referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Slavomír
Pondelok, 22. apríla 2024
Konfucionizmus
Dátum pridania: 15.08.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Leona
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 029
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 2.8
Priemerná známka: 3.01 Rýchle čítanie: 4m 40s
Pomalé čítanie: 7m 0s
 
Konfucius (551 p.n.l. - 479 p.n.l.)

Konfuciov odkaz konfucianistom a všetkým ľuďom na zemi

Keď ľudia žijú vo fyzickom tele, stanovia si určité normy, aby si uchovali život. Potom žijú v rámci týchto hraníc. Nevedeli to robiť lepšie, pretože boli obmedzení vnímaním svojimi fyzickými zmyslami. Snažili sa vysporiadať s problémami v rámci obmedzených hraníc. Pozerali a počúvali to, čo sa zdalo byť realitou. Zakladatelia štyroch významných náboženstiev jasne odhalili obsah, ktorý sa naučili na seminároch v duchovnom svete. Ale ľudia na zemi ich nemôžu na vlastné oči vidieť, a preto nedokážu ochotne alebo ľahko prijať tieto veci ako realitu.

Štyria zakladatelia významných náboženstiev, svätí a učenci, ktorí sú tu, sa usilovali o záchranu ľudstva viac ako ktokoľvek iný. Ostatní, okrem Ježiša, neboli Mesiášmi, ale ochotne zapreli samých seba a vzdali sa svojho fyzického komfortu preto, aby pomohli ľudstvu. Nikdy nebrali život na ľahkú váhu. Hlásali pravdu a učili ju druhých ľudí, aby ich viedli k lepšiemu životu. Takíto ľudia sa tu spoločne zhromaždili.

A aj keď stratili svoje fyzické telo, starali sa o svojich nasledovníkov na zemi a ctili si ich ako samých seba. Pretože sa tak veľmi snažili a usilovali viesť ich lepším smerom, získali kvalifikáciu zúčastniť sa týchto stretnutí a seminárov.

Ako už vyjadrili Ježiš a Budha, tu v duchovnom svete sme dosiahli naozaj skutočnú harmóniu. Ježiš sa predstavil budhistickým účastníkom a povedal: "Zišli sme sa tu spoločne, urobme teda slávnostné obrady aj kresťanským aj budhistickým spôsobom. Porozprávajme sa o našich pohľadoch na život viery." Budha sa zase hlboko uklonil kresťanom na spoločnom zhromaždení a pokorne povedal: "Ďakujem vám za to, že ste mi dali príležitosť pozdraviť vás." Títo dvaja významní zakladatelia potom vyzvali všetkých svojich prítomných nasledovníkov, aby sa navzájom zmierili, hoci v ich vierach sú určité rozdiely. Kdesi na okraji zhromaždenia vznikol hluk. Ježiš povedal miernym hlasom: "Milí bratia a sestry! Všetci sme Božie deti, a preto sme si navzájom bratmi a sestrami. Nastal čas, aby sme Bohu ukázali našu vzájomnú harmóniu." Atmosféra sa utíšila a zmenila sa na slávnostnú. Potom sa zjavil Boh v podobe svetla. Na začiatku sa svetlo ticho a pritom rýchlo krúživo pohybovalo, neskôr sa celé okolie rozžiarilo. Všetci boli zarazení od prekvapenia a fascinovaní jeho nádherou. Nevedeli, čo majú robiť.

Počas našich seminárov Boh často prejavoval svoju pozornosť. Verím, že takéto stretnutia budú pokračovať. Veríme, že cez spoločné zhromaždenia štyroch zakladateľov náboženstiev a ostatných svätých a učencov sa stratia všetky boje medzi náboženstvami a denomináciami. Potom sa dvere k pravde otvoria všetkým ľuďom rozličného pozadia.

Milí konfucianisti, ako vám môžem pomôcť? Vo svete sú rozličné rasy, náboženstvá, kultúrne pozadia a zvyky, ktoré sa menia v závislosti od situácie. Napriek tomu majú všetci ľudia jednu spoločnú vec - našu ľudskú identitu. Bez ohľadu na to, či sme bieli, čierni alebo žltí, keď raz človek ide do nemocnice, metóda liečby určitej choroby je rovnaká. Je to tak preto, že ľudská anatomická štruktúra je rovnaká bez ohľadu na rasu. Čo to znamená? Znamená to, že my všetci máme toho istého Stvoriteľa. Je iba jeden Stvoriteľ - Boh. Boh je naším Rodičom. Ak ho budeme nasledovať, všetko bude v poriadku.

Prečo sú teda veci tak komplikované? Od tragického začiatku ľudských dejín sa neustále objavovali rôzne náboženstvá. Teraz je nevyhnutné ich zjednotenie, a toto poslanie Boh zveril reverendovi Son Mjong Munovi. Rev. Mun nevyhlasuje, že doktríny jednotlivých náboženstiev sú nepravdivé, ale prináša jednoduchú pravdu, s ktorou sa každý môže zjednotiť. Žiaľ, ešte stále každé náboženstvo trvá na tom, že práve jeho učenie je tou správnou a jedinou pravou cestou. Preto sa veci tak skomplikovali. Verím, že rýchlo potrebujeme uznať jeden druhého a s ochotou sa navzájom akceptovať. Bez ohľadu na rozruch a krik na zemi sú tu v duchovnom svete reprezentanti hlavných náboženstiev pevne spojení. Čím sú spojení? Pravda je len jedna. Všetci sme sa rozhodli, že budeme žiť s Bohom a nasledovať ho ako svojho Rodiča. Čo urobia moji nasledovníci na zemi? Nie je ťažké to uhádnuť.

Milí budhisti! Váš najväčší učiteľ nasleduje Boha ako Rodiča celého ľudstva. Boh je vaším veľkým Maitreya Budhom. Nemali by ste už dlhšie zotrvávať v upriamenosti na seba, ale namiesto toho by ste mali preveriť svoj každodenný život na zemi a pripravovať sa na svoj budúci život v duchovnom svete.

Ľudstvo je jedným kmeňom a jedným ľudom. Reverend Son Mjong Mun dostal poslanie nasledovať jedného Boha a učiť Jeho nebeský zákon. Zistite, čo urobil a stále robí pre oslobodenie ľudstva, napriek svojmu veku vyše 80 rokov.
Milí ľudia na zemi! Miesto, kde budete naveky prebývať, je tu v duchovnom svete. Život na zemi je len dočasným tréningom. V čase zberu úrody bude do sýpky uskladnené iba dobré zrno. Preto by ste mali žiť zrelým životom. Milí nasledovníci Konfucia, prosím, zvažujte a diskutujte o odkazoch Ježiša, Budhu, Konfucia, ostatných svätých a učencov a urobte múdre rozhodnutie pre svoj budúci život.

 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.