referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Eliška
Piatok, 7. októbra 2022
Niekoľko rád, ako sa správať, alebo nesprávať na internete
Dátum pridania: 08.09.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: bacill
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 574
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 2
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 3m 20s
Pomalé čítanie: 5m 0s
 
Pýtate sa, či môžete na internete niečo pokaziť? Správna odpoveď by mala znieť NIE. Vskutočnosti nevhodnými postupmi môžete spôsobiť nepríjemnosti iným, aj sebe. Myslíte si, že ovládanie prezerania www stránok je ťažké? Nie je to nič iné, iba obrazovka s informáciami, medzi ktorými listujete, klikáte alebo surfujete.

Ak hľadáte na stránke informácie, pozrite sa, či sa na stránke nenachádza vyhľadávač. Ak áno, doporučujem si pozorne prečítať, na čo vyhľadávač slúži a ktoré informácie vyhľadáva.

Ak si neviete rady na nejakej www stránke, použite help. Mal by sa nachádzať v navigačnom menu, alebo na spodnom okraji stránky. Ak máte otázky, ktoré by ste radi smerovali majiteľovi stránok, poobzerajte sa, či sa na stránke nenachádza FAQ (Frequently Asked Questions) - často kladené otázky. Je to zoznam otázok aj s odpoveďami, na ktoré často majiteľ stránok odpovedá. Vďaka FAQ majiteľ nemusí odpovedať stále na rovnaké otázky, a vy si môžete ihneď vyhľadať odpoveď, na ktorú by ste normálne museli čakať.

Neklikajte bezhlavo na tlačidlo ÁNO (YES), keď sa vám pri surfovaní objaví neznáme okienko s informáciou. Zapamätajte si, nech robíte na počítači čokoľvek, čítajte to, čo sa na obrazovke nachádza. Väčšinou je tam všetko, čo potrebujete. Ak sa vám otvorila stránka, ktorú neviete nijako zatvoriť, vyskúšajte kombináciu ALT - F4. Každá web stránka by mala mať jedno navigačné menu, ktorého sa môžete držať, počas prezerania stránky. Dávajte pozor na linky, ktoré smerujú mimo stránky. Väčšinou ide o zavádzajúce reklamy, na ktoré ľudia klikajú a potom sú šokovaní, kam sa to vlastne dostali. Ak chcete kliknúť na link tak, aby ste nestratili stránku, na ktorej sa práve nachádzate, použite funkciu /otvoriť v novom okne/. Podržaním tlačítka SHIFT a kliknutím na link sa vám daná stránka otvorí v novom okne Internet Exploreru. Medzi oknami sa môžete prepínať klávesami ALT - TAB, alebo klikaním na spodnú lištu.

Chceli by ste si uložiť obrázok, ktorý ste našli na www stránke? Kliknite na neho pravým tlačítkom, a zvoľte funkciu ULOŽIŤ OBRÁZOK AKO . (SAVE PICTURE AS..). Ak si chcete vytlačiť niektoré informácie z www stránky, najlepšie je vždy označiť myšou dané odseky textu a obrázkov, zvoliť funkciu tlačenia a vľavo dole zvoliť TLAČIŤ IBA OZNAČENÉ (print marked).
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.