referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Alfonz
Štvrtok, 28. januára 2021
Marketingová komunikácia – RONA TRADING
Dátum pridania: 13.03.2003 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: benco
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 2 617
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 10.6
Priemerná známka: 2.94 Rýchle čítanie: 17m 40s
Pomalé čítanie: 26m 30s
 
Skláreň bola založená v roku 1892 firmou Schreiber und Neffen, začínala s výrobou plochého skla. Neskôr prešla na výrobu lisovaného skla, ktoré predávala pod značkou Kaiserkristal. Popri lisovanom skle sa vyrábalo ručne fúkané sklo pod značkou RONA CRYSTAL.

V ďalšom období prešla sklárska výroba v Lednických Rovniach viacerými organizačnými zmenami v súkromnom vlastníctve, ako i po roku 1946, kedy bola znárodnená.

Rozdelenie Československej federatívnej republiky a následná privatizácia vyvolali ďalšie zmeny. Dovtedy bol jediným vývozcom sklárskej produkcie Skloexport, a.s. Liberec. Cieľom predstavenstva a vrcholového manažmentu LR CRYSTAL, a.s. bolo zabezpečiť prienik na zahraničné trhy pod slovenskou značkou LR CRYSTAL a RONA CRYSTAL slovenským vývozcom. Tým sa stala neskôr a.s. BDS, ktorá bola založená 18.10 1995 a ktorá až 95% produkcie a.s. LR CRYSTAL vyvážala do zahraničia. Neskôr od 10.5.2000 bola premenovaná na Rona Trading, a.s.

Skupinu organizácie RONA tvoria ďalšie výrobné, obchodné a zabezpečujúce podniky, v ktorých má konsolidujúci subjekt finančné investície.
V roku 2001 patrila akciová spoločnosť svojimi výsledkami medzi najvýznamnejších exportérov sklárskej produkcie nielen z pohľadu objemu a šírky sortimentu ale aj svojim prínosom pri systematickom zvyšovaní kvality produkcie. Taktiež pri vývoji a zavádzaní najmodernejších technológií dochádza k ďalšiemu rozvoju výrobných techník a umeleckého stvárnenia výrobkov. RONA TRADING, a.s. je dnes modernou obchodnou spoločnosťou, ktorá zjednocuje kapitálové a personálne prepojenie 12. firiem, ktorých podnikateľská činnosť sa spája s výrobou a predajom skla, strojárstva a v neposlednej miere činnosťami vedúcimi k uspokojeniu základných sociálnych potrieb zamestnancov.


V technicky moderne vybavenom podniku sa pod dohľadom skúsených odborníkov vyrába sklo, ktoré pod značkou RONA je exportované do celého sveta. V značke RONA žije generáciami odovzdávané tajomstvo tavenia kvalitnej skloviny rovnako, ako remeselná zručnosť a cit pre výrobu skla. V súčasnosti dodáva skláreň v Lednických Rovniach viac než 40 mil. kusov skla ročne do rôznych krajín celého sveta.

Vo výrobkoch pre domácnosť a gastronómiu sa uplatňujú vysoké nároky na kvalitu a design, ktorými dokáže LR CRYSTAL a.s. vyhovieť o čom svedčí i to, že v roku 1995 obdržala certifikát kvality ISO 9002. Tento certifikát potvrdzuje sklárňam vysoký medzinárodný štandard v oblasti riadenia kvality, technológie a designu.
 
   1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.