referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Arnold
Sobota, 1. októbra 2022
Hry
Dátum pridania: 17.07.2008 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Darica
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 9 892
Referát vhodný pre: Vysoká škola Počet A4: 26.7
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 44m 30s
Pomalé čítanie: 66m 45s
 

HRY NA ROZOHRATIE

1. MRÁZ
vek: 3-5 rokov
Jedno dieťa je mráz (naháňač), ostatné sú snehové vločky. Koho mráz chytí, ten zostane stáť-zamrzne. Vyslobodiť ho môže kamarát, ktorý ho pohladí po líčku, alebo mu podlezie popod nohy.

2. MOLEKULY
vek: 5-6 rokov
Deti chodia voľne po priestore, učiteľka hovorí čísla. Aký počet povie, toľko detí sa chytí spolu. Potom sa pustia a hra sa opakuje.

3. BEH S ÚLOHOU
vek: 3-5 rokov
Deti behajú po triede. Na znamenie (bubienok, triangel..) sa zastavia a chytia sa určenej farby, napr. červenej, alebo vlasov, urč. materiálu...

4. NA HADA
vek: 3-5 rokov
Na začiatku hry naháňa jedno dieťa. Koho chytí, pevne uchopí a naháňajú spoločne. Postupne sa k nim pridávajú chytené deti, až vznikne dlhá reťaz. Hra sa končí, keď sú deti v reťazi a voľne nezostalo ani jedno.

5. STOLIČKOVÁ
vek: 5-6 rokov
V triede sú rozmiestnené stoličky, dve deti sedia na jednej stoličke. Na dohovorený signál vstanú a prechádzajú sa. Na ďalší signál si musia čo najrýchlejšie sadnúť na voľné stoličky. Učiteľka medzi signálmi odoberá stoličky. Víťazí dvojica, ktorá zostane po odobratí všetkých stoličiek okrem jednej.

6. NAHÁŇAČKA VO DVOJICIACH
vek: 5-6 rokov
Deti sa naháňajú vo dvojiciach. Pred naháňajúcou dvojicou sa môžu zachrániť, ak si sadnú do sedu skrčmo-skríženého. Keď nebezpečenstvo pominie, vstanú a pokračujú v hre

7. NAHÁŇAČKA
vek: 5-6 rokov
Jedno dieťa naháňa. Koho sa dotkne, ten chytá ostatné deti, ale musí si držať miesto, kde sa ho naháňač dotkol ( napr. rameno, stehno). Ak chytí ďalšie dieťa, môže sa chyteného miesta pustiť.

8. STUHY
vek: 3-5 rokov
Každé dieťa drží v ruke stuhu. Navzájom sa chytajú a snažia sa zobrať stuhu jeden druhému. Vyhráva ten, kto ich drží v ruke najviac. Pri hre treba dbať na to, aby si deti neubližovali a siahali iba na stuhu.

9. NA CHOBOTNICU
vek: 3-5 rokov
Ležíme na uterákoch alebo na vankúšoch. Plávame v mori. Jedno dieťa je chobotnica, ktorej vyznačíme priestor, v ktorom býva (stuhou..). Na znamenie (začiatok nejakej skladby) deti vstanú z uterákov a behajú v priestore. Chobotnica vtedy môže chytať kúpajúce sa deti a koho chytí odvedie ho do svojho domu (počas znenia hudby). Keď hudba doznie, deti sa vrátia na uteráky. Hru opakujeme a chytať pomáhajú aj ostatné deti.

10. KLOBÚKOVÁ
vek: 3-5 rokov
Jedno dieťa má na hlave klobúk. Chytá ostatné deti. Komu dá na hlavu klobúk, ten je naháňačom.

11. NA KÚZELNÍKA
vek: 5-6 rokov
Jedno dieťa je kúzelník- naháňa. Koho chytí, premení ho na nejaké zvieratko. Chytené dieťa skáče, chodí, vydáva zvuky ako zviera, na ktoré ho kúzelník začaroval. Vyslobodiť začarované deti môžu kamaráti, ktorých kúzelník ešte nechytil tak, že ho pohladkajú po líčku. Kúzelník medzi tým chytá ostatné deti.

12. KRÁĽ NIE JE DOMA
vek: 5-6 rokov
Kráľ prichádza z bojového ťaženia domov ako porazený. Učiteľka alebo dieťa povie: „Kráľ je doma“. Vtedy nesmie kráľa nikto a nič vyrušiť. Chodíme po špičkách, tichúčko, nerozprávame, len aby sa kráľ nenahneval. Učiteľka alebo dieťa povie: „Kráľ nie je doma“. Všetci od radosti výskajú, behajú, dupocú. Povely striedame.

 
   1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.