referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Matej
Sobota, 24. februára 2024
Podnikateľský zámer
Dátum pridania: 30.11.2002 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: demo
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 648
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 2.8
Priemerná známka: 2.94 Rýchle čítanie: 4m 40s
Pomalé čítanie: 7m 0s
 
Spoločnosť LucasComp. s.r.o. má byť podnik orientujúci sa na zostavovanie a predaj kancelárskej techniky, hlavne na predaj výpočtových systémov pre malé a stredné firmy, ale aj pre domácnosti. Právna forma - spoločnosť s ručením obmedzeným s tromi spoločníkmi (Lukáš Kicko, Ferdinand Mallý a Gustáv Ballek), dáva najlepšie predpoklady k vzniku flexibilného podniku. Jeho pozícia v užšom centre mesta Bratislavy dáva záruku dostatočného množstva klientov.
Podnik je pripravený tak po technickej ako aj po organizačnej stránke na začiatok prevádzky k 1. aprílu 1999. Kde pomocou kvalifikovaného personálu sme pripravení obsluhovať našich zákazníkov od 8.30 – 18.00 v každý pracovný deň.
Orientácia výrobu výpočtových systémov v triede PC na základe dostupných počítačových komponentov s dôrazom na vysokú kvalitu a cenovú dostupnosť dáva podniku záruku rentability a ziskovosti. Na základe malého počtu zásob komponentov sa vyhneme výrazným stratám v dôsledku cenových výkyvov slovenskej koruny vo vzťahu k americkému doláru alebo prílišného morálneho opotrebenia, ktoré je v oblasti výpočtovej a kancelárskej techniky mimoriadne aktuálne. Podobne orientované firmy na našom trhu si kalkulujú k veľkoobchodným cenám približne 35% prirážku a náklady na zostavenie danej konfigurácie. My na základe minimalizácie nákladov v personálnej oblasti a oblasti zásob, rátame približne s 28% - 30% prirážkami k veľkoobchochodným cenám, vrátane nákladov na zostavenie konfigurácie.
Hoci trh s výpočtovou technikou je v Bratislave pomerne vyvážený, zároveň sa však napĺňajú celosvetovo očakávané trendy prudkého rozvoja v oblasti informačných technológií, a preto sa nazdávame, že naša firma si na tomto trhu najde dlhodobo významnú pozíciu. Ďalej v časovom horizonte dvoch rokov počítame aj s expandovaním do iných slovenských miest, kde trh s výpočtovou technikou nie je natoľko obsadený, buď prostredníctvom zakladania vlastných pobočiek, alebo spájaním sa s už existujúcimi malými podobne orientovanými výrobcami výpočtovej techniky na tejto lokálnej úrovni, čím plánujeme v období troch až piatich rokov vytvoriť relatívne hustú sieť predajných a servisných pracovísk, čím sa výrazne zapíšeme do povedomia odbornej (ale aj laickej) verejnosti.
Sídlo podniku, sklady a aj výrobné priestory budú situované v priestoroch na Trojičnom námestí 25, v bratislavskej lokalite Poddunajské Biskutpice, čím sa výrazne znížia náklady prenájom priestorov.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Galéria k článku [1]
Podobné referáty
Podnikateľský zámer 2.8692 750 slov
Podnikateľský zámer 2.9355 2501 slov
Podnikateľský zámer SOŠ 2.9390 508 slov
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.