referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Gertrúda
Nedeľa, 19. mája 2024
ICQ
Dátum pridania: 12.05.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: kikusik2
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 430
Referát vhodný pre: Iné (napr. kurzy) Počet A4: 1.4
Priemerná známka: 2.93 Rýchle čítanie: 2m 20s
Pomalé čítanie: 3m 30s
 
ICQ je skratka z anglického I SEEK YOU, ktorá v preklade znamená niečo také ako HĽADÁM ŤA. Niektorí užívatelia sa mýlia a domnievajú, že skratka ICQ znamená I see you (vidím ťa). Táto skratka vznikla prehodením písmena v slovách I seek you -> I see kyou -> ICQ.

ICQ je program pre komunikáciu cez internet. Dá sa prirovnať ku chatu, keď si píšu len dvaja ľudia v jednom okne. Ale oproti chatu ma veľa výhod. Je napríklad vidieť, kto z vašich kamarátov (nemusia to byť len kamaráti:o), je práve online. Správa sa dá odoslať aj ľuďom, ktorí sú práve offline – správa sa uloží na serveri ICQ a hneď ako sa ten dotyčný prihlási, je mu doručená. Cez ICQ sa nedá len písať, ale aj hrať hry, posielať obrázky, hudbu, rozprávať, atď. Veľká výhoda ICQ je, že ho môžete používať zadarmo.

Program ICQ vyrobila pred pár rokmi izraelská firma Mirabilis. Tento šikovný software mohol ktokoľvek zadarmo používať a šíriť po internete. Odhadovaný počet užívateľov je dnes odhadovaný na 250 miliónov a narastá denne o desaťtisíce. Tento výnimočný program si všimli AmericanOnLine, ktorí firmu Mirabilis odkúpili za 287 miliónov a bezplatne venoval svojim užívateľom.

Základom systému ICQ je UIN (Universal Internet Number), ktorý Vám systém pridelí, keď si program nainštalujete a zaregistrujete sa. Je to vaše jedinečné číslo. Nick (vašu prezývku) si môžete vymyslieť a môžete ho mať rovnaký ako niekto iný a to preto, lebo máte iné UIN. Systém je spravovaný na severe http://www.icq.com Nachádza sa tam databáza užívateľov ICQ, v ktorej má každý jeden užívateľ svoje UIN. V tejto databáze sú aj informácie o všetkých užívateľoch (také aké si tam sami dali). Po spustení ICQ a registrácii na serveri si vymeníte so serverom ICQ vaše údaje a zvolíte si s kým chcete komunikovať a pridáte si ho do zoznamu. Server Vám následne prepošle, kto je online (pripojený) a offline (nepripojený). Ak chcete niekomu napísať, stačí dvakrát kliknúť na kontakt a písať. :o)

Farebné logá ICQ = flowers (kvetinky):
Červené - Offline - “disconnect“ - nepripojený
Sivé - “Stand by“ - pokúša sa o pripojenie
Zelené – Online - ste pripojený na ICQ server.

Ak sa Vám vždy po zapnutí ICQ otvára okno ICQ Welcome a chcete ho zrušiť, tak:
Po prihlásení ICQ na server kliknite na Main -> Preferences and Security. Vľavo hore v časti Preferences kliknite na Contact List a v sekcii Options odškrtnite tlačítko Show the "Welcome to ICQ" screen.

ICQ si môžete stiahnúť na stránke http://www.icq.com/download , kde máte istotu, že ide o najnovšiu verziu a že nie je infikovaný.
Na stránke http://cestiny.idnes.cz/pi/icq5cz.html si môžete stiahnúť české ICQ.
 
Zdroje: http://cestiny.idnes.cz/pi/icq5cz.html, http://www.icq.com/download
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.