referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Veronika
Sobota, 4. februára 2023
Prijímacie konanie do zamestnania
Dátum pridania: 12.03.2009 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Tanushka
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 303
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 0.9
Priemerná známka: 2.99 Rýchle čítanie: 1m 30s
Pomalé čítanie: 2m 15s
 
Prijímacie konanie sa začína podaním žiadosti občana o prijatie do služobného pomeru. Nadriadený je povinný vykonať s občanom informatívny pohovor, počas ktorého ho oboznámi so základnými právami a povinnosťami a s platovými a inými náležitosťami. Z informatívneho pohovoru sa vyhotovuje písomný záznam.
Ak ste už s potenciálnym zamestnávateľom boli v kontakte, pošlite mu tie doklady, ktoré od vás bude žiadať. Väčšinou to býva:

1.Písomná žiadosť o prijatie
2.Vyplnený dotazník
3.Životopis
4.Osobné doklady,najmä rodný list,doklady o dosiahnutom vzdelaní, sobášny list,rodné listy detí…(záleží od zamestnávateľa)
5.Maturitný alebo výučný list(na väčšine zamestnaní je potrebný maturitný) prípadne vysokoškolácky diplom.

V niektorých zamestnaniach je potrebné aj lekárske vyšetrenie. Takmer vo všetkých zamestnaniach je dôležitý zdravotný stav.
Občan, ktorý žiada o opätovné prijatie do služobného pomeru, je povinný predložiť aj doklad, ak v predchádzajúcom služobnom pomere vykonával štátnu službu v tej istej zložke.
Zamestnávateľ sa môže snažiť zistiť niektoré veci ako napríklad: komunikačné schopnosti, schopnost analyzovať a riešiť problémy, odborné znalosti pre danú pozíciu, podrobnosti k informáciam uvedeným v žiadosti….

Na záver prijímacieho konania by sme mali byť informovaní o ďalších krokoch zamestnávateľa, predovšetkým akým spôsobom (dopisom, e-mailom, telefonicky) a kedy (zvyčajne do dvoch týždňov od absolvovania pohovoru) budete informovaní, či ste miesto dostali. Ak Vám to osoba, ktorá s Vami pohovor robila sama nepovie, pokojne sa jej spýtajte.

 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.