referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Roman, Romana
Piatok, 23. februára 2024
Sex
Dátum pridania: 10.01.2003 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: xxman
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 7 331
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 25.6
Priemerná známka: 2.90 Rýchle čítanie: 42m 40s
Pomalé čítanie: 64m 0s
 
2. Predmanželská sexualita

2.1. Predmanželský vzťah

Vzťahy medzi ľuďmi sú veľmi dôležité, pretože človek je tvor spoločenský. Nutne k svojej existencii potrebuje komunikáciu s druhými ľuďmi. Najbežnejším a najdôležitejším vzťahom je manželský vzťah. Tomuto vzťahu však predchádza istý vývoj, ktorý označujeme ako predmanželský vzťah.
Prirodzenou súčasťou manželstva je sexuálny život. Snáď odtiaľ vychádza značne rozšírený názor, že ľudia, ktorí vstupujú do manželstva by sa mali poznať aj po sexuálnej stránke. Mnohí sa aj nazdávajú, že v dnešnej dobe ani neexistujú ľudia, ktorí by pred sobášom nemali pohlavný styk. Je naozaj pravdou skutočnosť, že mnohé páry do manželstva už vstupujú so sexuálnou skúsenosťou.
V spoločnosti sa vytvára atmosféra, že to tak má byť.. Sex sa propaguje skryte alebo aj celkom verejne takmer všade: v literatúre, v kinách, v divadlách, v televízii – inscenáciami počnúc a reklamou na šampón končiac. Filmy a televízia ponúkajú pohlavný styk v 85 percentách už po krátkej známosti. Hrdinovia z obrazoviek striedajú svojich partnerov.. A nielen oni. Podobne je to aj v bežnom živote. Neviazaný sex sa šíri, ale šíria sa aj choroby (AIDS, syfilis a iné pohlavné choroby). Následkom nich sa rozbíjajú rodiny, množí sa počet potratov, pričom trpia najmä nevinné deti. Prostitúcia, homosexualita sú už bežnou záležitosťou. Predáva sa ľudská dôstojnosť! Telo sa stáva tovarom; dokonca sa to praktizuje organizovane.

Väčšina mladých ľudí si myslí, že sexuálne by sa malo začať žiť už pred manželstvom:
· „Je nemožné, aby sexuálne neskúsený človek vstúpil do manželstva! Treba si to vopred vyskúšať!“ – tak tvrdia mnohí.
· Čo je na tom zlé? Prečo si myslíte, že Boh si praje, aby bol sex vyhradený iba pre manželstvo? Prečo by som mal čakať na ten „pravý“ čas a osobu? Ak sa máme radi, berieme to vážne a úprimne, prečo by sme mali čakať, až budeme formálne zosobášení?
· Dá sa niečo namietať proti predmanželskému sexu, keď sa dvaja ľudia majú radi? Alebo by bolo dobré počkať, kým sa neuzavrie manželstvo?

A prečo nie? – azda sa opýtaš. Veď je to celkom prirodzené, ak chceme, aby nás mal niekto rád. Možno ti tvoji priatelia hovoria, že predmanželský pohlavný styk je zábava a keď sa ti niekto naozaj páči, dôvernosť je úplne prirodzená. Niektorí dokonca povedia, že muž a žena sa prejavia práve pohlavným stykom.
 
   1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  ďalej ďalej
 
Súvisiace linky
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.