referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Zina
Sobota, 21. mája 2022
Sieť ISDN
Dátum pridania: 30.11.2002 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: karol.net
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 378
Referát vhodný pre: Stredná odborná škola Počet A4: 5.3
Priemerná známka: 3.00 Rýchle čítanie: 8m 50s
Pomalé čítanie: 13m 15s
 
1. ÚVOD

Svet sa prehupol do tretieho tisícročia. Do obdobia masovej komunikácie a éry výpočtovej techniky. Tento rešerš (referát) ma poslúžiť ako zjednodušený a zhrnutý pohľad na jednu z alternatív domácej siete budúcnosti. Nájdete v ňom základné pojmy týkajúce sa zavádzania
siete ISDN a jej štruktúry z pohľadu bežného zákazníka. Keďže na Slovensku majú do roku 2002 v obore poskytovania hlasových služieb (s tým súvisiaca aj ISDN ) monopolné postavenie Slovenské telekomunikácie (ST), odvolávam sa na informačné pramene spomínanej spoločnosti pri zhromažďovaní údajov dostupných na Internete alebo jednotlivých publikáciách ST. Dúfam, že moja práca objasní čitateľom základné pojmy ISDN a že sa následne rozhodnú zaradiť k tisíckam ďalších užívateľov, ktorí úspešne vykročili cestou svetovej komunikácie prostredníctvom ISDN.2. SIEŤ ISDN

Integrovaná digitálna sieť IDN(integrated digital network ) predstavuje integráciu spojovacích a prenosových prostriedkov za pomoci techniky PCM. IDN vytvárala predpoklady na to, aby prostredníctvom nej mohli byť realizované okrem telefónu aj iné telekomunikačné služby, napr.:
teletext, videotex, fax, prenos dát a pod. Keďže sú tieto služby realizované jedinou sieťou, hovoríme o Digitálnej sieti integrovaných služieb (ang. : ISDN-Integrated Service Digital Network).

Vlastnosti ISDN :
1. hovorové kanály sú realizované ako digitálne s prenosovou rýchlosťou 64 kbit/s (B - kanál)
2. spojenie medzi účastníkmi je celé digitálne
3. každý účastník bude mať len jedno volacie číslo nezávisle od toho ,koľko rôznych služieb a v akom počte si žiada

V tejto sieti je definované rozhranie užívateľ - sieť UNI (User Network Interface ),ktoré predpokladá účastnícky kanál 64 kbit/s alebo jeho násobky. To slúži na pripojenie viacerých koncových zariadení v rôznych želaných konfiguráciách (kruhová, zbernicová,...).
Obr.1 Základná štruktúra ISDNNa obr.1 vidíme základnú štruktúru siete ISDN a jej prepojenia na ďalšie siete, prípadne zariadenia, či už cez užívateľské rozhranie (UNI) alebo iné periférie.
 
   1  |  2  |  3  |  4    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.