referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Eliška
Piatok, 7. októbra 2022
MS PowerPoint
Dátum pridania: 20.01.2004 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: sused
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 639
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 2.6
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 4m 20s
Pomalé čítanie: 6m 30s
 
PowerPoint

Program PowerPoint slúži na tvorenie multimediálnych prezentácií. Je súčasťou kancelárskeho balíka Office od spoločnosti Microsoft. Najnovšou verziou je PowerPoint 2003. Jeho úlohou je za pomoci užívateľa vytvoriť prezentáciu, ktorá môže mať rôzne funkcie: poučiť, informovať, pobaviť, atď. Výstupom môže byť PC (monitor alebo projektor), internet alebo tlač.

PowerPoint XP
Vývoj ide stále dopredu, ale najviac sa ponáhľa práve počítačová technika. Po PowerPointe 2000 prichádza nový pomocník s niekoľkými novinkami a vylepšeniami.
Uľahčenie práce s PowerPointom umožňuje rýchlejší prístup k súborom. Zobrazovanie iba najpoužívanejších príkazov.
Pri vytváraní prezentácie nám pomáha vylepšený pomocník, ktorý nezaberá veľa miesta a neustále zobrazuje aktuálne typy a rady. Nové normálne zobrazenie, v ktorom je súčasne zobrazený snímok, osnova aj poznámky. Textová tabuľka, ktorá môže byť rovnaká ako v editore MS Word. Grafické odrážky, t.j. miesto symbolov môžeme použiť aj obrázky. Hovorený (zvukový) komentár, ktorý možno nahovoriť ku každému snímku zvlášť.
Kresba a grafika využívajú novú galériu klipov, ktorá obsahuje obrázky, zvuky a video. Rozšírenie automatických tvarov o ďalšie kreslené tvary. Podporu skeneru, kde možno skenovať priamo do Powerpointu. Podporu animovaných obrázkov, pri premietaní automaticky prehrávaných do formátu GIF.
Pri premietaní prezentácie to je sprievodca projektorom, ktorý uľahčuje zladenie rozlíšenie obrazovky a použitého dataprojektoru. Vysielanie prezentácie, ktoré umožňuje naplánovať a predviesť prezentáciu v počítačovej sieti. Naplánovanie a riadenie schôdzky v režime online, kde Powerpoint umožňuje naplánovať schôdzky kolegov v sieti a spoločne v reálnom čase prezerať a meniť prezentáciu a vymieňať si informácie.
Pri tvorbe prezentácií pre sieť WWW pomáhajú dva formáty výstupu HTML, t.j. prezentáciu možno publikovať v staršej i novšej verzii Internet Explorer a Netscape Navigator. Obojsmerný formát, ktorý zabezpečuje otvorenie prezentácie uloženej ako www stránku v PowerPointe. Náhľad stránky www, ktorý pred uložením na www stránku umožňuje vytvoriť v PowerPointe náhľad.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.