referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Dana, Danica
Piatok, 16. apríla 2021
Dotácia na stravu, školské pomôcky, motivačný príspevok a náhradné výživné
Dátum pridania: 30.01.2009 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: MagisterRia
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 2 080
Referát vhodný pre: Vysoká škola Počet A4: 5.7
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 9m 30s
Pomalé čítanie: 14m 15s
 
Téma : Dotácia na stravu a školské pomôcky, motivačný príspevok a náhradné výživné
Právny predpis : Výnos Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky z 26.novembra 2008 č. 23609/2008 o poskytovaní dotácie v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR :
-Dotácia na výkon osobitného príjemcu
-Dotácia na stravu
-Dotácia na školské potreby

Na oddelení pomoci v hmotnej núdzi sa vybavuje :
-Dávka v hmotnej núdzi a príspevky k dávke
-Náhradné výživné
-Dotácia na stravu, školské potreby

Dávka v hmotnej núdzi patrí občanovi na zabezpečenie základných životných podmienok. Predstavuje základnú pomoc od štátu pre občana, ktorý je v hmotnej núdzi. Táto dávka má za cieľ zmierniť hmotnú núdzu, nenahrádza však príjem z pracovnej činnosti. Podať žiadosť o dávku v hmotnej núdzi a príspevky k dávke, môže podať občan vtedy, ak príjem občana a s ním spoločne posudzovaných osôb, ktoré sa s občanom spoločne posudzujú, nedosahuje životné minimum a občan a fyzické osoby, ktoré sa s občanom spoločne posudzujú, si príjem nemôžu zabezpečiť alebo zvýšiť vlastným pričinením.

K základnej dávke v hmotnej núdzi si môže občan a s ním spoločne posudzované osoby uplatniť nárok aj na príspevky. Príspevky však môže občan získať len pri splnení stanovených podmienok. Všetky príspevky sa vyplácajú iba k základnej dávke a treba si o ne písomne požiadať a doložiť všetky potrebné doklady, t. z. že dávka v hmotnej núdzi a príspevky k dávke sa poskytujú v jedenej sume. Jedná sa o nasledovné príspevky :
-aktivačný príspevok ( 63,07 € 1 900,- Sk )
-príspevok na bývanie vo výške pre jednotlivca 52,12 € 1 570,-Sk pre viac osôb 83,32 € 2 510,- Sk
-príspevok na zdravotnú starostlivosť všetkým občanom vo výške 2€ 60,- Sk
-ochranný príspevok vo výške 63,07 € 1 900,- Sk

Ako žiadať o dotácie

1, Poberá dávku v hmotnej núdzi
V materskej alebo základnej škole požiadajte o zaradenie Vášho dieťaťa do zoznamu detí, ktoré chcú poberať dotáciu na stravu a školské potreby.
2, Nepoberá dávku v hmotnej núdzi

1, V materskej alebo základnej škole požiadajte o zaradenie vášho dieťaťa do zoznamu detí, ktoré chcú poberať dotáciu na stravu a školské potreby
2, Materskej alebo základnej škole predložte vyplnené vyhlásenie rodičov detí z rodín, ktorý sa neposkytuje pomoc v hmotnej núdzi
3, Predložte úradu práce, sociálnych vecí a rodiny podľa miesta svojho trvalého bydliska formulár na posúdenie príjmu a príjmy všetkých spoločne posudzovaných osôb v rodine za posledných 6 po sebe nasledujúcich mesiacov ( tlačivo potvrdenie o príjme ), a to do 10. dňa v kalendárnom mesiaci po predložení vyhlásenia a následne v auguste, najneskôr do 10. augusta.
 
   1  |  2  |  3  |  4    ďalej ďalej
 
Zdroje: Poskytovanie dotácií, Ministerstvo práce sociálnych vecí a rodiny SR Euro a dotácie na stravu, na školské potreby a motivačný príspevok, Dotácie na stravu a školské potreby, Hmotná núdza
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.