referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Iveta
Piatok, 27. mája 2022
Marketingový informačný systém SAP R/3
Dátum pridania: 30.11.2003 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: andy255
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 2 290
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 10.3
Priemerná známka: 2.98 Rýchle čítanie: 17m 10s
Pomalé čítanie: 25m 45s
 
1. Úvod do problematiky systémových integrátorov

Ekonomické a právne prostredie podnikania sa výrazne mení. Rozhodovanie s rizikom, na základe neúplných informácií, neustále zmeny, rastúca zložitosť problémov a vzťahov, to sú charakteristiky súčasného manažmentu. Na rozhodovanie v tomto prostredí treba využívať nové médiá a racionalizovať informačné toky. Softvérové firmy vyvíjajú rozličné univerzálne platformy na všetky požiadavky podnikového spracovania údajov. Súčasný trend štandardizácie a otvorenosti vedie k tomu, že zvýšenou mierou vznikajú systémové a aplikačné programy, ktoré sú koncipované ako integrovateľné komponenty. Systémové integrátory sú softvérové produkty, umožňujúce vzájomne spájať parciálne programy detailne riešiace jednotlivé činnosti firmy. Vytvárajú im štrukturálny priestor, vrámci ktorého poskytujú záruku, že i v budúcnosti zostanú integračnou platformou. Často sa stotožňujú so systémami na riadenie podnikov. Rozdiel medzi nimi spočíva v tom, že kým systémy na riadenie podniku sú produktom jednej softvérovej firmy, systémové integrátory umožňujú spíjať moduly rôznych firiem do jednotnej štruktúry.
Jadrom systémových integrátorov býva najčastejšie manažérsky informačný systém. Prakticky všetky informačné systémy majú modulárnu skladbu. Umožňujú tak spoločný manažment údajov a funkcií v rozptýlených hardvérových a softvérových prostrediach. Vytvárajú univerzálnu platformu na všetky požiadavky spracovania údajov v podniku. Systémové a aplikačné programy sú koncipované ako integrovateľné komponenty. Plné nasadenie týchto produktov potom poskytuje mnohé prínosy, predovšetkým:
 Zlepšené plánovanie a riadenie
 Zlepšené predpovede o nákupe
 Pomoc pri podnikateľskom rozhodovaní
 Dokonalejšie riadenie veľkých kontraktov
 Zvýšenie produktivity
 Plný dohľad nad finančným tokom

Úlohou jadra systému SAP R/3 je vytvoriť štruktúrovaný priestor na integrovanú prevádzku jednotlivých komponentov rozličných aplikačných programov.
 
   1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  ďalej ďalej
 
Zdroje: Mariaš, M.: Informačné systémy v marketingu, Ekonóm 2002, INTERNET: www.sap.sk, INTERNET: www.slovakodata.sk
Súvisiace linky
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.