referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Gertrúda
Nedeľa, 19. mája 2024
Registre a Windows
Dátum pridania: 19.07.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: Razor21
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 329
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 4.9
Priemerná známka: 2.95 Rýchle čítanie: 8m 10s
Pomalé čítanie: 12m 15s
 
MSDOS.SYS: BOOTOVANIE BEZ ONESKORENIA (95/98)
Pokiaľ si chcete dopriať viac času na to aby ste mohli vyvolať špeciálne menu stiskom klávesy F4 a F8 otvorte v poznámkovom bloku súbor c:msdos.sys a do sekcie [OPTIONS] na riadku "BootDelay" zadajte hodnotu:

BootDelay=5
Pokiaľ tam tento riadok chýba tak ho tam musíte doplniť. Implicitná hodnota je pre tento parameter 2 sekundy. Mate tam parameter "BootMenu=1" znamená to, že menu sa pri štarte zobrazí automaticky. V tomto prípade vrelo doporučujem aby ste tam "BootMenuDelay" doplnili a nastavili hodnotu na 5 sek. Implicitná hodnota je v tomto prípade u Windows 95/98 30 sek. a potom systém vyberie implicitnú hodnotu a pokračuje ďalej. WINSTART.BAT: ASPOŇ MALÁ ÚSPORA (95/98)

Windows pri štarte automatický hľadajú súbor winstart.bat a to podľa údajov v súbore AUTEXEC.BAT, v sekcií PATH=..., hoci sa nejedná o nejaké podstatné zdržanie, treba WINSTART.BAT umiestniť do zložky, ktorá je v PATH=...,nastavená ako prvá, štandardne C:WINDOWS;.Pokiaľ sa súbor Winstart.bat nenachádza na
disku tak ho vytvorte a vložte doň neškodný riadok

@echo off
Uvedené opatrenie môže priniesť značné urýchlenie v prípade, že sú v príkaze PATH umiestnené adresáre sieťových diskov, ktoré ešte nie sú prístupné na začiatku bootovacej procedúry (sieťové drivery sa naťahujú neskôr).

AUTOSTART: KRITICKÝ POHĽAD (95/98)
Pri štarte sa taktiež naťahujú aplikácie ktoré sú uvedené v skupine "Programy", "Po spustení" a v menu "ŠTART", a taktiež programy umiestnené v registrovom kľúči:
Hkey_Local_MachineSoftwareMicrosoftWindowsCurrentVersion, položky "Run" a "RunServices".
Pokiaľ tieto programy zdržia Windows len pri štarte dá sa to nejako vydržať, ale väčšina z nich brzdí Windows natrvalo. Preto doporučujem uvedené miesta podrobiť kritickému pohľadu a programy ktoré nie sú nevyhnutné pre prácu z týchto položiek odstrániť. V položkách ponuky štart je tieto programy možné jednoducho vymazať alebo premiestniť inde (napr.: do zložky na disku a vytvoriť si zástupcu na plochu pre rýchly prístup), v registri
je potrebné zaeditovať následné položky Run a RunServices pomocou príkazu regedit.

PONUKA ŠTART: TROCHU PORIADKU NEUŠKODÍ (IE4,95/98)
Pri tomto návode je potrebné mať nainštalovaný Internet Explorer SP01 ak chceme tento trik využiť aj pod OS Win95.
 
   1  |  2  |  3  |  4    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.