referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Michal, Michaela
Piatok, 29. septembra 2023
Pravá tvár euroISDN
Dátum pridania: 30.11.2002 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: ed.hunter
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 590
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 2.4
Priemerná známka: 2.99 Rýchle čítanie: 4m 0s
Pomalé čítanie: 6m 0s
 
Pokroková technológia za výhodných cenových podmienok. (pred 1.7.2001)


V súčasnosti sa vo väčšine prípadov využívanie internetového pripojenia pre potreby menších firiem a podnikateľov rovná prakticky čistej improvizácii. Toto elektronické médium sa totiž rozrastá predovšetkým vo svete obchodu a podnikania extrémne dynamicky. Ak túto skutočnosť používateľ celosvetovej siete zanedbá, dostane sa do závesu za svoju konkurenciu tak rýchlo, že si to ani nestihne všimnúť.
Možno sa slová v predchádzajúcom odseku zdajú byť prisilným konštatovaním. V tom prípade však pochybovačom stačí pripojiť sa cez svoj starý modem po telefónnej linke na internet. Netreba strávi veľa času pri monitore na zistenie, že pôvodné technické vybavenie nepostačuje možnostiam, aké dnes ponúka internet. Spojenie je pomalé, prerušuje sa, „padá“ a popri tom všetkom účastník pripojený k internetu stráca možnosť prijímať telefonické hovory a sám telefonovať – spojenie na linke je blokované dátovým prenosom.
Aké sú príčiny týchto nedostatkov ? Klasická analógová telefonická komunikácia bola provizóriom – telefónny signál je totiž určený na prenos hlasu a transportovať ním dáta bola dočasná možnosť. Už čoskoro príde čas, keď použitie analógovej linky pre dátový prenos bude pôsobiť rovnako archaicky ako niekdajšie nahrávanie počítačových hier z obyčajnej magnetofónovej pásky. Fungovalo to, ale aký je dôvod konať takto v súčasnosti, pri možnosti použiť média pracujúce oveľa rýchlejšie a prehľadnejšie ?
Buďme úprimní: cena. Vyspelejšie možnosti pripojenia stoja o niečo viac peňazí. Ale jedna z nich predsa len ponúka pozoruhodné možnosti pri pomere ceny a kvality. Ide o prístup euroISDN, ktorý je v tomto roku k dispozícii dokonca za mimoriadne zvýhodnených cenových podmienok. Nejde však len o internet – tento spôsob pripojenia zaručene obnoví komunikačné možnosti akéhokoľvek subjektu.
Hlavným rozdielom je skutočnosť, že v prípade euroISDN sa jedná o digitálnu sieť. Dátové prenosy teda nemusia byť upravované modemom a prenášané po hlasovej linke. Nová sieť je priamo uspôsobená na využívanie internetu – digitálne informácie sa presúvajú digitálnym prostredím, neprichádza tak k stratám dát a je zaručená stála prenosová rýchlosť 64kbit/s. Doterajšie analógové pripojenie dosahovalo najvyššiu rýchlosť 54kbit/s, vďaka viacerým limitom linky však skutočnosti bola polovičná – okolo 28kbit/s.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.