referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Ľubomír
Sobota, 13. augusta 2022
Sny, spánok a snový sex
Dátum pridania: 10.09.2003 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Karamelka
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 028
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 3.7
Priemerná známka: 2.91 Rýchle čítanie: 6m 10s
Pomalé čítanie: 9m 15s
 
Jasné snívanie pre mnohých ľudí predstavuje jedinečnú príležitosť na splnenie niektorých ich sexuálnych túžob. V snívaní sa môžeme uvoľniť a odvážiť sa na sexuálne experimenty. Môžeme mať uvoľnený sex – a bez následkov. Snívanie je priestor, kde sa môžeme pokúsiť o svoje najintímnejšie sexuálne fantázie. Podľa mnohých výpovedí je snový sex veľkolepým zážitkom – teda že orgazmus v snoch je obzvlášť intenzívny. Schopnosť ľudí dosiahnuť počas snívania silný orgazmus je aspoň čiastočne vyvolaná tým, že v snovom spánku je naše telo úplne uvoľnené – oveľa väčšmi ako pri akomkoľvek odpočívaní v bdelom stave. Psychologicky však musíme zvážiť: Je niečo v živote súkromnejšie ako sen? Pravdou o snívaní je, že vo svojich snoch môžeme robiť všetko, čo chceme, a nikto nebude nikdy múdrejší ako my sami. Toto oslobodenie od spoločenských ohľadov a zákazov spolu s uvoľnením tela je najpravdepodobnejšou príčinou silného orgazmu v snových sexuálnych dobrodružstvách.
Počas snívania bývajú sexuálne vzrušení nielen muži, ale i ženy. U mužov sa zvyčajne vyvinie erekcia počas každej periódy snového spánku. Ženy reagujú podobne, vagína je zaplavená zvýšeným tokom krvi a klitoris sa „postaví“. Vzrušenie genitálií je normálnou črtou snového spánku. Každú noc všetci prechádzame cyklami s periódami vzrušenia a uvoľnenia, ktoré sú spolu dobre zladené.
Znamená to snáď, ako sa domnieval Freud, že naše sny sú skutočne o sexe, či si to chceme pripustiť alebo nie? Snívame o sexe každú noc, dokonca aj v maskovanej forme a nedáva nám naše telo nesprávnu predstavu o tejto pravde? Je zaujímavé, že v testoch, ktoré sa robia v spánkových laboratóriách, kde výskumníci prebúdzajú mužov i ženy počas periód ich snovej sexuálnej aktivity (meranej pomocou špeciálnych zariadení), erotická snová obrazotvornosť často nie je spojená s periódami fyzického vzrušenia. To znamená, že ak vzrušeného muža alebo ženu prebudia a spytujú sa na ich sny, títo nehovoria priamo o sexuálnej aktivite. Napríklad muž s erekciou môže práve tak dobre hovoriť o tom, ako trčal s autom v pouličnej zápche, ako aj priamo o nejakom sexuálnom scenári. To isté platí aj pre ženy. Teda, svedectvá ukazujú, že existuje nejaká nie veľmi silná súvislosť medzi periódami sexuálneho vzrušenia a našej účasti v obrazoch sna.
 
   1  |  2  |  3    ďalej ďalej
 
Zdroje: Charles Mc Phee - Pri snívaní nespite
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.