referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Edmund
Štvrtok, 1. decembra 2022
Iinternet, www, HTML - (SOČ)
Dátum pridania: 17.12.2003 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: sxscorpion
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 4 802
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 18.2
Priemerná známka: 2.96 Rýchle čítanie: 30m 20s
Pomalé čítanie: 45m 30s
 
Úvod
Internet predstavuje nový fenomén v oblasti poskytovania a získavania informácií. Denne pribúdajú tisíce počítačov, ktoré majú možnosť využiť všetky výhody pripojenia. Najobľúbenejšou a najatraktívnejšou službou internetu je bezpochyby World Wide Web. Poskytuje multimediálne informácie prístupné po celom svete. Jej prednosťou je grafické rozhranie, interaktívny prístup, intuitívne ovládanie, multimediálne prvky (text, obrázky, animácie, zvuk) a samozrejme takmer neobmedzené množstvo informácií.
Táto najväčšia počítačová sieť na svete, sa v poslednom čase teší veľkému záujmu najmä zo strany študentov. V mnohých prípadoch im pomáha pri výbere školy, na ktorú si po skončení základnej školy podajú prihlášku. Veľa stredných škôl má svoje webové stránky naozaj na vysokej úrovni a aj takýmto spôsobom sa pokúšajú upútať pozornosť nielen budúcich stredoškolákov a ich rodičov, ale aj sponzorov. V tomto smere Gymnázium v Bytči, ktoré navštevujem, za ostatnými školami dosť zaostáva. Z tohto dôvodu som sa rozhodol vytvoriť www stránku, ktorá by mohla byť v budúcnosti použitá ako oficiálna stránka Gymnázia v Bytči.

Metodika práce

Prvým krokom tejto práce bolo stanovenie si obsahovej štruktúry stránky a jej budúci dizajn. Obstaral som si informácie o škole, ktoré by som mohol využiť. Tieto som pretriedil a vybral z nich to najdôležitejšie
Vyhľadal a stiahol som si informácie z internetu. Internet je v tomto smere veľmi výhodný pretože na rozdiel od dostupnej literatúry, ktorá je veľmi drahá, sa tu dá nájsť oveľa väčšie množstvo informácií. Na ich základe som sa naučil programovať v jazyku HTML. Využil som pri tom aj Príručky o HTML stiahnuté z internetu. Prípadné nejasnosti som konzultoval s ľuďmi, ktorí majú v tomto smere skúsenosti. Vyskúšal som viacero programov schopných ukladať súbory vo formáte HTML prípadne HTM. A vybral som si z nich ten, ktorý je z môjho hľadiska najviac vyhovujúci.
Potom som začal zo samotnou výstavbou stránky. Na skvalitnenie výsledku som využil aj kritiku mojich spolužiakov ako prípadných budúcich užívateľov.

Internet
História internetu

Žijeme v 3. tisícročí nášho letopočtu, ktorého označenie by sme oproti predchádzajúcemu „informačnému veku“ mohli doplniť ešte o „multimediálny vek“. Kam sa pozrieme vidíme okolo seba multimediálne zariadenia, ktoré nejakým spôsobom získavajú, vytvárajú, spracovávajú, zhromažďujú a šíria informácie rôzneho charakteru.
 
   1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  ďalej ďalej
 
Zdroje: Slavoj Písek: HTML – tvorba jednoduchých internetových stránek, Jiří Kosek: Tvorba dokonalých WWW stránek
Súvisiace linky
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.