referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Vilma
Nedeľa, 29. mája 2022
Word 97
Dátum pridania: 30.11.2002 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: ivana98
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 847
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 3.3
Priemerná známka: 3.00 Rýchle čítanie: 5m 30s
Pomalé čítanie: 8m 15s
 
Funkcie Microsoft Word 97: „Vložiť negrafické...“

1) Koniec (zalomenie): Koniec stránky/zalomenie stĺpca –vyznačíme zvolený údaj, potvrdíme kliknutím. Ďalšia funkcia: pokračovanie na inej stránke: ďalšej, rovnakej, párnej, nepárnej. Opäť vyznačíme zvolený údaj a potvrdíme. 2) Číslovanie stránok: Môžeme si zvoliť umiestnenie čísel stránok z dvoch možností: na záhlaví alebo zápätí (hore alebo dole). V pravej časti okna sa nám zvolená možnosť zobrazí v náhľade. Ďalej si môžeme zvoliť zarovnanie číslovania: vľavo, uprostred, vpravo, na vnútorných častiach alebo na vonkajších. Opäť môžeme vzhľad skontrolovať na náhľade. Ďalšou možnosťou je zobrazenie číslovania stránok aj na prvej strane dokumentu alebo nie, napr. pri seminárnych prácach. Kliknutím na „formát“ môžeme upresniť niektoré parametre. Umiestnenie číslovania po zvolení požadovaných podmienok potvrdíme „OK“.
3) Dátum a čas: Máme k dispozícii niekoľko vopred určených šablón, z ktorých si vyberieme najvhodnejší formát na vloženie času a dátumu do nášho dokumentu. Je možné vložiť samostatne iba dátum alebo čas, ako aj oba údaje zároveň. Kurzorom, príp. myšou sa nastavíme na zvolený formát, potvrdíme kliknutím na „OK“. Dátum, resp. čas bude vložený na miesto, kde nám bliká kurzor, napr.: utorok, 27. februára 2001. Ďalšou vymoženosťou je možnosť automatickej aktualizácie času v priebehu písania dokumentu. Túto možnosť zvolíme zaškrtnutím v okienku „aktualizovať automaticky“. Opäť potvrdíme stlačením „OK“.
4) Automatický text: Táto funkcia nám umožňuje šetriť čas vkladaním niekoľkých často používaných fráz a slovných spojení. Používa sa najmä pri písaní oficiálnych listov, faktúr a pod, ale môžeme si ho prispôsobiť tak, aby vyhovoval práve nám a našim potrebám. Automatický text je rozdelený do niekoľkých kategórii podľa obsahu a významu, napr.: Oslovenie, Podpis, Podpis-názov spoločnosti, Predmet, Upozornenie, Vec, Spôsob odoslania a pod. Zároveň nám umožňuje vytvoriť štrukturované záhlavie a zápätie. Súčasťou tejto funkcie sú aj automatické opravy textu priamo pri písaní, čo ste už určite stihli oceniť. Delí sa do niekoľkých kategórii: Opravy, Pri písaní, Automatický text a Formátovanie. Vybranie zvolenej položky opäť potvrdíme kliknutím na „OK“.
5) Pole: Umožňuje vkladanie niekoľkých druhov informácii podľa kategórii, napríklad meno užívateľa, názov dokumentu.
 
   1  |  2  |  3    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.