referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Edmund
Piatok, 1. decembra 2023
Slovenske portály
Dátum pridania: 08.09.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: bacill
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 579
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 2.3
Priemerná známka: 2.94 Rýchle čítanie: 3m 50s
Pomalé čítanie: 5m 45s
 
Slovíčkom portál sa označuje stránka, ktorá vám ponúka širokú škálu informácií a služieb. Medzi najvýznamnejšie katalógové portály na slovenskom internete patria Zoznam.sk, Szm.sk a Atlas.sk

Prvým bol Superzoznam - szm.sk. Superzoznam sa rozhodol pre jednoduchý textový dizajn, vďaka ktorému sa jeho stránky načítavajú pomerne rýchlo. Ponúka prehľadné rozdelenie kategórií so stránkami slovenského internetu s informáciou hodnotenia a aktuálnosti stránky. Veľkou výhodou je zobrazovanie počtu nových odkazov v jednotlivých kategóriách a samostatné kategórie s najlepšími, aktuálnymi a náhodnými stránkami.


Superzoznam ponúka aj spravodajstvo. Výhodou je predvolenie témy, ktorá vás oslovuje, a tá sa bude na hlavnej stránke pre vás objavovať vždy aktuálna. Môžete si na prvú stránku umiestniť aj tv-program, meniny, čas, spravodajstvo, vtipy, výroky, kurzy, počasie, horoskop, tipovanie, denníček, recept, obrázky, náhodné linky, vyhľadávače a iné.

Ďalšími výhodami na Superzozname sú tiež regionálne triedené informácie. Môžete si priamo z vašeho mesta vybrať firmu, kino, alebo prípadne spravodajstvo. Veľmi významným projektom je Superzoznam cédečko, vďaka ktorému si môžete dať napáliť čokoľvek, čo nájdete na internete. Na tomto portále nechýba ani chat, pohľadnice, zoznam internetových domén, zoznam obchodov, informácie o EÚ, alebo PSČ a UTO. Veľmi praktickým je používať neplatený mail, alebo www bez reklám - registrácia je jednoduchá a vo vašej adrese máte iba 3 písmenka (fero@szm.sk) a zároveň (fero@szm.com). Vyhľadávanie je dostupné priamo z hlavnej stránky vo viac ako 20-tich kategóriách.

Najznámejším a momentálne najnavštevovanejším portálom s katalógom internetových adries je zoznam.sk (podľa iaudit.sk). Pekne dizajnovo spracovaný katalóg stránok na slovenskom internete sa snaží ponúkať služby s čo najšírším zamerním. Medzi hlavné kategórie patrí denné spravodajstvo, informácie o peniazoch, hry, auto centrum, posielanie sms, mapy, cestovanie, profesia - hľadanie si práce. Taktiež máte možnosť personalizácie stránky - teda upravenia podľa vlastných potrieb. Na úvodnú stránky si môžete nastaviť aktuálny čas, dennú tlač, spravodjastvo TASR, počasie, horoskop, sms bránu, novozaradené odkazy, recepty, tv program, kurzy a iné. Podľa vašej chuti si môžete nastaviť farby celej stránky zoznam.sk.

Kategórie s informáciami, ktoré Zoznam ponúka su naozaj rozsiahle a na vysokej úrovni.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Súvisiace linky
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.