referaty.sk – Všetko čo študent potrebuje
Viliam
Sobota, 28. mája 2022
Práca v skicári
Dátum pridania: 05.02.2008 Oznámkuj: 12345
Autor referátu: marus16
 
Jazyk: Slovenčina Počet slov: 1 200
Referát vhodný pre: Základná škola Počet A4: 3.4
Priemerná známka: 2.97 Rýchle čítanie: 5m 40s
Pomalé čítanie: 8m 30s
 
Skicár je program, ktorý môžete použiť na vytváranie kresieb na prázdnom kresliacom plátne alebo na iných obrázkoch. Program obsahuje panel s nástrojmi, ktorý sa nachádza na ľavej strane okna. Nasledujúce tabuľky popisujú použitie všetkých nástrojov na tomto paneli.


Nástroj - Popis

Na výber časti obrázka s nepravidelným tvarom použite nástroj Laso. Kliknite na nástroj Laso a potom v poli s možnosťami hneď pod panelom s nástrojmi kliknite na štýl pozadia. Ukážte na časť obrázka, s ktorou chcete pracovať.

Na výber ľubovoľnej štvorcovej alebo obdĺžnikovej časti obrázka použite nástroj Výber. Kliknite na nástroj Výber a potom v poli s možnosťami hneď pod panelom s nástrojmi kliknite na štýl pozadia. Ukážte na časť obrázka, s ktorou chcete pracovať.

Na vymazanie oblastí obrázka použite nástroj Guma. Kliknite na nástroj Guma, potom na veľkosť gumy pod panelom s nástrojmi a posuňte gumu cez oblasť obrázka, ktorú chcete vymazať. Všetky oblasti, ktoré vymažete, sa nahradia farbou pozadia.

Ak chcete celý obrázok alebo priložený tvar vyplniť farbou, použite nástroj Farebná výplň. Kliknite na nástroj Farebná výplň, na paneli farieb kliknite na farbu a potom kliknite do vnútra oblasti, ktorú chcete vyplniť. Ak chcete farbu odstrániť a nahradiť farbou pozadia, kliknite pravým tlačidlom myši do oblasti, kde chcete farbu odstrániť.

Na nastavenie aktuálnej farby popredia alebo pozadia použite nástroj Kvapkadlo. Kliknite na nástroj Kvapkadlo a potom kliknite na farbu na obrázku, ktorú chcete nastaviť ako farbu popredia, alebo kliknite pravým tlačidlom na farbu na obrázku, ktorú chcete nastaviť ako farbu pozadia.

Na priblíženie časti obrázka použite nástroj Zväčšovacie sklo. Kliknite na nástroj Zväčšovacie sklo a potom hneď pod panelom s nástrojmi na úroveň priblíženia. Na posúvanie v obrázku použite posúvač. Ak chcete obnoviť normálne zobrazenie, kliknite opäť na nástroj Zväčšovacie sklo a potom na obrázok.

Na nakreslenie tenkých čiar alebo kriviek voľnou rukou použite nástroj Ceruzka. Kliknite na nástroj Ceruzka, na paneli farieb na farbu a potom posuňte ukazovateľ v obrázku, čím nakreslíte čiaru. Ak chcete kresliť s farbou pozadia, kliknite pravým tlačidlom myši a súčasne posúvajte ukazovateľ.

Na nakreslenie hrubých čiar alebo kriviek voľnou rukou použite nástroj Štetec. Kliknite na nástroj Štetec, hneď pod panelom s nástrojmi kliknite na tvar, na paneli farieb kliknite na farbu a potom posuňte ukazovateľ v obrázku, čím namaľujete čiaru. Ak chcete maľovať s farbou pozadia, kliknite pravým tlačidlom myši a súčasne posúvajte ukazovateľ.

Na vytvorenie sprejového efektu v obrázku použite nástroj Sprej. Kliknite na nástroj Sprej, hneď pod panelom s nástrojmi kliknite na tvar spreja, na paneli farieb kliknite na farbu a potom posuňte ukazovateľ v obrázku, čím namaľujete čiaru. Ak chcete maľovať s farbou pozadia, kliknite pravým tlačidlom myši a súčasne posúvajte ukazovateľ.

Na vloženie textu do obrázka použite nástroj Text. Kliknite na nástroj Text a potom v poli s možnosťami hneď pod panelom s nástrojmi kliknite na štýl pozadia. Na paneli farieb kliknite na farbu a potom kliknutím do oblasti obrázka zadajte text. Textové pole môžete posúvať, ako aj meniť jeho veľkosť, písmo, veľkosť písma a formátovanie textu, kým nekliknete na iný nástroj alebo mimo textového poľa v obrázku.
 
   1  |  2    ďalej ďalej
 
Copyright © 1999-2019 News and Media Holding, a.s.
Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo šírenie obsahu je zakázané bez predchádzajúceho súhlasu.