referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Igor
Sobota, 10. apríla 2021
Postup na marketingový plán
Dátum pridania: 05.11.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: adulienka
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 979
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 2.8
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 4m 40s
Pomalé čítanie: 7m 0s
 
Vytvorenie marketingového plánu

Dobrý marketingový plán môže vytvoriť spôsob komunikácie so súčasnými zákazníkmi a pritiahnuť nových. Pomôže vám tiež určiť cieľovú skupinu zákazníkov, postupy na jej získanie a metódy sledovania výsledkov, čo vám umožní rozpoznať efektívne postupy na zlepšenie podnikania.

Ak nemáte marketingový plán, môžete ho jednoducho vytvoriť. Dobrý marketingový plán nemusí byť zložitý ani obsiahly, musí však obsahovať dostatok informácií na vytvorenie, riadenie a koordináciu marketingového úsilia.

Vypracovali sme päť krokov, ktoré vám pomôžu pri vytváraní plánu. Patrí k nim získavanie informácií pred vypracovaním marketingového plánu, zostavenie samotného plánu a aktualizácia plánu po jeho vytvorení. Ako príklad použijeme spoločnosť Margie's Travel, cestovnú kanceláriu s 25 zamestnancami.


Krok 1: Umiestnenie výrobkov alebo služieb


Na začiatku vytvárania plánu musíte mať na pamäti štyri základné veci podstatné pre marketing: výrobok, cena, propagácia a umiestnenie. Vaším cieľom je ponúknuť správny výrobok alebo službu v správnom čase a na správnom mieste správnym zákazníkom. Začnite zodpovedaním niektorých základných otázok o svojom podnikaní. Nasledujúci postup v kroku 1 je založený na marketingovom pláne cestovnej kancelárie Margie's Travel.

 


Kto je vaším zákazníkom?

Cestovná kancelária Margie's Travel poskytuje cestovné služby zaneprázdneným odborníkom. Podľa zozbieraných údajov sú jej zákazníkmi najmä majitelia domov vo veku od 35 do 55 rokov s ročným platom vyšším ako 100 000 USD.


 


Čo títo zákazníci potrebujú?

Cieľovými zákazníkmi cestovnej kancelárie Margie's Travel sú zámožné pracujúce páry s deťmi, ktoré svoje cestovné plány prispôsobujú rodine. Cieľom kancelárie je každej rodine podľa jej požiadaviek poskytnúť oddych prostredníctvom pohodlných a jedinečných cestovných zážitkov.


 


Čím sa vaše výrobky alebo služby líšia od konkurencie?

Cestovnú kanceláriu Margie's Travel zvýhodňuje jej schopnosť ubytovať rodiny s deťmi každého veku, ponúknuť zábavu, prispôsobiť ubytovanie a cestovný plán podľa toho, či ide o dovolenku na poslednú chvíľu alebo kupovanú s predstihom, alebo či ide vnútroštátny alebo medzinárodný let. Výhodou cestovnej kancelárie Margie's Travel je aj to, že je to domáci podnik s nižšími počiatočnými a prevádzkovými nákladmi než v prípade bežných podnikov poskytujúcich cestovné služby.


 


Ktoré marketingové postupy najviac vyhovujú vášmu typu podnikania?

Výskum ukazuje, že najefektívnejšou reklamou na služby, ktoré ponúkajú kancelárie typu Margie's Travel, sú malé inzeráty v miestnej tlači, ako napríklad v miestnych novinách, ktoré si predpláca od 5 000 do 40 000 čitateľov. Cestovná kancelária Margie's Travel uverejňuje reklamy aj v miestnom veslárskom časopise a posiela brožúry väčším podnikom.


 
   1  |  2  |  3    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.