referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Vojtech
Utorok, 23. apríla 2024
Okultizmus
Dátum pridania: 20.09.2007 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: wilow
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 791
Referát vhodný pre: Vysoká škola Počet A4: 2.1
Priemerná známka: 2.99 Rýchle čítanie: 3m 30s
Pomalé čítanie: 5m 15s
 
Žijeme v zvláštnej dobe. Dobe, keď sa napĺňajú biblické proroctvá o posledných dňoch, a Cirkev na celom svete očakáva na vytrhnutie (zo súženia a vzatie do večnosti) a druhý príchod Pána Ježiša Krista. V dobe, keď viac ako inokedy sa ľudia zaujímajú o duchovno. V dobe, keď povstávajú stále noví záchrancovia sveta, ľudia si rôznymi spôsobmi predpovedajú svoju budúcnosť, sú unášaní mimozemšťanmi a podrobovaní rôznym experimentom. V dobe, keď v každom kníhkupectve možno nájsť odpovede na otázky existencie po smrti, často veľmi protichodné.

Napriek tomu táto generácia žije v strachu. Mnohí si síce zdanlivo pomôžu, no súčasne prichádzajú depresie, choroby, ktoré podľa lekárov majú pôvod v psychike, sebevraždy...

Príčinou je, že človek sa otvára na pôsobenie síl a mocností, o ktorých nemá poznanie. Každý z nás totiž žije vo svete, v ktorom prebieha boj. Nie boj viditeľný, ale duchovný. Na strane jednej sú sily svetla, dobra a lásky - Boh so svojou armádou anjelov, a na strane druhej Boží nepriateľ - Satan a tretina všetkých duchovných bytostí, ktoré pri svojej vzbure strhol so sebou. A my sami si môžeme vybrať, kde chceme stáť.

Boh nás vo svojej úžasnej láske k nám nenechal samotných. Zariadil, že máme všetky potrebné informácie o nástrahách a taktike, ktorými Diabol zvádza svet. Ide o poznanie zákonov duchovného sveta.

Na poznanie sveta fyzického potrebujeme poznať fyzikálne zákony, a riadiť sa nimi. Spomínam si na jeden román, v ktorom bol opísaný príbeh chlapca, ktorý vyrastal spolu s otcom hlboko v horách. Mysliac si, že hmla, ktorú vídaval v doline, má podobné vlastnosti ako sneh, skočil do nej zo skaly. Keďže porušil fyzikálne zákony, dopadol natvrdo a zlomil si nohy.

Rovnako aj na orientáciu vo svete duchovnom potrebujeme autoritu. Tou je súbor kníh, ktoré poznáme pod názvom Biblia. Odhaľuje duchovné princípy, pravidlá a zákony a ukazuje na Boží zámer s človekom. Dáva odpoveď na otázku, aký je zmysel života. Varuje pred nebezpečenstvami a nástrahami, ktorými Diabol ničí a likviduje.

ČO JE OKULTIZMUS?

Slovo "OKULTIZMUS" pochádza z latinského "ocultus" a znamená skrytý, neznámy. Vo všeobecnosti je to systém tajných náuk, ktoré zdanlivo majú človeku pomôcť v orientácii a chápaní nadprirodzeného.

Snáď najvyčerpajúcejší zoznam okultných praktík poskytuje Biblia, starozákonná 5. kniha Mojžišova 18/9 - 14. Boh varuje pred zabŕdnutím do okultizmu. Hovorí sa tu toto:

"Keď vojdeš do zeme, ktorú ti dá Hospodin, tvoj Boh, nebudeš sa učiť robiť podľa ohavností tých národov. Nenájde sa u teba nikto taký, kto by viedol svojho syna alebo svoju dcéru cez oheň, ani veštec, ani planetár, ani zaklínač ani čarodejník, ani bosorák, ani dopytujúci sa vešteckého ducha, ani vedomec alebo taký, ktorý by sa niečo pýtal mŕtvych.

Lebo ohavnosťou je Hospodinovi každý, kto to robí, a práve pre tie ohavnosti ich vyháňa Hospodin, tvoj Boh od tvojej tvári.

Dokonalý budeš s Hospodinom, svojím Bohom, lebo tieto národy, ktoré ty zaujmeš do dedičstva, počúvajú na planetárov a na veštcov, ale tebe nedal Hospodin, tvoj Boh, aby si tak robil."
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.