referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Miroslav
Streda, 29. marca 2023
Internet a Virtuálna realita
Dátum pridania: 30.11.2002 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: referaty_pobox
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 991
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 3.5
Priemerná známka: 2.99 Rýchle čítanie: 5m 50s
Pomalé čítanie: 8m 45s
 
Je rok 1998 a do konca tisícročia zostáva len pár desiatok dní a v súčasnosti, viac ako kedykoľvek predtým, zaznamenáva počítačový priemysel nesmierny rozmach. S tým súvisí aj otázka internetu a virtuálnej reality. Majú tieto výdobytky techniky len pozitívny vplyv na psychiku človeka? A ak nie, ktoré sú to tie negatívne vplyvy? Touto otázkou by som sa chcel zaoberať v nasledujúcom texte. Dôležité je si uvedomiť v akom vývinovom štádiu sa táto technika nachádza. Ani zďaleka to nie je tak, ako to popisujú autori sci-fi románov, i keď sa pomaly, ale isto, k tomu približujeme. Keď už spomínam literatúru, tak by som chcel podotknúť, že s virtuálnou realitou má čosi spoločné. Čo, to vysvetlím neskôr. Treba si však uvedomiť, že internet aj virtuálna realita by tu neboli, keby neexistovali počítače. Internet

Internet je celosvetovo rozšírená počítačová sieť. Spája kontinenty, krajiny, ľudí. Je to informačná diaľnica, zvykne sa nazývať aj fenomén tejto doby. Internet nie je len dobrý alebo len zlý, je taký aký ho spravili jeho používatelia, to znamená milióny ľudí, ktorí vysedávajú pri počítačoch.
Internet je na Slovensku pomerne málo rozšírený. Veľmi populárny je najmä medzi študentmi. Som rád, že preniká aj do podnikov a medzi podnikateľov. Len niektorý počítačový nadšenci majú internet aj doma. Tí šťastnejší sú mu nadovšetko verní a nenechajú si ujsť jedinú voľnú chvíľu, kedy by ho nenavštívili. Ak sa niekomu zdá veľa pozerať dve hodiny TV, tak vedzte, že na internete tie dve hodiny uplynú ako voda a sú prípady, keď dotyčný sedí za počítačom i viac ako šesť hodín nonstop a jediné, čo ho odtiaľ vie dostať je potreba ísť na WC alebo niečo si zajesť.
Ďalšie nie menej nebezpečné riziko internetu je prístup k rôznym informáciám, teda aj k eroticky orientovaným. To môže mať veľmi negatívny vplyv na morálny vývin mladších „internetistov“. Je paradoxné, že tieto stránky patria k najnavštevovanejším. Navštevujú ich aj rodičia, ktorí to zároveň zakazujú svojim ratolestiam. Nemali by ísť, náhodou, príkladom?

Virtuálna realita

Na konci devätnásteho storočia sa na základe Edisonovho vynálezu objavili „oživené obrázky“, vtedy zachvátila svet posadnutosť po trhavo sa pohybujúcom celuloidovom páse. Táto posadnutosť sa objavuje vždy, keď sa na trhu objaví niečo neznáme, čo môže priniesť ľudskej duši nové a vzrušujúce poznatky. A teraz na konci storočia dvadsiateho prichádza nový vynález.
 
   1  |  2  |  3    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.