referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Marína
Piatok, 8. decembra 2023
Mladý kresťan a drogy
Dátum pridania: 07.06.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Cheeky89
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 061
Referát vhodný pre: Gymnázium Počet A4: 3.2
Priemerná známka: 2.94 Rýchle čítanie: 5m 20s
Pomalé čítanie: 8m 0s
 
Úvod
Mladý kresťan a drogy. To je dosť háklivá téma, najmä pre takého kresťana, ktorý s tým nemá žiadne skúsenosti. No čo už aj o takýchto veciach sa musíme baviť a rozprávať o nich akoby sme o nich niečo vedeli, a aj preto, lebo chcem veľmi dostať z náboženstva absolvoval, čiže A. Vopred upozorňujem, že s týmito vecami nemám nič spoločné. A čo sú to vlastne drogy? O takých, ale aj o ďalších veciach Vám bližšie porozprávam. Dnes sa tu dozviete to, čo už viete, ale možno aj nie. Tak sa do toho pusťme s veľkou chuťou ako na niečo sladké (napr. citrón, ananás, alebo inú tropickú zeleninu). Dúfam, že Vás moja práca upúta, hoci ju robím trochu neskoro, ale to nie je žiaden handicap, aspoň pre mňa. Možno touto mojou prácou zaujmem mnoho ľudí, ktorí drogujú a chcú s tým prestať, no nemôžu. Ale aj tak chcem touto mojou prácou zaujať ľudí, ktorých sa to týka. Dúfam, že Vás sa netýka, lebo vyzeráte ako svätý, no najmä taký majú s takýmito vecami všetko spoločné. Pri tejto mojej práci budú použité niektoré veci, ktoré z technických, ale aj právnických záležitostí budem musieť cenzurovať, takže sa nečudujte, keď niekde budú slova vypískané.

Čo je to? To je ale podivná otázka, že?
Droga : - prirodzená, syntetická alebo chemická látka, ktorá po vstrebaní do ľudského
organizmu môže vyvolať zmenu telesných funkcií. Rýchly a výrazný účinok
má aj na psychiku,
- liečivá látka rastlinného, živočíšneho alebo nerastného pôvodu (sušené listy,
kvety alebo ?.),
S touto definíciou som si musel pomáhať na nemenovanej internetovej stránke, pretože ja ju presne neviem a ani sa ju nikdy nenaučím preto, lebo v živote ju nebudem potrebovať, aspoň sa mi to myslím.

Takže drogy. Sú to látky, ktoré ľahko dostanete hocikde na ulici. Pasákom môže byť hocikto, možno som to aj ja? Nie, nie som pretože ja som slušne vychovaný kresťan, ktorý s takýmito vecami nechce mať nič spoločné. Mamka mi hovorila, keď som bol menší, aby som nepil, nefajčil a nepoužíval sprosté slová a ja to aj dodržiavam, lebo sa nepatrí klamať človeka rovno do očí, ale na papier sa môže, čo ja nerobím (oboje). Veď v takýto čas sa to ani nedá, keď skoro každý deň sa chodím modliť ruženec a niekedy zverbujem aj kamarátov z triedy, no oni mi väčšinou povedia NIE ako ÁNO. Nájdu sa aj takí, ktorí si zo mnou chodia vymieňať obrázky do kostola. Každodenne, čiže pravidelne sa prihováram Bohu s modlitbou, aby nám dal zdravie a svetový mier, ktorý v našom skazenom svete nenájdeme, možno niekde, kde žijú mierumilovní ľudia.
Aké látky vlastne patria medzi drogy? Drogy sa v tomto čase rozdeľujú medzi dve skupiny a na viacero podskupín, ktoré neviem. No aspoň bližšie opíšem skupiny a trochu aj podskupiny.
Skupiny :
1.) ľahšie drogy,
2.) ťažšie drogy.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.