšiu konkurenciu, ale znovu treba prihlidať na ich umiestnenie. Teraz môžeme naše zameranie zúžiť na centrum Bratislavy. Nachádzajú sa tu herne: Online [email protected], Storm. Tieto herne pre nás predstavujú priamu konkurenciu. Výhoda ktorú oproti ním máme je tá, že tieto herne majú staršie počítače než budeme mať my. Ďalšia vec, ktorú nesmieme opomenúť je softvérová polícia. V Nitre bolo zatvorených vyše desať herní kvôli nelegálnemu softvéru. Počet nelegálnych hier v bratislavských herniach je vysoký. V priebehu mesiaca má prebehnúť razia softvérovej polície, ktorá tak zníži počet herní v Bratislave. Ďalšou našou výhodou je hra, ktorú som spomínal vyššie. V dnešnej dobe sú v našom okolí (Bratislava) len 2 herne schopné na úrovni poskytnúť túto hru svojim klientom. Ostatné herne nemajú dostatočnú grafickú podporu počítačov, čo by pre nich znamenalo renováciu a s tím aj ďalšie investície.


Profil zákazníka
Hranie hier v dnešnej dobe zaujíma širokú škálu ľudí vo veku od 6 do 40 rokov. Do herne zavíta väčšinou veková kategória od 8 do 25 rokov. Rôzne vekové skupiny prichádzajú do herne v rôznom čase. Celý deň môžeme rozdelť na 4 časti:
1.8:00 – 12:00 - v tomto čase navštevujú herňu deti a mládež, ktorí nejdú do školy, alebo ktorí majú v ten deň v škole voľno.
2.12:00 – 15:00 - 19:00 - medzi dvanástou a treťou hodinou končí vo väčšine škôl 5., 6. a 7. vyučovacia hodina. Toto je teda čas, kedy do herne zavítajú školáci základných a stredných škôl. Títo tu zotrvávajú do večerných hodín: cca do 19:00
3.19:00 - 22:00 – toto je čas pre vysokoškolákov.
4.22:00 - 02:00 – v nočných hodinách prichádzajjú do herne stáli zákazníci a profesionálny hráči.
V dnešnej dobe vznikajú na hernej pôde profesionálne skupiny - klany. Pre hráčov týchto klanov je herňa ideálnym miestom pre tréning. My im takisto poskytneme možnosť účastniť sa na turnajoch nami poriadaných.


5. MARKETINGOVÝ PLÁN

Strategické a taktické ciele
Základné strategické ciele sú:
1. Vytvoriť si stabilnú klientelu
2. Vybudovať si dobré meno a imidž.
3. Poskytovať zákazníkom čo najlepšie služby
4. Usporiadavať rôzne akcie a turnaje

Základné taktické ciele sú:
1.Dosahovanie zisku
2.Vylepšovať systém prevádzky herní
 
Galéria k článku [6]
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.