referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Oldrich
Štvrtok, 3. decembra 2020
Marketingovy a strategicky manažment v poistovni
Dátum pridania: 11.03.2003 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: benco
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 2 608
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 11.3
Priemerná známka: 2.99 Rýchle čítanie: 18m 50s
Pomalé čítanie: 28m 15s
 
Všeobecné teoretické východiská procesu

Marketingová koncepcia a strategické plánovanie vytvárajú základ riadenia modernej poisťovne vo vysoko konkurenčnom prostredí. Faktom je, že vedenie poisťovne by malo kontinuálne hodnotiť svoje strategické podnikateľské jednotky a prideľovať im vhodné ciele i finančné prostriedky. Každá strategická podnikateľská jednotka musí starostlivo monitorovať svoje vonkajšie i vnútorné prostredie a rozvíjať svoj strategická podnikateľský plán.

Podnikateľská stratégia poisťovne vymedzuje, ako bude poisťovňa konkurovať v danej oblasti podnikania a akú pozíciu si zvolí vo vzťahu ku konkurentom.

Pritom musí pre každý produkt a jemu pridelený segment pripraviť marketingový plán, ktorý sa líši od strategického podnikateľského plánu tým, že sa užšie zameriava na produkt, resp. trh a obsahuje podrobné marketingové stratégie a programy na dosiahnutie cieľov, ktoré boli pre daný produkt na danom trhu určené.
Marketingový plán je centrálnym nástrojom pre riadenie a koordináciu marketingového úsilia. Poisťovne, ktoré chcú zefektívniť svoje marketingové aktivity, si musia osvojiť vytváranie a implementáciu bezchybných marketingových plánov.

Proces marketingového manažmentu v poisťovni

Vzťah medzi oddeleniami marketingu v rôznych jednotkách poisťovne a oddelením strategického plánovania je veľmi dôležitý. Každé marketingové oddelenie zásobuje informáciami a odporúčaniami oddelenie strategického plánovania na konečnú analýzu a hodnotenie. Oddelenie strategického plánovania potom ciele s každou jednotkou poisťovne prerokuje. Marketingové oddelenia každej jednotky následne formulujú marketingové plány na týchto cieľoch a uvedú ich do života.
 
   1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.