referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Želmíra
Štvrtok, 23. mája 2024
Dodacie podmienky INCOTERMS 2000
Dátum pridania: 07.11.2002 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: HOUBULKA
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 609
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.9
Priemerná známka: 2.95 Rýchle čítanie: 3m 10s
Pomalé čítanie: 4m 45s
 
- všeobecné podmienky kúpy a predaja v zahraničnom obchode
- sú podstatnou náležitosťou kúpnej zmluvy
- určujú povinnosti kupujúceho a predávajúceho
- súvisia s dodávkou a prevzatím T
- ovplyvňujú výšku ceny v ZO
- súbor pravidiel, kt boli vydané medzinár. komorou v Paríži
- delia sa na 4 skupiny:
„E“
„F“
„C“
„D“

1. EXW – zo závodu na dohodnuté miesto. Riziko prechádza na kupuj vtedy, keď predáv dá T kupuj ako je stanovené v KZ. Je univerzálna – pre všetky druhy T. Vývoznú licenciu a colné formality vybavuje kupujúci aj dovoznú licenciu. Poistenie je 0.

2. P je povinný dodať T prvému dopravcovi, odvtedy všetky N a riziká nesie kupujúci.
FCA –Vyplatenie dopravcovi, dohodnuté miesto. Riziko prechádza na K vtedy, keď P dodá T v určenom mieste K. Je univerzálna. Vývoznú licenciu a colné formality zabezpečuje P a dovozné lic zabezpečuje K. Poistka je 0.
FAS - vyplatené k boku lode, dohodnutý prístav nalodenia. Riziko prechádza na K vtedy, keď P dodá T v určitom prístave nalodenia k boku lode určitým K. Doprava je námorná. Všetko zabezpečuje K. Dopravné N od dodania T k boku lode hradí K. Poistka je 0.
FOB - vyplatená loď, dohodnutý prístav nalodenia. R prechádza na K, keď T skutočne prekročí zábradlie lode. Vývozná licencia je vybavovaná P. Dovoz lic je vybavovaná K. Poistenie je 0. Dopravné N po prechode T cez zábradlie lode hradí K. 3. P je povinný uhradiť dopravné N až na miesto určenia. Dopravné riziko nesie K od okamihu odovzdania T dopravcovi. CFR - N a prepravné, dohodnuté miesto určenia. R prechádza na K keď T skutočne prekročí zábradlie lode v dohodnutom prístave. Vývozné licencie – P. Dovozné lic – K. Dopravné N – do dodania T hradí P. Poistenie je 0.
CIF - N, poistenie, prepravné. Riziko je ako u FOB. P musí zabezpečiť dokument námorného poistenia v súlade s min krytím podľa inštitútu Cargo Clauses. Poistka musí kryť všetky riziká až do vylodenia v prístave určenia. V. l. – P. D. l. – K. Dopravné N až do dodania platí P. Poistenie je na P.
CPT - preprava platená do ..., dohodnuté miesto určenia. R prechádza na K keď P dodá T prvému dopravcovi. Je univerzálna. V. l. – P. D. l. – K. Poistenie je 0.
CIP - preprava a poistné do ..., dohodnutý prístav určenia. Riziko je ako pri CPT. P musí zabezpečiť dokument námorného poistenia. Poistenie musí byť kryté až do vyloženia na danom mieste. Je univerzálna. V. l. – P. D. l. – K. Poistenie zabezpečuje P.

4.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.