referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Erika, Erik
Štvrtok, 2. februára 2023
Kurzy angličtiny a jej výuka pomocou internetu
Dátum pridania: 05.05.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: bacill
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 546
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 2
Priemerná známka: 2.95 Rýchle čítanie: 3m 20s
Pomalé čítanie: 5m 0s
 
Internet ako vzdelávacie médium? Virtualni učitelia? Škola doma vo vašom počítači? Áno, aj k tomu speje vývoj internetu. Do školy síce ešte budeme nejaký ten čas chodiť, ale už dnes nám môže internet neodceniteľne pomôcť v oblasti vzdelávania.

Prečo vzdelávanie a internet? Je to jednoduché. Čo uložíte na internet, to si môže v krátkej chvíli pozrieť hocikto. A je úplne jedno, kde sa nachádza - stačí ak je pripojený. Tak vznikli rôzne stránky učiteľov, nadšencov, študentov a rôznych združení a organizácií, ktoré poskytujú vzdelanie. Navyše internet umožňuje interaktívne komunikovať s návštevníkom tak, že stránka napríklad automaticky vyhodnotí test z angličtiny a oznámkuje vás. Kurzy angličtiny sú na internete už úplne bežnou záležitosťou. Nejde iba o jeden alebo dve lekcie, ale aj o hromadné vyučovanie všetkých prihlásených návštevníkov. Samozrejme vačšinou sa tieto kurzy platia, nájdu sa ale aj také, ktoré môžete absolvovať zadarmo.

Na adrese www.study.com/ sa nachádza anglická škola zadarmo. Tažko povedať, či dostanete nejaký certifikát, alebo vám nové znalosti na tejto škole zadarmo otvoria bránu do sveta. Za skúšku ale nič nedáte a prihlásiť sa môže každých 8 týždňov 50 žiakov.

Na stranke www.englishspeaker.com nájdete mnozžstvo cvičných testov, cvičení a informácií, ktoré vám pomôžu pri získani si certifikátu z angličtiny FCE.

Stránka www.englishtown.com síce pýta na jeden mesiac okolo 1600 Sk, ale ponúka oveľa viac možností. Vzdelávať sa tu môžete aj zadarmo a to konkrétne čítaním denných správ v angličtine, rozprávaním sa naživo s ostatnými študentami, zaregistrovaním sa do dennej výuky cez email alebo každý mesiac vyhrať nejaké ceny. Po zaplatení spomínanej čiastky máta k dispozícii anglického učiteľa online 24 hod. denne, voľný vstup do viac ako 45 výučbových procesov v 7-mich obtiažnostiach, hry, zábava, diskusia a mnoho iného. Angličtina vám už nerobí problém? V tom prípade si môžete pohodlne vyhľadávať informácie napríklad aj v archíve známych novín THE NEW YORK TIMES www.nytimes.com/. Alebo sa zúčastňovať výuky všetkého možného na podstránke www.nytimes.com/learning

Bezpochyby najzaujímavejšie sú stránky, ktoré s vami vedia aspoň na začiatku komunikovať poslovensky a ponúkajú služby zadarmo. Napríklad na stránke www.salmia.sk/email/ si môžete bezplatne zadať email, aby vám každý týždeň prišlo vysvetlenie a niekoľko cvičení zameraných na vybranú časť anglickej gramatiky.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Súvisiace linky
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.