referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Drahomír
Utorok, 16. júla 2024
Chatovacie stránky
Dátum pridania: 16.05.2005 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: keiko
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 718
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 2.5
Priemerná známka: 2.95 Rýchle čítanie: 4m 10s
Pomalé čítanie: 6m 15s
 
Čo sú to chatovacie stránky?
Chatovacie stránky sú stránky na internete, kde si môžete písať s ľuďmi z celého Slovenska alebo aj sveta. Na väčšinu chatovacích stránok (alebo chatov) sa musíte najskôr zaregistrovať, aby ste si mohli s niekým písať. Ale existujú aj chaty, kde sa nemusíte zaregistrovať, iba rovno napíšete prezývku, pod akou budete chatovať a hor sa do písania.

Ako sa zaregistrovať?
Registrácia je pomerne jednoduchá. Otvoríte si chat, kliknete na „Zaregistrovať“ alebo „Registrácia“, vyplníte formulár, odošlete a ste zaregistrovaní. Formuláre väčšinou obsahujú tieto kolonky:
Nickname/Nick/Login:
Heslo:
Overenie hesla:
E-mail:
Pohlavie:
Dátum narodenia:

Niekedy tam bývajú kolonky ako napr. Meno, Priezvisko, Mesto, v ktorom bývam.....
Nezabudnite si niekde zapísať váš Nick (prezývku) a heslo. Keby sa náhodou stalo, že zabudnete heslo, pri niektorých chatoch sa nachádza „Zabudol som heslo“ a tam vám na základe nejkých otázok o vás dajú nové, ktoré si potom môžete zmeniť.

Chatujeme...
Ak ste už zaregistrovaní, pri ďalšom príchode stačí už len vyplniť Nick, heslo, kliknete na prihlásiť a môžete začať písať. Dole (väčšinou) sa nachádza prázdne políčko, do ktorého budete písať. Vedľa sa nachádza menšie políčko, kde napíšete, komu tú správu chcete odoslať. Keď 1. krát prídete na chat, zvykne sa písať všetkým 1 správa typu: „Kto popíše?“ alebo „Chce si niekto popísmenkovať?“. Vaša správa sa potom objaví hore. Chvíľku počkáte, a keď vám niekto odpíše, buď to bude farebne vyznačené alebo tam jednoducho zbadáte svoj nick. Do políčka Komu napíšete meno dotyčného, napíšete správu, odošlete a počkáte, kým znova odpíše.
Čo môžem ešte využívať?
Na chatoch sa používajú smajlíky na vyjadrenie vašej momentálnej nálady. Na niektorých chatoch ich je málo, ale niekde ich je aj vyše 700. Skoro na všetkých chatoch má každý svoj profil, jde sa dozviete o jednotlivých chatujúcich viac. Kde bývajú, aké sú ich záľuby, obľúbené jedlo atď. Ďalej môžete využívať „tajné“ (čiže si vašu správu môže prečítať len ten, komu bola adresovaná) alebo RP čiže rýchlu poštu. Pri RP sa objaví nové okno s vašou správou. Ak sa vám nechce stále vypisovať meno, komu píšete, jednoducho kliknite na „podrž“.
Na chatoch sú rôzne miestnosti pre rôznych ľudí napr. Pre násťročných, 30 a viac, Zoznamka, Oddych, Bratislava, Mestá a regióny, Superstar.....
Aký je rozdiel medzi chatom a diskusiou?
Na chate si píšete a odpoveď dostanete v priebehu niekoľkých sekúnd, niekedy minút. Na diskusii je daná nejaká téma a na tú tému sa píšu názory počas celého dňa.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.