referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Oldrich
Štvrtok, 3. decembra 2020
Základné marketingové kategórie (6 P)
Dátum pridania: 19.07.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Leviathan2
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 283
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 0.8
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 1m 20s
Pomalé čítanie: 2m 0s
 
Product - Ako produkt som si vybral výrobok firmy Imation, konkrétne ide o kompaktné disky CD-R. Jadro produktu tvorí schopnosť jedného zápisu a nespočetné množstvo čítania informácii z disku CD-R. Vlastný a rozšírený produkt je okrem značky v porovnaní s konkurenciou takmer rovnaký.

Price - Cena tohto výrobku je stanovená ako konkurenčná a to 12 Sk za kus. Výrobné náklady v hodnote 5 Sk za kus sú tým pádom „kryté“ dvojnásobnou tržbou (za 1 kus). Cena je však napriek tomu oproti konkurencii nižšia, pričom kvalita CD nosičov je rovnaká. To zabezpečuje vysokú obľubu týchto CD nosičov na trhu a pravidelné zisky.

Place - Distribučný kanál je nasledovný:

výroba -> veľkoobchod -> maloobchod -> konečný spotrebiteľ.

Tento distribučný kanál je pomerne krátky a nevyskytujú sa v ňom žiadny sprostredkovatelia. To zaručuje nízku cenu pre konečných spotrebiteľov.

Promotion - Náklady na reklamu nie sú veľmi vysoké, pretože nevyužívame ponuky televízie, rozhlasu a ani internetu. Reklama spočíva v inzercii v odborných časopisoch a maloobchodoch. Iný druh reklamy vlastne ani nie je potrebný, nakoľko sú zákazníci o tomto produkte dostatočne informovaní.

People - Na základe segmentácie trhu sa zákazníkmi stávajú fyzické a právnické osoby s podobnými potrebami, ako sú napr. kopírovanie hudby, videa, obrázkov alebo dát, a to za čo najnižšiu cenu.

Package -Obal tohto výrobku má len ochrannú a informačnú funkciu. Z prieskumu trhu vyplýva, že estetická funkcia tu nie je vôbec potrebná.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.