referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Marek
Štvrtok, 25. apríla 2024
Význam štúdia pedagogiky z osobného a profesijného hľadiska
Dátum pridania: 21.03.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: KaBo
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 532
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 5.3
Priemerná známka: 2.94 Rýchle čítanie: 8m 50s
Pomalé čítanie: 13m 15s
 
1. Význam štúdia pedagogiky z osobného hľadiska

„Čas odhalí pravdu“
L. Annaeus Seneca


Jednou z mnohých výhod štúdia tohto krásneho a nesmierne zaujímavého vedného odboru je význam štúdia v súkromí. Či už sa to týka výchovy vlastných alebo detí s ktorými pedagóg trávi svoj čas v zamestnaní. Často v spoločnosti počuť názory na pedagógov v tom znení, že príliš veľkú pozornosť venujú cudzím deťom a na tie svoje napokon nemajú čas alebo na ne „zabudnú“. Osobne si myslím, že to nieje celkom pravda, pretože správny pedagóg má výchovu už vlastne v krvi, ako akúsi profesionálnu „deformáciu“. Ja osobne vidím v štúdiu pedagogiky veľkú výhodu pre výchovu mojich vlastných detí. Táto úloha rodiča – pedagóga ma ešte len čaká a som rada, že sa na ňu môžem vopred trochu pripraviť. I keď vychovávať cudzie dieťa je niečo úplne iné ako vychovávať to svoje vlastné. Dnes vidím v štúdiu pedagogiky veľké plus i v tom, že môžem vo výchove poradiť prípadne osobne pomôcť svojim známym či priateľom. Vidím v tomto veľký význam a výhodu.

Ďalším významom štúdia pedagogiky v mojom osobnom živote je i ten fakt, že štúdium mi do živote prináša radosť. Často sa hovorí, že čas prežitý v škole je ten najkrajší, ten za ktorým je každému bývalému študentovi ľúto. S týmto názorom súhlasím. Štúdium mi so sebou prináša veľa nových starostí alebo povinností, ale tiež radostí. Môžem sa znova stať členkou študentov. Mám radosť že získavam nové vedomosti, že niečo zaujímavé študujem. Takže, jedným z významov štúdia pedagogiky je i radosť zo získavania nových vedomostí a poznatkov.

Z môjho pohľadu je veľkou výhodou v mojom osobnom živote a významom štúdia pedagogiky osvojenie si nových pojmov, rozvoj slovnej zásoby. Často sa človeku stáva, že vo svojom okolí počuje niektoré slová, ktorím nerozumie a možno sa to i bojí priznať. Ale ak sa človek pohybuje v študentskom prostredí, chtiac-nechtiac si niektoré nové pojmy osvojí a používa ich aj v súkromnom živote.

Počas štúdia každý študent získa množstvo nových kontaktov. Zoznámi sa s veľkým počtom zaujímavých ľudí z čoho môže vzniknúť nové priateľstvá. Študenti si medzi sebou vymieňajú svoje dojmy, dokážu si navzájom poradiť, pomôcť i vypočuť. Navzájom sa dokážu podržať v krízovej situácii.
 
   1  |  2  |  3  |  4    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.