referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Henrieta
Utorok, 28. novembra 2023
FEPEDA Európska federácia rodičov sluchovo postihnutých detí
Dátum pridania: 16.04.2008 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: halucinka
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 4 987
Referát vhodný pre: Vysoká škola Počet A4: 15.1
Priemerná známka: 3.01 Rýchle čítanie: 25m 10s
Pomalé čítanie: 37m 45s
 
Založená: 23. jún 1990 v Luxembursku
Prezident: Silvana Baroni
Generálny sekretár: Lothar Wachter
Pokladník: Guus Coenen

Sekretariát FEPEDy sídli pod Národnou spoločnosťou nepočujúcich detí v UK:
15 Dufferin Street
London
EC1Y 8UR

FEPEDA je neštátna strešná organizácia založená ako zastupiteľ asociácií rodičov a priateľov nepočujúcich a nedoslýchavých detí na Európskom stupni. Jej členstvo sa skladá z mnohých národných a regionálnych združení ako aj menších skupín a jednotlivcov z celej Európskej únie, strednej a východnej Európy a spoločenstva nezávislých štátov.


Ciele a snahy

Jej ciele a snahy sú:

-Oboznámiť s príčinou nepočujúcich a nedoslýchavých detí, mladých ľudí a ich rodičov vo všetky dôležité organizácie a agentúry Európy. Každý jeden člen tu hrá rolu a snaží sa povzbudiť ich k spolupráci, prieteľstvu, porozumeniu a výmene informácií a skúseností.
-Zjednotiť národné združenia rodičov a priateľov sluchovo postihnutých detí a mladých ľudí po celej Európe a podporiť spoluprácu, priateľstvo a výmenu informácií medzi nimi, aby sa zlepšila kvalita života nepočujúcich a nedoslýchavých detí, mládeže a ich rodín.
-Spolupracovať s ostatnými Európskymi organizáciami zvlášť pre nepočujúcich a nedoslýchavých ľudí za účelom:

1.Zlepšiť kvalitu života pre všetky sluchovo postihnuté deti, mládeže a ich rodín bez ohľadu na ich sociálnu a ekonomickú situáciu.
2.Podporovať a napomáhať výskumu a výmene informácií so zámerom zvýšiť možnosti a vplyv rodičov pri výchove a vzdelávaní ich detí.
3.Podporiť prístup ku vzdelaniu, kultúre a zamestnaniu pre sluchovo postihnuté deti a mládež a ich vstup do plnohodnotného občianstva v Európskej spoločnosti.
4.FEPEDA bude pracovať na umožnení najlepšieho materiálneho, vzdelanostného, sociálneho a zdravotného zabezpečenia pre všetky sluchovo postihnuté deti.
5.Informovať a vzdelávať bežnú populáciu o potrebách a výsledkoch sluchovo postihnutých detí a mládeže a ovplyvňovať národnú politiku a Európske vedenie (vlády).
6.Podporiť priateľstvo, porozumenie, rekreačné príležitosti a Európske výmeny pre sluchovo postihnuté deti, mladých ľudí a ich rodiny.
7.Podporiť rozvoj reprezentatívnych národných združení rodičov.

Pri presadzovaní týchto cieľov bude FEPEDA zastupovať deti s akýmkoľvek stupňom sluchovej straty. Nebude uprednostňovať žiadnu z metód komunikácie, ale bude podporovať práva rodičov, aby mohli robiť rozhodnutia na základe dobrej informovanosti ako aj rozhodnutia vo všetkých aspektoch výchovy a vzdelania ich dieťaťa.


Ústava FEPEDy

Preambula

Týmto je ustanovená Európska federácia rodičov a priateľov sluchovo postihnutých detí pod názvom:

Fédération Européenne des Parents d´Enfants Déficients Auditifs asbl

ktorej zámerom je: Zjednotiť národné združenia rodičov a priateľov sluchovo postihnutých detí a podporiť kooperáciu, priateľstvo a výmenu informácií a konečne zlepšiť kvalitu života sluchovo postihnutých detí a mádeže a ich rodín.
 
   1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.