referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Oto
Pondelok, 5. decembra 2022
Rozoberania a hodnotenie dotazníka
Dátum pridania: 28.11.2002 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: jojobubica
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 354
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.4
Priemerná známka: 2.99 Rýchle čítanie: 2m 20s
Pomalé čítanie: 3m 30s
 
Dotazník poradenskej skupiny OVB je určený na vytvorenie obrazu o jednotlivých občanov, zhľadom na finančnú stránku a predstavy o budúcnosti. Dotazník sa riadi hlavným sloganom „ ..hovoríme o peniazoch“. Tento dotazník je vlastne analýzou zákazníka zaujímajúceho sa o finančné produkty.
Dotazník je určený na osobné dotazovanie, a preto je kapitola oslovenia a informácií o fy. Vynechaná, pretože sa predpokladá, že konzultant ozrejmí všetky dané skutočnosti.

Charakter dotazníka:

Dotazník sa skladá s 15 otázok, z ktorých 12 sa týka vytvárania obrazu o zákazníkovi a posledná 3 sa zaoberajú osobnými údajmi a určenia možného ďalšieho kontaktu.

Otázky sú predkladané formou: 1. Škál ( 1=najvyššia priorita,/ 3=môže, ale nemusí byť)
2. Uzavretých otázok
3. Polouzavretých otázok
4. Doplňovacích tabuliek

Tieto typy otázok sú vzájomne kombinované, a je veľmi obtiažne presne určiť, ktorá daná otázka je akého typu. Chcem podotknúť, že tento dotazník je vypracovávaný, už pre jednotlivých zákazníkov, a preto sú niektoré otázky osobnejšieho charakteru, ako býva zvykom v používaní. Týka sa to hlavne otázok o príjme jednotlivých členov domácnosti. Tieto otázky sú potrebné, pretože táto analýza slúži na vytvorenie lepšieho finančného zabezpečenia v budúcnosti. Vyplňovanie dotazníka nemusí byť nijak špeciálne motivované, pretože zákazník sám chce mať v budúcnosti lepšie zázemie a tak zveruje svoje informácie, aj osobného charakteru, svojmu konzultantovi.

Grafická úprava je nerušivá, zbytočne zákazníka nerozptyľuje pri sústredení sa na otázky.

Keďže konzultant, vysvetlí a priblíži požadované údaje, stáva sa tento dotazník prístupnejší a jednoznačnejší. Otázky sa nevetvia a preto nevznikajú problémy s orientáciou v dotazníku. V otázky sú priamo cielené, teda možno na ne odpovedať tak ako si to OVB vyžaduje, a preto je pre vytvorenie základných poznatkov o zákazníkovi postačujúcich týchto 12 otázok. S istého hľadiska by nebolo vhodné zvyšovať počet otázok, pretože by sa mohla stať analýza nudnou, resp. nedôveryhodnejšou. Princíp tejto analýzy je v tom, že po vyhodnotení daných odpovedí je predložení zákazníkovi plán, ktorý sa naďalej špecifikuje presne cielenými otázkami.

Celkové hodnotenie: Tento dotazník je podľa môjho názoru vypracovaný pre svoj účel postavenie na dobrej úrovni.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.