referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Ondrej, Andrej
Štvrtok, 30. novembra 2023
Na mape online
Dátum pridania: 08.09.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: bacill
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 400
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 1.5
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 2m 30s
Pomalé čítanie: 3m 45s
 
Možno ste sa sami seba práve opýtali, načo sú na internete aj mapy. Možno začínate pochybovať o tom, či je výhodné čerpať z internetu niektoré informácie, ktoré možno získate rýchlo aj inou formou. V niektorých prípadoch je to určite tak, no výhodám, ktoré ponúka internet, sa nevyrovná žiadna iná informačná forma. K informáciám máte prístup kedykoľvek a odkiaľkoľvek, ale najmä máte možnosť informácie vyhľadávať podľa detailných kritérií, prípadne ich hneď spracovať v digitálnej forme. Mapy, ktoré nájdete na internete, môžete použiť pri detailnom plánovaní služobnej cesty - najmä do tých končín Slovenska, ktoré dobre nepoznáte. Kvalitne spracované internetové mapy sú aj súčasťou rozsiahleho projektu www.mesto.sk.

Na jednotlivých portáloch miest na Slovensku stačí kliknúť na záložku MAPY a ukáže sa vám mapa daného mesta. Túto mapu môžete posúvať a zväčšovať v štyroch stupňoch. Zobrazenie máp je kvalitné a prehľadné. Máte možnosť zadať ulicu, alebo objekt, ktorý sa vám na mape hneď zobrazí. Prípadne si vyberte jednu zo skupín, a preklikaním sa zoznamom napríklad divadiel v danom meste sa môžete rýchlo orientovať, kde sa ktoré divadlo nachádza. Ak si potrebujete mapu vytlačiť, tiež nebudete mať problém.

O niečo lepšie sú mapy na adrese mapy.zoznam.sk. Tiež si môžete mapu zväčšovať v v štyroch stupňoch, alebo vyhľadávať na mape priamo ulicu, alebo firmu. Navyše môžete na mape zapínať kategórie symbolov, ktoré vám na mape majú zvýrazňovať čerpacie stanice, bankomaty a podobne. Zrejme najlepšie mapy na internete nájdete na stránke mapy.atlas.sk. Táto služba, prináša množstvo praktických funkcií a informácií využiteľných na cestovanie, súkromné aj pracovné účely. Hlavne ponúka orientáciu a vyhľadávanie jednotlivých ulíc, miest a objektov na mapách Slovenska, zobrazenie najbližšej vlakovej a autobusovej zastávky či vyhľadanie dopravného spojenia do rôznych miest. Dokonca je dostupné aj zobrazenie slovenských kín s prepojením na informácie o aktuálnom programe kina. Unikátnou funkciou je možnosť označiť si značkou na mape vlastný objekt. Ten po rýchlej registrácii nielen ostáva na mape, ale môžete ho formou krátkeho odkazu (v tvare: mapy.atlas.sk/mapa/objekt) používať pri navigácii napríklad na sídlo vašej firmy. Adresu môžete použiť napríklad pri mailovej komunikácii, alebo na internetovej stránke. Pre pracovné účely je učená možnosť integrácie mailového programu MS Outlook, vďaka čomu sa kontakty vo vašom adresári môžu automaticky objavovať na mape.

Na rozdiel od ostatných slovenských online máp, na tejto stránke nájdete širokú škálu služieb týkajúcich sa zobrazenia a vyhľadávania na mapách Slovenska. A všetko je k dispozícii samozrejme zadarmo.
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.